Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NAC LB40-33 kosiarka akumulato - Jak doładować baterie

11 Sie 2019 17:01 75 2
  • Poziom 2  
    Mam takie pytanie / problem. Posiadam kosiarkę akumulatorową (taką jak ta : NAC LB40-33 KOSIARKA AKUMULATOROWA 40V 2,5Ah 33cm) wraz z dodatkowym akumulatorem. Koszę trawę w sporej odległości od domu gdzie nie mam dostępu do źródeł prądu. Niestety dwie baterie nie starczają na skoszenie wszystkich trawników jakie mam "do obrobienia". I wpadło mi do głowy, że kupię dodatkowy akumulator samochodowy + przetwornica samochodowa i podczas koszenia na drugim akumulatorze będę ładował ten pierwszy zużyty. I tu moje pytanie do osób, które się na tym znają lub korzystają z takiego układu. Czy taki zestaw w ogóle będzie działał tak jak myślę? A jeżeli tak to jakie parametry muszą mieć akumulator i przetwornica aby naładować mi akumulator od kosiarki (w warunkach domowych trwa to ok. 45-60 minut)?
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 34  
    Jest to realne ale aby bardziej precyzyjnie coś podpowiedzieć musiałbyś podać parametry ładowarki lub wstawić zdjęcie tabliczki znamionowej.
    Tak na ślepo mógłbym oszacować, że wystarczyłaby by przetwornica o mocy wyjściowej 150W. Na każde ładowanie akumulatora potrzeba by minimum 10Ah z akumulatora zasilającego przy założeniu, że ładowanie trwa jedną godzinę. Trzeba to pomnożyć przez ilość cykli ładowania które musiałbyś wykonać i wtedy możemy szacować pojemność akumulatora.
    Ale to jest tylko teoria bo nie znamy parametrów ładowarki. Trzeba uwzględnić sprawność przetwornicy.
  • Poziom 43  
    Akumulatory samochodowe nie bardzo nadają do pracy cyklicznej, w takim zastosowaniu mają kiepską trwałość, w samochodzie nigdy tak nie pracują, oczywiście można dostać akumulatory które się nadają do głębokiego rozładowania.

40V i 2,5Ah daje 100Wh trzeba to pomnożyć przez liczbę ładowań jaką chcesz uzyskać, pomnożyć przez (na oko) 1,5 ze względu na straty, a te nie będą małe kiedy mamy dwukrotne przetwarzanie napięcia. Uzyskamy z obliczeń energię jaką musi zgromadzić akumulator. To można podzielić przez napięcie akumulatora i wyjdzie nam potrzebna pojemność w Ah.