Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawey Y6 scl-L21 - Bootloop zablokowany bootloader i FRP

05 Sie 2019 23:26 216 13
  • Poziom 11  
    Witam. Wie ktoś czy da się jakoś zdjąć bootloader w tak zablokowanym telefonie? Ma bootlop na logo huawey ale można wejść w tryb download oraz hardresetu. Na download mode pisze frp locked i phone locked. Próbowałem DC-Unlocker kupując kredyty na odblokowanie ale ten program to jakiś fake. tylko raz mi się udało na chwile połączyć z serwerami ale program się sam od siebie wyłącza.
    Mniejsza o to. Czy wie ktoś jak go naprawić lub ma taką możliwość?
  • Poziom 24  
    Dc-unlocker do odczyty kodu bootloader wymaga włączonego telefonu. Jeśli telefon wchodzi do Fastboota i masz frp locked i phone locked to najpierw odblokuj FRP wspomnianym programem. I wtedy jeśli po resecie nie wstanie próbuj postawić go wgrywając firmware z karty.
  • Poziom 11  
    Niestety, tak jak pisałem wcześniej DC-Unlocker nie działa mi na win 7 x64 ani na win xp. Nie chce się połączyć z ich serwerami a mam łącze neostrady z routerem aDSL, próbowałem tez połączenie z internetem przez modem ale dalej to samo,poza tym program jest bez instalacyjny a po 2 minutach sam się wyłącza z komunikatem windows "dc-unlocker przestał działać". Cos nie tak maja z tym programem i zwrócili mi kase. Zreszta na ich forum bardzo dużo ludzi ma problem z ich programem. Tak wiec jedyne wyjscie to jak tos ma box do tego tel. Inaczej nie odblokuje frp. A z karty nawet oryginalnego softa nie wgram z zablokowanym frp. Staje na początku instalacji. Dzięki za rady ale już to wszystko przerabiałem. Potrzebuję kogoś kto mi odblokuje FRP lub inną możliwość poza dc-unlockerem.
    Nie robię tego dla kogoś tylko dla siebie, bo leży tel już rok i się marnuje a mój samsung j3 ze zbitym dotykiem już coraz gorzej chodzi. Szkoda dego huaweja.
  • Poziom 24  
    Sprawdź dokładnie bo może coś Ci blokuje program. Uruchamiasz z prawami administratora? Ja mam klucz i nie mam problemu z programem.
  • Poziom 11  
    Próbowałem na win 7 x64 z prawami administratora i z różnymi zgodnościami systemowymi i na innym kompie z win xp, nie używam vpn ani proxy antyvirus wyłączony firewal ,również brak podobnych problemu na innych podobnych programach instalacyjnych i portable do innych modeli tel. Wiem że niektórym działa program, ale tyle samo jest reklamacji na ich forum. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić... Dwa razy po sprawdzeniu loginu i hasła potwierdziło zgodność i przydzielone punkty ale się program wyłącza. Może 64 bit przeszkadza? nie wiem... nigdy nie miałem podobnego problemu a w ogóle z portable. Może jest wersja instalacyjna? Oczywiście próbowałem również bez podłączonego tel, jak i z podłaczonym w trybie download...
    Albo jakaś poprawka lub sterownik... ale to szukanie igły w stogu siana...

Nazwa aplikacji powodującej błąd: dc-unlocker2client.exe, wersja: 1.0.0.1422, sygnatura czasowa: 0x2a425e19
    Nazwa modułu powodującego błąd: ntdll.dll, wersja: 6.1.7601.24388, sygnatura czasowa: 0x5c872fd2
    Kod wyjątku: 0xc0000005
    Przesunięcie błędu: 0x0004ebab
    Identyfikator procesu powodującego błąd: 0xe68
    Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d54c8805ec15a1
    Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Users\home\Desktop\dc-unlocker2client_1.00.1422\dc-unlocker2client.exe
    Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Windows\SysWOW64\ntdll.dll
    Identyfikator raportu: 88b13afb-b87b-11e9-9a03-8c89a5064ff8
  • Poziom 32  
    Cytat:

Próbowałem DC-Unlocker kupując kredyty na odblokowanie ale ten program to jakiś fake.

Zaden fake. Program jak najbardiej dziala i ma sie dobrze. Miewaja okresowe problemy z serwerami ale zazwyczaj to kwestia kilku kolejnych prob i rusza wiec pewnie bardziej kwestia chwilowego obciazenia niz wylaczonego serwera.

Cos ciebie musi stwarzac problemy. Ich soft nie lubi niektorych aktwirusow, softu monitorujacego USB czy udostepniania USB przez internet, z czyms sie musi klocic, moze to problem sprzetowy. 64 bity na pewno nie sa problemem, aplikacja dziala normalnie na 7-ce i 10-ce.

Cytat:

Jeśli telefon wchodzi do Fastboota i masz frp locked i phone locked to najpierw odblokuj FRP wspomnianym programem.

