Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Piekarnik Amica EB 2602 - dwie z trzech grzałek nie grzeją.

mieczotronix 27 Aug 2019 01:04 1128 3
    mieczotronix
    Level 16  
    Działają górne grzałki (dwie), nie działa dolna i termoobieg.
    Sprawdziłem demo mode. Jest Ok, czyli wyłączony.
    W ciemno wymieniłem dolną grzałkę (myślałem że przyszła jej kolej) - nic nie dało. To pomierzyłem nową i starą omomierzem, po 40 Omów, czyli obie dobre.
    Zmierzyłem napiecie: nie dochodzi 220V do dolnej grzałki. Tej od termoobiegu na razie nie zlokalizowałem. Górne działają ok.
    Potem:
    Sprawdziłem programator (DIEHL 13656-008) (wymontowałem) pomierzyłem napięcia na mostkach, za stabilizatorem. Ok. Wylutowałem przekaźniki. Sprawdziłęm czy po podaniu 24V zwierają. Zwierają. Ok. Wlutowałem je. Sprawdziłem czy podanie 0v na bazę tranzystora załącza każdy przekaźnik. Załącza. Oba przekaźniki działają, styki zwierają. Wniosek programator ok. Wmontowałem go.
    Potem:
    Sprawdziłem przełącznik krzywkowy. Wymontowałem, go pomierzyłem omomierzem wszystkie pozycje. Zwiera co ma zwierać (widać od spodu które styki powinny być zwarte, a które nie i omomierz pokazuje że wszystkook. Wniosek: działa. Przepsikałem sprayem do styków i zamontowałem.

To co jeszcze zostało?
    Kable od sterowania do grzałek? Kurde no! Czy po drodze jest jeszcze coś co może rozłączać grzałkę dolną i termoobieg? Kojarzy ktoś?
    mieczotronix
    Level 16  
    Jest faktycznie. I najwyraźniej odcina te dwie grzałki. Zmierzyłem go i nie załącza. Zamówię nowy i wymienię. Dzięki!

ps. Wymontowałem go i stuknąłem kilka razy w stół i się naprawił (może jakiś paproch między stykami był - nie wiem). Jak nie znajdę na szybko zamiennika, to przynajmniej będzie można na tym pojechać jakiś czas jeszcze.
    mieczotronix
    Level 16  
    Postąpiłem zgodnie z radą kolegi. Wymieniłem bezpiecznik termiczny