Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Bosch TES 50621RW/10 - nieszczelność, wycieki wody

23 Sie 2019 19:57 144 9
  • Poziom 16  
    Pacjent - ekspres do kawy Bosch TES 50621RW/10 - Verocaffe Latte Pro -wycieka woda.

Po otwarciu przyczyną okazała się nieszczelność spod zaworu ceramicznego na wyjściu gorącej wody do zaparzacza.
    Woda pryskała po metalowej blaszce mocowania zaworu ceramicznego, napędu zaparzacza.

Wymieniłem w zaworze ceramicznym uszczelkę "wargową" na nową i profilaktycznie wyżej w wyjściu kawy z bloku do dysz.

Po zamontowaniu wszystkiego do kupy woda dalej leci z tego samego miejsca.
    - odkamieniony 2x,
    - wyczyszczony 2x,
    - zaparzacz wymyty łącznie z sitkiem , nasmarowany
    - zawór ceramiczny pracuje prawidłowo,
    - mleko spieniane jest prawidłowo,
    - przy testach robienia kawy - cieknie w momencie podawania gorącej wody do zaparzacza przez zawór ceramiczny -część wody wycieka spod zaworu , część ścieka od razu do tacki, część do wylewki,
    - co do zaworu ceramicznego - czy po przekręceniu na 3 śrubki - powinien być osadzony nieruchomo? Czy może mieć delikatny luz - mój po dokręceniu śrubek ma luz. Po dociśnięciu ręką w kierunku blachy również przecieka.

W menu serwisowym były błędy odnośnie braku kawy w młynku.

Gdzie dalej szukać przyczyny wycieku, co dalej sprawdzać, może coś jeszcze jest innego uszkodzone?
  • Poziom 11  
    W zaworze po skrece iu srubami nie powinnno byc zadnego luzu. Uszczelki zawsze dajemy nowe na staruch zawsze bedzie cieklo.
  • Poziom 16  
    Masz na myśli uszczelki mocujące zawór ceramiczny do blachy stalowej, takie jak na zdjęciu (ja o te pytałem)? W zaworze są wstawione nowe - jaki jest sens wstawiania używanych.
    Bosch TES 50621RW/10 - nieszczelność, wycieki wody
  • Poziom 11  
    A nie ma przypadkiem ten zawor mikropekniecia
  • Poziom 16  
    Przy próbie szczelności strzykawką zaparzacza ujawniła się nieszczelność na sprzęgle zaparzacza - być może to jest przyczyną przecieków po wewnętrznej stronie zaworu ceramicznego.

Jak mogę sprawdzić szczelność zaworu ceramicznego w celu potwierdzenia lub wyeliminowania jego jako dodatkowe źródło wycieków?
  • Poziom 11  
    Najszybciej to podpiac pod niego jakis maly kompresor
  • Poziom 16  
    Wygląda na szczelny - wymienię sprzęgło i zobaczymy czy pomogło.
  • Poziom 16  
    Po wymianie sprzęgła przeciek ustąpił - wszystko jest szczelne. Czyli on był głównym winowajcą przecieku.

Z kolei z zaparzacza nie wylatują suche krążki fusów - Są rozwodnione.
  • Poziom 11  
    Te krazki zawsze bede nasaczone woda, byc moze za mala ilosc kawy jest ustawiona.
  • Poziom 16  
    Potestowane z grubością mielenia, trochę się poprawiło.
    Temat do zamknięcia.

Dodano po 1 [minuty]:

Pomogła wymiana sprzęgła zaparzacza oraz uszczelki w zaworze ceramicznym.