Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DeLonghi ECAM 22.320 - Zamocuj Aparat Zaparzający

07 Sie 2019 09:51 156 6
  • Poziom 2  
    Witam!
    Proszę o pomoc, chodzi o ekspres DeLonghi 22.320 Magnifica S Plus.
    Ekspres odłączony całkowicie od prądu i przy włączeniu uruchamia się normalnie i parzy kawę normalnie. Kiedy się wyłącza błąd "Zamocuj Aparat Zaparzający" i nie idzie go wyłączyć. Czujnik sprawdziłem, sprawny. Proszę o pomoc.

• Specjalista AGD
    Sprawdzić czy przypadkiem winda się nie rozkręciła.
  • Poziom 2  
    Witam!
    Jak sprawdzić czy przypadkiem winda się nie rozkręciła.
    Wiem jak wymontować cały mechanizm.
    Można prosić o poradę krok po kroku, bo w tej dziedzinie jestem laik.
    Z góry dziękuję.
  • Poziom 9  
    Problem leży nie w windzie lecz w czujniku zainstalowanym na termobloku. Czujnik oczywiście może być sprawny, lecz nie jest załączany przez zaparzacz, gdy znajduje się on w maksymalnej górnej pozycji. Przekonasz się o tym, gdy zdemontujesz czujnik a następnie przykleisz 2-3 mm dystans na wodzik termobloku, załączający krańcówkę. Jeżeli to pomoże, należy dokonać przeglądu lub wymiany termobloku.
  • Poziom 23  
    Bzdury jak nie wiem. Jak juz to czujnik halla i jest on na dole windy za kolem pasowym. Albo racja kolegi nioop mogla sie winda rozkrecic i nie dojezdza do switcha. Poruszaj calym zaparzaczem w ekspresie gora dol czy nie ma duzych lozow. Ale obstawiam hall lub elektronika.
  • Poziom 9  
    Zanim zacznie się Misiek popisywać swoją arogancją, bo wiedzą to nie ma szans. To może powie który czujnik sprawdza obecność zaparzacz w ekspresie? Nie czujnik halla, który tak obstawiasz, on kontroluje tylko ilość obrotów silnika, od dolnego czujnika windy aby ustawić karetkę na parkingu. Niestety,
    jedynym czujnikiem kontrolującym obecność zaparzacza jest czujnik na termobloku. Naprawianie ekspresu poprzez poruszanie windą, jest bardzo nowatorskim rozwiązaniem. Proponuje poszerzyć zakres o plucie przez lewe ramię i za dodatkową opłatą skrapianie krwią z czarnej kury.
  • Poziom 23  
    Co to jest czujnik termobloku pierwsze slysze o czyms takim. Zdjecie poprosze. Owszem kontroluje ilosc obrotow masz racje. Naprawiam te ekspresy z 6 lat i nie slyszalem o czujniku termobloku. Chyba ze ty to tak nazywasz a ja inaczej. Masz fotke tego do wrzuc ja tu.