Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zautomatyzowanie recznie wysuwanej szuflady na kasetke video

11 Sie 2019 23:16 96 4
  • Poziom 10  
    Witam. Posiadam stary magnetowid, nie posiadający typowego mechhanizmu podawania kasety, a przyciskiem wysuwaną 'windę' (raczej wyskakującą) do ktorej wklada sie kasetke i recznie wpycha do środka od góry.
    chcialbym ten proces zautomatyzować.
    Wcisniecie przycisku automatycznie uruchomi silnik, tam na specjalną krzyweczke czekac bedzie przycisk ktory bedzie trzymać krzywka i przełączy przekaznik(i), aby teraz w dół jechalo po wcisnieciu tego przycisku na PANELU (czyli powiedzmy w lewo [zamiana biegunow]). No i po wcisnieciu z powrotem pojedzie w dol, tam bedzie drugi przycisk i po wciśnieciu przez krzywke winda trzymając przycisk powie przekazniko(m)wi, że teraz ma byc w gore (czyli powiedzmy w prawo dla silnika). Tylko jak to wykonać? Czego użyc, jakich typów i jak podłączyč. Byłbym vdzięczny za podpowiedzi i informacje :)
    Bo jeśli przycisk mialby byc trzymany to cewka przekaznika caly czas styk by ciagnela a poza tym raczej nie da sie zrobix tego na jednym. Bo to sa dwa przyciski i musza byc przekazniki przyciskow, ktore odpowiednio przelacza raz (majac w powazaniu te trzymanie przycisku przez krzywke windy) i ONE z kolei przelacza raz ten przekaznik od kierunkow.
    Da sie cos takiego zrobic?
    Dzieki za pomoc :)
  • Poziom 43  
    Samo sterowanie silnikiem i wyłącznikami krańcowymi to raczej prosta sprawa. Poważnym problemem będzie strona mechaniczna. Nad tym najpierw pomyśl.
  • Poziom 43  
    Kolego..., a przynajmniej sprawdziłeś czy ten wynalazek zmieści Ci się wewnątrz magnetowidu tak, żeby nie kolidował z już siniejącymi "bebechami"?
  • Poziom 10  
    Nie wiem, ile elementów i jak go zbudować KONKRETNIE - ale miejsca tam jest dość sporo bo musiałem przesuwać żeby dobudować płynne otwieranie zwalniane.

Dodano po 13 [minuty]:

Chodzi mi tylko o sterowanie - a gdzie to umieścić to już zajmę się ja.