Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ADB 5800S BXZB "martwy". Brak oznak życia.

12 Wrz 2019 18:59 117 4
  • Poziom 9  
    Witam!
    Szukam informacji o dekoderze satelitarnym ADB 5800S BXZB. Dekoder ten to odkupiony od n-ki standardowy nbox. Generalnie dekoder jest "martwy" tzn. nie pokazuje żadnych informacji na wyświetlaczu. Po podłączeniu do gniazda Debug kabla "RS-232 Debug" na programie PuTTy i Hyperterminal nic nie widać (mam nadzieję, że robię to dobrze - kabel sprawny, zwarcie Rx-Tx). Sprawdziłem napięcia zasilania na podstawie datasheet'ów układów (niestety nie znalazłem schematu urządzenia na sieci). Na pamięci ram 2.5V i na procesorze STM STi7100 także 2.5V. Jakie powinny być napięcia na kondensatorach? Czy brak jakichkolwiek oznak życia płyty może oznaczać problem z zasilaniem? Czy może problem z softem?

Proszę o jakiekolwiek sugestie.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    Dekoder przerabiany czy w oryginale? Jaki stan kondensatorów ? Na debug w nieprzerobionym dekoderze nic nie będziesz miał bo jest fabrycznie zablokowany.
  • Poziom 9  
    Witam!
    Dekoder w oryginale. Kondensatory w stanie dobrym. Nie wiem co się stało, ale jak dzisiaj sprawdzałem napięcie na procesorze i pamięciach woltomierz wskazał 0.5V (procesor "zimny"). Muszę sprawdzić tranzystory.

Dodano po 17 [minuty]:

Witam!
    Wygląda na to, że spaliły się dwa tranzystory (wejściowy i jeden od przetwornicy). Chyba się zwarły końcówki kondensatorów od spodu płyty pod naciskiem. Jednym słowem do wymiany.
  • Poziom 15  
    kamikul napisał:
    Wygląda na to, że spaliły się dwa tranzystory (wejściowy i jeden od przetwornicy).

A jakieś symbole mają, może numer ich z płyty?
  • Poziom 9  
    Witam!
    Tak, mają symbole P06B03LVG, to podwójne tranzystory MOS (datasheet w internecie). To, że się spaliły to moja wina, przyczyna nie działania dekodera jest inna. Jak na razie zamówiłem nowe, zobaczymy co dalej.