Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ABB ACS401000632, rezystor stycznika i napięcia zasilacza impulsowego

29 Sie 2019 15:38 141 5
  • Poziom 10  
    Witam
    Próbuję wskrzesić falownik abb acs401 i mam dwa problemy.
    Pierwszy to czy poprawnie wytypowałem napięcia z zasilacza impulsowego .
    5vdc i 24vdc na wentylator i panel - odizolowane od pozostałych napięć.
    +-15v (symetryczne) i 5v oraz 5v z Vref drivera UC3844.
    I drugi problem, ABB ACS401000632, rezystor stycznika i napięcia zasilacza impulsowego to nie mogę ustalić wartości rezystora smd (zaznaczyłem jako R) który znajduje się, zasila cewkę przekaźnika K1 (prawdopodobnie K1 zwiera rezystory mocy ograniczające prąd ładowania kondensatorów głównych.
    Dodaję zdjęcie płytki falownika. Płytka ma oznaczenie jako SNAU4133.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 39  
    Witam

Co do napięć z przetwornicy to nie mam takiej wiedzy trzeba sprawdzić co one zasilają a rezystor włączony w szereg z cewką przekaźnika to można obliczyć jakie masz napięcie zasilające na jakie napięcie masz cewkę przekaźnika i jaka ma rezystancję jaki prąd popłynie wtedy widomo jaki rezystor dobrać z prawa ohma.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Cewka przekaźnika jest na 15VDC i ma wartość 548ohm czyli 27mA.
    Zasilana jest poprzez wypalony rezystor smd i wypalony tranzystor smd BCX70.
    Cały ten zestawik zasilany jest z tego samego napięcia co driver przetwornicy UC3844BD. Napięcie pracy UC.. wg datasheet to max 36v.
    Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę: jeśli zasilanie byłoby na 15v a przekaźnik ma cewkę na 15v to byłby wówczas potrzebny ten rezystor w szeregu czy nie? Bo ten rezystor ma ograniczyć prąd cewki ale przy nominalnym napięciu chyba nie byłby potrzebny. ABB ACS401000632, rezystor stycznika i napięcia zasilacza impulsowego
    Dodaje zdjęcia pełnej płytki z przodu i z tyłu, może ktoś kto naprawia takie falowniki mógłby mi pomóc.
    Głównie chodzi o to jakie jest napięcie ujemne i jakie napięcie zaznaczone jako "+24v lub +15v", oraz napięcie pracy drivera przetwornicy.
    No i wartość rezystora smd który jest szeregowo z cewką przekaźnika.
    Pozdrawiam serdecznie i liczę na pomoc.
  • Poziom 39  
    Witam

Ja bym na początek uruchomił przetwornicę i wtedy będzie wiadomo jakie napięcie jest potrzebne do zasilania przekaźnika bo może 15 a może 18V rezystor jest do ograniczenia prądu dla cewki.

Co było albo co jest uszkodzone jakie elementy?
    Podłącz zewnętrzny zasilacz do UC3844 i sprawdź czy układ pracuje czy produkuje napięcie Vref oraz podaj na jakie napięcie masz włączony kondensator w napięcie zasilania układu UC3844?
  • Poziom 10  
    Rzecz w tym ze transformatorek impulsowy dostal przebicie (widac od spodu) i wypalilo UC.. kondensator przy nim, tranzystorek smd załączający przekaznik, rezystor ograniczający prąd cewki i parę ścieżek. I dlatego nie jestem w stanie go uruchomic. Jakby sie uprzec to mozna to jakoś odtworzyc ale mialbym obawy podłączając to wszystko pod napięcie 400V. Przepraszam za pismo, pisze z telefonu. Zapomnialem dodac ze owego kondensatora nie ma. Wziął i znikł.
  • Poziom 39  
    Witam

Jeżeli transformator impulsowy jest uszkodzony to można go dać do przewinięcia ale raczej bym sobie osobiście odpuścił naprawę falownika.