Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Toyota Previa 2,4vvti - Światło przeciwmgielne tylne

27 Sie 2019 13:57 156 6
  • Poziom 3  
    Hej,
    mam taki problem. Gdy nie ma włożonej żarówki na miejscu to "prąd" jest. Czyli wszytko działa. Wkładam dobrą żarówkę i nie świeci, "prądu" nie ma, nie działa. Co to za czary? Elektryk ze mnie żaden, ale pogrzebać w kablach coś mogę.. Ktoś coś?
    Żeby nie było zbędnych pytań to przełącznik świateł jest włączony jak należy. To umiem obsłużyć :D
  • Poziom 34  
    Czy mierzyłeś że jest napięcie , nie mierz miernikiem tylko sprawdź kontrolką z żarówki 21 W . Masz dobra masę w tej lampie.
  • Poziom 3  
    Napięcie mierzyłem, ale miernikiem. Jest kiedy żarówka jest nie włożona i nie ma napięcia jak wkładam żarówkę.
    Tak samo jest z masą.
    Ale sprawdzę jeszcze wg rady :)
  • Poziom 3  
    No to porobiłem różne testy, także zwykłym próbnikiem.
    Kupiłem też żarówkę LED pod takie wejście jak to obecne. I jak włożyłem tą żarówkę w oprawkę to po jakiejś chwili zaczęła się żarzyć. Napięcie wynosiło około 7,8V. Wg mnie powinno być dużo więcej. Zwykła żarówka zaczyna świecić od 10V (sprawdzone miernikiem laboratoryjnym). Z tego wynika, że mam za małe napięcie? Od razu mówię, że nie znam się na fachowym słownictwie, więc mogę mylić pojęcie.
    Wogóle to dziwnie wyglądało jak włożyłem żarówkę LED, bo napięcie rosło od 2.4V do 7,8V (sprawdzone zwykłym miernikiem). Tak jakby się "ładowało"? Nie kumam tego. Ktoś coś jakieś pomysły?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Wniosek masz słaba masę lub słaby plus. Dorób dodatkową masę na czas testu , wtedy zobacz co powoduje twój problem.
  • Poziom 3  
    podpiąłem nową masę i nic się nie zmieniło. Napięcie nadal oscyluje koło 6V. Czyli za nisko. Bezpiecznik jest w porządku, znaczy odpowiedniej "wielkości". Dziwne jest to, że na inne światła (pozycyjne, cofania) idzie napięcie w okolicach 12V. Kable między klapą, a nadwoziem auta sprawdzone i są OK.

edyta 11.10.2019.
    Pogmerałem trochę w kabelkach i zaczęło działać. Problem prawdopodobnie był w kablach na łączeniu karoserii i klapy bagażnika, coś tam nie stykało. Nic szczególnego nie znalazłem, ale poczyściłem, zaizolowałem jeszcze raz i działa.
  • Poziom 3  
    Pogmerałem trochę w kabelkach i zaczęło działać. Problem prawdopodobnie był w kablach na łączeniu karoserii i klapy bagażnika, coś tam nie stykało. Nic szczególnego nie znalazłem, ale poczyściłem, zaizolowałem jeszcze raz i działa.