Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Candy CDI 2515 - spalony moduł sterujący

11 Sie 2019 17:23 162 6
  • Poziom 2  
    Dzień dobry.
    Po 10 latach padła nam zabudowana zmywarka Candy CDI 2515. Po około 45-60 min zaczyna piszczeć i przestaje zmywać. Przy pierwszym razie zapachniało spalenizną ;). Otworzyłem panel i znalazłem spalony moduł sterujący. Mam pytanie czy kupić nowy moduł i powinno wystarczyć? Czy trzeba szukać przyczyny tego przepalenia - np. jakiś problem z grzałką albo inną częścią? Na zdjęciach widać, że wypaliło się w miejscu gniazda z przewodami szarym i brązowym (nie wyciągałem zmywarki z zabudowy - ktoś wie do czego prowadzą te przewody - grzałka? I czy tam jest przyczyna przepalenia?)
    Moduł w necie kosztuje ok. 350PLN. Dodam, że wymieniłem już w niej zamek i elektrozawór - czy to już czas, żeby poszukać nowej zmywarki czy jednak warto zainwestować w moduł?
    Dzięki bardzo za pomoc.
    Zmywarka Candy CDI 2515 - spalony moduł sterujący Zmywarka Candy CDI 2515 - spalony moduł sterujący
  • Relpol przekaźniki
  • Specjalista AGD
    Myj moduł propanolem lub zwykłym spirytusem, wyczyść co się da i wtedy będzie można ocenić możliwość regeneracji złącza.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    Zmywarka Candy CDI 2515 - spalony moduł sterujący
    Nie bardzo się na tym znam, ale chyba nie wygląda dobrze - gniazdo wisi na włosku.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Gniazdo należy usunąć, zwęglenia wyczyścić, a do zdrowych fragmentów ścieżek, przylutować kabelki ze złączami konektorowymi. Elektronik da radę.
  • Poziom 2  
    A co mogło spowodować przepalenie się tej płytki? Czy to z tzw. samości/starości, czy jest jakiś inny problem, który trzeba w cześniej naprawić? Czy uruchomienie ponowne zmywarki nie spowoduje ponownego przepalenia się modułu? Pytania może naiwne, ale sprzęt AGD to zupełnie nie moja działka ;)
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    To przepalenie, nie stało się nagle, ale trwało dłuższy czas. To złącze grzałki, czyli obciążenie duże i przy słabych połaczeniach lub "zimnych lutach", wytwarza się wysoka temperatura - efekt masz.