To nic nie zmieni, komunikat FRP Locked nadal bedzie bo to domyslna wersja. Dopiero po wlaczeniu odblokowania OEM w ustawieniach to zniknie. Wylaczenie FRP nie sprawi, ze nagle niekompatybilny soft z SD sie wgra. Do tego trzeba by odblokowac bootloader.

Pozostaje sprobowac postawic go za pomoca testpointa i np. softu pod QFILA, np stad: http://forum.gsmhosting.com/vbb/f296/huawei-y...done-edl-mode-info-our-forum-members-2511183/ (SCL-L01 i L21 powinny byc kompatybilne).
  • Poziom 11  
    Cytat:
    Miewaja okresowe problemy z serwerami ale zazwyczaj to kwestia kilku kolejnych prob i rusza
    Być może, nie poddawałem się od razu. Próbowałem przez 2 dni o różnych porach.
    Cytat:
    Cos ciebie musi stwarzac problemy.
    Być może, ale na różnych komputerach z różnymi wersjami Windows??!!?? w tym czystym XP sp3 bez antywirusów i innego oprogramowania?
    Cytat:
    Zaden fake
    może i nie skoro u kogoś działa, a na ich forum aż wrze od reklamacji? Skoro tyle ludzi ma problem z z "tym" programem, to znaczy że jest z nim coś nie tak, jako początkujący programista uważam że program jest po prostu spartolony a jego autorzy powinni się tym dawno zająć, i zmienić algorytmy swoich antypirackich zabezpieczeń i mieć więcej zadowolonych użytkowników. Z tego co wiem to to oprogramowanie nie jest nowe, jest już kilka lat na rynku i ma problemy z serwerami i przeciążenie? Skoro jest tak dużo chętnych przez tyle lat do płacenia za ich usługi to nie mogą zainwestować w lepsze serwery? Darmowa chociażby platforma ETS2 Multiplayer nie ma takich problemów, a gdyby inne popularne strony, czy platformy sprzedażowe miały takie problemy z serwerami? Coś tam przekombinowali i tyle. No szkoda, kasę zwrócili, no nie powiem firma jest ok, ale nie bardziej wolałbym mieć dobry program niż zwrot.

Cytat:
    Do tego trzeba by odblokowac bootloader.
    O! totototo!!! Na to stawiałem w pierwszym poście,właśnie tędy droga i do tego chciałem użyć DC-U, trochę mnie zbiło z tropu to odblokowanie FRP. Szkoda jednak że się nie udało.
    Cytat:
    Pozostaje sprobowac postawic go za pomoca testpointa
    No i dlatego napisałem w tym dziale, bo nie zajmuję się naprawą telefonów na co dzień, i nie znam się aż tak. Wgrywać softy z karty czy flasherów to już dziś norma. Ale boxy i testpoiny to tylko serwisy,dlatego napisałem w tym dziale z nadzieją że będzie ktoś chętny wykonać dla mnie usługę usunięcia tego bootloadera. Wiem że ta sama firma od tego oprogramowania wyżej omawianym również robi softy do phonixa i boxów, a takie rzeczy to tylko w porządnych serwisach, za drogie jest to sporadycznego używania.
    Tak więc jak by był ktoś chętny i tak na 100% pewny że postawi tego fona za przyzwoite pieniądze to chętnie go podeślę, bo mi go szkoda a na razie to tylko do kosza się nadaje... :(
  • Poziom 32  
    raffix napisał:

Być może, ale na różnych komputerach z różnymi wersjami Windows??!!?? w tym czystym XP sp3 bez antywirusów i innego oprogramowania?

Windows XP od dawna nie jest wspierany. Osobicie korzystalem z tego softu na 7-ce 64 bitowej i korzystam nadal na 10-ce, rowniez 64 bitowej bez problemow.

raffix napisał:

może i nie skoro u kogoś działa, a na ich forum aż wrze od reklamacji? Skoro tyle ludzi ma problem z z "tym" programem, to znaczy że jest z nim coś nie tak, jako początkujący programista uważam że program jest po prostu spartolony a jego autorzy powinni się tym dawno zająć, i zmienić algorytmy swoich antypirackich zabezpieczeń i mieć więcej zadowolonych użytkowników. Z tego co wiem to to oprogramowanie nie jest nowe, jest już kilka lat na rynku i ma problemy z serwerami i przeciążenie? Skoro jest tak dużo chętnych przez tyle lat do płacenia za ich usługi to nie mogą zainwestować w lepsze serwery? Darmowa chociażby platforma ETS2 Multiplayer nie ma takich problemów, a gdyby inne popularne strony, czy platformy sprzedażowe miały takie problemy z serwerami? Coś tam przekombinowali i tyle. No szkoda, kasę zwrócili, no nie powiem firma jest ok, ale nie bardziej wolałbym mieć dobry program niż zwrot.

