Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania R 420 - błąd: engine malfunction

29 Sie 2019 11:41 789 7
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie

Mam ogromną prośbę. Czy ktoś z was mógłby opisać mi czego dotyczą podane przeze mnie błędy:

COO 1739322 24X 2
    1739322 72X 255

BMS 1735699 26153X 1
    1735699 31431X

ACC 1753050 25X 9

VIS 1527199 77X 1
    1527199 59X 2
    1527199 60X 1

RET 1750167 20040X 250

EMS 25088X
    53253X 4

Od jakiegoś czasu przy zapalaniu silnika pojawia się błąd ,,engine malfunction". po wyłączenie silnika i ponownym odpaleniu błąd znika. Samochód zaczął dymić. Zapoznałem sie z innymi tematami na forum i nie znalazlem rozpiski tych błedów. Dodam, że filtry byly wymieniane niecałe 2 miesiące temu więc w sumie nie tak dawno i nie bylo żadnych problemów.

Dziękuje za poświęcony czas i za każdą możliwą pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    COO 24;czujnik poziomu paliwa, złe wskazania. Sprawdź kabelki do czujnika lub sam czujnik uszkodzony.COO 72 ;włącznik ciśnieniowy / czujnik ciśnienia czynnika chłodzącego, wartość poza zakresem.Zwarcie lub przerwa w obwodzie czujnika/ włącznika. ACC25 ; usterka sprężarki klimatyzacji.W koordynatorze ( COO) są usterki związane z klimatyzacją więc w pierw nimi trzeba się zająć .BMS 26153;czujnik prędkości koła 3 ( tył lewe).Zwarcie lub przerwa w obwodzie, RET 20040; zbyt niskie ciśnienie oleju przy włączeniu retardera. Sprawdź poziom oleju w retarderze.EMS 25088; problem z wentylatorem , zwarcie do plusa lub przerwa w obwodzie.EMS 53253; ciśnienie zasilania zbyt niskie. Może zamontowałeś jakieś tanie filtry lub paliwo złej jakości lub brak paliwa ( błąd COO 24 :D )
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Szukaj czegos w okolicy paliwa moze byc zwiazane coz z cisnieniem zawieszajacy sie zaworek w listwie albo sam czujnik cisnienia glupieje
  • Poziom 2  
    Dziękuje wam bardzo za pomoc. Paliwo jest ze stacji więc raczej tu jest wszystko OK 😅. Ostatni był problem z zaworem zwrotnym paliwa. Samochód długo odpalał. Czy to rownież może być przyczyną wyświetlania się tego błędu?
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Kiedys robilem rozne testy z tym ukladem paliwowym co prawda jeden zaworek zniszczylem ale duzo sie dowiedzialem i wlasnie jak byl zepsuty ten maly to tez mi swiecilo to samo ori w serwisie chyba 400 pln
  • Poziom 2  
    Dziekuje wam bardzo za szybką odpowiedz 😊
    Jeszcze jedna prośba do was. Mógłby ktoś z was wysłać mi zdjęcie zaworku zwrotnego w listwie i czujnika cisnienia paliwa bo nie mogę zlokalizować ich położenia 😶 Dodatkowo wzroslo spalanie o 2l na 100km. Wiec mowicie ze wymiana tego zaworka i czujnika ciśnienia paliwa powinna rozwiazać sprawe?
  • Poziom 15  
    Zawor cisnienia paliwa znajduje sie obok alternatora dokrecony do malej przystawki do listwy paliwa w miejscu w ktorym dochodzi przewod paliwowy od dolu to jest odplywowy przewod to jest taka jakby sroba chyba na 19 klucz a co do cisnienia czujnik jest miedzy cewkami paliwa przykrecony na 2 srubki na 10 klucz na zewnatrz wyglada tak samo jak czujnik od turbiny czy cisnienia oleju .....a spalanie w hpi to jest temat rzeka i to duza

Dodano po 6 [minuty]:

Scania R 420 - błąd: engine malfunction
  • Poziom 2  
    Dziękuje wam za pomoc i szybką reakcje. Mam do was jeszcze ostatnią ogromną prośbę. Czy mógłbym prosić was o przesłanie plików z kodami błędów do w/w Scanii. Wtedy moglbym sobie na spokojnie sprawdzać błedy. Wiem ze nie bedziecie mieli wszystkich ale moze jakieś sie znajdą.
    Czekam na odpowiedz i z góry dziekuje za pomoc

Pozdrawiam