Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Archiwizacja + imap + kilka komputerów

drukpolska 02 Aug 2019 10:18 1164 2
    drukpolska
    Level 2  
    Dzień dobry,

Temat jest następujący, posiadam we firmie 4 komputery, na każdym zainstalowany TB z pocztą imap: poczta(malpa)poczta.pl
    Od dłuższego czasu poczta działa fatalnie, przeprowadziłem archiwizacje wiadomości z podziałem na lata 2014-2019, kilkadziesiąt tysięcy maili.
    Chciałbym maile do 2018r zarchiwizować do innego folderu na komputerze tak aby później do nich wrócić jakbym czegoś potrzebował z tym że nie chciałbym ich juz mieć w TB, na jednym z komputerów przeprowadziłem operacje polegającą na tym że przeniosłem folder Archives.sbd do innego folderu na kompie, efekt był taki że po włączeniu na nowo TB program zaczął na nowo pobierać folder Archiwum.

Co zrobić, aby wyczyścić/przenieść folder Archiwum tak aby nie zasysał już maili?
    Co zrobić aby tak było na każdym kompie?

Bardzo dziękuję za pomoc.

TB
    Borygo123
    Level 27  
    Jeśli korzystasz z poczty z protokołu IMAP to zawsze będzie ci pobierał wszystkie wiadomości. We właściwościach konta zarządzanie pocztą/ dostrajanie... masz preferencję pobierania wiadomości i tam ustaw pobierz tylko nagłówek, wtedy program pobierze ci listę wiadomości a dopiero jak wskażesz na wiadomość to dociągnie jej treść. Jeśli chciałbyś na stałe przenieść stare wiadomości w inne miejsce to stwórz folder ze starymi wiadomościami (np Archiwum) i przenieś do niego wybrane wiadomości. Ale musi to być folder IMAP stworzony na serwerze pocztowym a nie lokalnie na komputerze.
    helmud7543
    Level 43  
    1. Klient poczty. Ja używam Outlook ale zakładam że każdy powinien mieć taką możliwość.
    2. W kliencie poczty zaczytujemy naszą pocztę w imap.
    3. W ustawieniach poczty tworzymy nowy, pusty plik pst. Po kolejnym otwarciu klienta poczty będzie się wyświetlał jako puste foldery poczty.
    4. Przenosimy do niego archiwalne maile. Znikają one z serwera imap i naszych folderów, niestety plik pst z tą pocztą jest nadal duży i ciężki. Trzeba go skompaktować (co trochę trwa)...
    5.... albo zablokować, dopisując old do rozszerzenia czy jak tam chcesz (można też od razu usunąć ale lepiej trzymać w razie gdyby coś poszło nie tak). Odpalamy klienta poczty i czekamy na synchronizację z imap. Jeśli jest ok usuwamy pierwotny pst. Jest to szybsze niż kompaktowa ie ale to już pozostawiam do wyboru.
    6. Wyłączamy klienta poczty i odpinamy drugi pst z archiwum. Plik można sobie gdzieś przenieść. Można też zostawić ale klient poczty pewnie będzie nadal obciążony, choć pewnie mniej.
    UWAGA: Jeśli wszystkie komputery pracują na tym samym serwerze imap to po wykonaniu czynności z punktu 4 przenoszone maile na nich znikną po synchronizacji poczty. Plik pst z archiwum musisz skopiować na nie ręcznie i dopiąć do poczty. Modyfikacja archiwum na jednym komputerze nie wpływa na archiwum na pozostałych. Ale modyfikacja konta imap już wpływa na pocztę imap na wszystkich.