Nie mnie oceniac. To specyficzny soft dla specyficznej grupy ludzi. Inwestuja tylko na tyle na ile sie oplaca. Korzystajac z HCU czasami widze, ze nie moze sie polaczyc z serwerem ale po 2-3 probach (sama aplikacja to robi) polaczenie juz jest. DC-Phoenix juz takich problemow mi nie sprawia a korzystam od ponad 2 lat. Im bardziej zalezy na zabezpieczeniu przed kopiowaniem rozwiazan anizeli calej reszcie. Stad tez blokady kluczy np po odpaleniu sprzetu do JTAGa (tak mi kiedys zablkowalo klucz), snifferow pakietow czy USB, debuggerow itp. Nic na to nie poradzisz, przerabiane wielokrotnie w tej branzy. Z czyms sie po prostu u ciebie kloci i tyle, pozostaje ewentualnie sprawdzic na innej konfiguracji sprzetowej.

raffix napisał:

O! totototo!!! Na to stawiałem w pierwszym poście,właśnie tędy droga i do tego chciałem użyć DC-U, trochę mnie zbiło z tropu to odblokowanie FRP. Szkoda jednak że się nie udało.

Do odblokowania bootloadera, a wlasciwie do zczytania kodu do jego odblkowana potrzeba dzialajacego telefonu wiec niestety i tak nie tedy droga.

raffix napisał:

No i dlatego napisałem w tym dziale, bo nie zajmuję się naprawą telefonów na co dzień, i nie znam się aż tak. Wgrywać softy z karty czy flasherów to już dziś norma. Ale boxy i testpoiny to tylko serwisy,dlatego napisałem w tym dziale z nadzieją że będzie ktoś chętny wykonać dla mnie usługę usunięcia tego bootloadera. Wiem że ta sama firma od tego oprogramowania wyżej omawianym również robi softy do phonixa i boxów, a takie rzeczy to tylko w porządnych serwisach, za drogie jest to sporadycznego używania.

Tu juz troche za daleko idziesz. Dostales link z solucja, ktora powinna ruszyc, w ktorym jest i odnosnik do softu, programu QFIL (nie wymaga zadnego klucza itp) i zdjecie testpointa. Spokojnie mozesz to zrobic samemu a ten telefon akurat jest latwy w rozbiorce. Co do cen w serwisach - skad pewnosc to droga usluga, pytales?
  • Poziom 11  
    Witam. Spróbowałem użyć tego QFil, zainstalowałem sterowniki, zresetowałem pc, uruchomił się w trybie testmode, z wyłączonym sprawdzaniem podpisów sterowników, podłączyłem tel wg instr. z testpoint, Qfil go wykrył, skopiowałem firmware na dysk c w folderze z krótką nazwą y6, Wybrałem w qfil pliki firmware, rozpocząłem download i po 2 min mam
    Cytat:
    2019-08-08 18:37:27.278 13: C:\y6\prog_emmc_firehose.mbn
    2019-08-08 18:37:27.279
    2019-08-08 18:37:27.279 18:37:27: ERROR: function: sahara_rx_data:237 Unable to read packet header. Only read 0 bytes.
    2019-08-08 18:37:27.280
    2019-08-08 18:37:27.280 18:37:27: ERROR: function: sahara_main:924 Sahara protocol error
    2019-08-08 18:37:27.281
    2019-08-08 18:37:27.281 18:37:27: ERROR: function: main:303 Uploading Image using Sahara protocol failed
    2019-08-08 18:37:27.282
    2019-08-08 18:37:27.282
    2019-08-08 18:37:27.284 Download Fail:Sahara Fail:QSaharaServer Fail:Process fail
    2019-08-08 18:37:27.285 Finish Download

Próbowałem,też na download mode, i ize 20 razy i to samo. Nie chce ruszyc.
  • Poziom 32  
    Telefon jest poprawnie wykrywany po skorzystaniu z testpointa (QDLoader 9008) i odpowiedni port jest wybrany w QFILu?

Na potrzeby skorzystania z testpointa i wgrania softu w tym trybie telefon moze byc bez baterii.
  • Poziom 11  
    Telefon jest prawidłowo wykrywany, po połączeniu pokazuje się QDLoader 9008 i wybór tylko jednego portu który zgadza się z tym który pokazuje się w menagerze urządzeń. Próbowałem na wszystkich usb i innym komputerze, ten sam błąd
    Cytat:
    sahara_rx_data:237 Unable to read packet header. Only read 0 bytes.
    , próbowałem i z baterią i bez i różnych kablach.
  • Poziom 32  
    Wrzuc moze jeszcze screenshot z qfila. Dawno z tego softu nie korzystalem, ale sprzet z ktorego korzystalam na codzien wszystko w zasadzie wybiera z automatu i akceptuje tez softy we wlasnym formacie ktore mam sprawdzone i dzialajace z ta metoda wiec mniej z tym problemow.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja ten model zawsze robię NCK Box modułem Qualcomm. Mam kopię full z innego i na żywca mu wgrywam w EDL mode.