Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera Cofania - Transmiter APB100 - podłączenie innego modelu kamery

30 Jul 2019 09:43 645 1
  • Level 10  
    Witam,

Posiadam kamerę cofania+ transmiter APB100 + LCD w lusterku holenderskiego producenta ProUser. Chciałem podłączyć do transmitera za pomocą RCA kamerę cofania w ramce rejestracji.

Nietety po rozebraniu starej kamery(za dużej) - okazało się iż transmiter najprawdopodobniej pracuje na innej zasadzie. Mianowicie od kamery do transmitera biegną 3 kable: czerwony/czarny/żółty. Zmierzyłem napięcie pomiędzy : czerwony - czarny =~5V, czerwony -żółty = ~5V.
    Niestety nie mam zbyt wystarczajacej wiedzy aby kombinować coś z elektroniką w starej kamerze.

Czy ktoś ma byćmoże pomysł czy uda się podłączyć zwykłą chińską kamerę do tego transmitera?

proszę o porady, wskazówki.

z góry dziękuje za wyrozumiałość.

Kamera Cofania - Transmiter APB100 - podłączenie innego modelu kamery Kamera Cofania - Transmiter APB100 - podłączenie innego modelu kamery Kamera Cofania - Transmiter APB100 - podłączenie innego modelu kamery
  • Level 10  
    Witam.
    Sądzę, że temat już nieaktualny, ale natknąłem się na niego szukając możliwości "ożenienia" transmitera z telefonem (Androidem).
    Podłączenie do niego innej kamery n ie stanowi problemu:
    w transmiterze są dwa przyłącza - trzy przewodowe (czerwony, czarny, żółty), oraz dwu - czerwony i czarny.
    Do żółtego podłączyć trzeba wtyk czincze (bolec), czarny przewód przyłączając do masy wtyku.
    Czerwonego z tej wiązki nie testowałem, ale prawdopodobne, że po podpięciu czerwonego z kamerki będzie ją zasilać(czarny wspólny) . Ja zasiliłem ją podpinając do światła wstecznego z drugą wiązką.
    Pozdrawiam - Jurek