logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Opis bezpieczników i przekaźników pod maską Trafic 2.0dci 2010

inspire1 12 Sie 2019 18:09 14913 6
REKLAMA
  • #1 18111375
    inspire1
    Poziom 12  
    Posty: 143
    Pomógł: 1
    Ocena: 16
    Witam,
    Ma ktoś może opis bezpieczników i przekaźników pod maska trafic 2.0dci 2010? Nigdzie nie mogę go znaleźć a ciągle pali mi bezpiecznik.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 18111676
    Daro122
    Poziom 31  
    Posty: 1343
    Pomógł: 165
    Ocena: 749
    2.0 dci mam tu 11 sztuk , wziąłem pierwszy z brzegu .
    Załączniki:
    • Trafic 2 2.o dci 115 M9R-782.pdf (134.48 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #3 18111708
    inspire1
    Poziom 12  
    Posty: 143
    Pomógł: 1
    Ocena: 16
    Dzięki,
    jara mi ciągle ten oznaczony 7 na tym schemacie (60a), z tego opisu wynika:

    Cytat:
    Przekaźnik 7
    + Po przekaźniku zapłonu 1
    + Po przekaźniku zapłonu 2
    Tablica rozdzielcza


    Jakieś pomysły co sprawdzić? Przepala go w momencie przekręcenia kluczyka na rozruch.
  • #4 18111742
    Daro122
    Poziom 31  
    Posty: 1343
    Pomógł: 165
    Ocena: 749
    Na początek odłącz rozrusznik (elektromagnes).
  • REKLAMA
  • #5 18111788
    inspire1
    Poziom 12  
    Posty: 143
    Pomógł: 1
    Ocena: 16
    Ok, jutro po południu się tym zajmę i dam znać.

    Już wcześniej stawiałem na rozrusznik ale po "zwarciu" kabelkiem dwóch grubych kabli rozrusznik normalnie kręcił.

    W ciągu ostatnich 3 dni zrałem z 10 bezp. 40-60A (zdobytych ze złomu ale sprawnych), a najdziwniejsze jest to że po zmianie dało się normalnie odpalić, przepalanie zdarzało się po losowej ilości odpaleń, aktualnie już pali każdy wsadzony. Mechanicy rozkładają ręce, terminy na za 2 tyg a auto potrzebne do pracy...
  • REKLAMA
  • #6 18111978
    Daro122
    Poziom 31  
    Posty: 1343
    Pomógł: 165
    Ocena: 749
    Rozrusznik kręci ale styk prądowy nie zwiera i dlatego pali bezpiecznik .
  • #7 18125558
    inspire1
    Poziom 12  
    Posty: 143
    Pomógł: 1
    Ocena: 16
    Elektrowłącznik w rozruszniku wymieniony, problem rozwiązany.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukiwał opisu bezpieczników i przekaźników w modelu Trafic 2.0 dCi z 2010 roku, ponieważ miał problem z ciągłym przepalaniem bezpiecznika oznaczonego numerem 7 (60A) przy rozruchu. W odpowiedziach zasugerowano odłączenie rozrusznika oraz sprawdzenie styków prądowych. Po wymianie elektrowłącznika w rozruszniku problem został rozwiązany.
REKLAMA