Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z bezpiecznikiem Passat B5

Oak.man 27 Aug 2019 18:28 1080 4
    Oak.man
    Level 5  
    Mam Passata B5 1.9 TDI (101 KM) rocznik 2004. Spalił mi się bezpiecznik od zapalniczki i chcąc sprawdzić czy to faktycznie problem leży po stronie tego bezpiecznika czy gdzie indziej, wyjąłem bezpiecznik od zapalniczki i włożyłem inny, o takim samym natężeniu (kolorze w sensie). Nie pamiętam którego wyjąłem, ale patrząc na tą skrzynkę z bezpiecznikami to mam te same co inni posiadacze Passatów. Ale jest problem w postaci "abgass werkstatt" na desce rozdzielczej, żółtej ikonki silnika i (o dziwo) nie działających czujników parkowania. Próbowałem włożyć bezpieczniki w okolice tego którego wyjąłem, ale nigdzie się nie "zakleszczają". Siedzą luźno i wypadają, nie wchodzą na delikatny wcisk jak reszta. Czy to może być błąd silnika? Jak to rozwiązać? Mam zdjęcie mojej skrzynki z bezpiecznikami:
    Problem z bezpiecznikiem Passat B5
    Oak.man
    Level 5  
    A to że akurat wtedy grzebalem przy nich to może być zbieg okoliczności?
    piachu1994
    Level 38  
    Sprawdź wszystkie bezpieczniki. To, że spalił się od zapalniczki, nie znaczy, że jeszcze któryś nie uległ degradacji.
    andrzej20001
    Level 43  
    Sprawdz na włączonym zapłonie PRÓBÓWKĄ przejścia na zasilonych bezpiecznikach.