Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ADB 5800S BXZB "martwy". Brak oznak życia.

kamikul 12 Sep 2019 18:59 1143 9
Relpol
 • #1
  kamikul
  Level 9  
  Witam!
  Szukam informacji o dekoderze satelitarnym ADB 5800S BXZB. Dekoder ten to odkupiony od n-ki standardowy nbox. Generalnie dekoder jest "martwy" tzn. nie pokazuje żadnych informacji na wyświetlaczu. Po podłączeniu do gniazda Debug kabla "RS-232 Debug" na programie PuTTy i Hyperterminal nic nie widać (mam nadzieję, że robię to dobrze - kabel sprawny, zwarcie Rx-Tx). Sprawdziłem napięcia zasilania na podstawie datasheet'ów układów (niestety nie znalazłem schematu urządzenia na sieci). Na pamięci ram 2.5V i na procesorze STM STi7100 także 2.5V. Jakie powinny być napięcia na kondensatorach? Czy brak jakichkolwiek oznak życia płyty może oznaczać problem z zasilaniem? Czy może problem z softem?

  Proszę o jakiekolwiek sugestie.
  Pozdrawiam.
 • Relpol
 • #3
  kamikul
  Level 9  
  Witam!
  Dekoder w oryginale. Kondensatory w stanie dobrym. Nie wiem co się stało, ale jak dzisiaj sprawdzałem napięcie na procesorze i pamięciach woltomierz wskazał 0.5V (procesor "zimny"). Muszę sprawdzić tranzystory.

  Dodano po 17 [minuty]:

  Witam!
  Wygląda na to, że spaliły się dwa tranzystory (wejściowy i jeden od przetwornicy). Chyba się zwarły końcówki kondensatorów od spodu płyty pod naciskiem. Jednym słowem do wymiany.
 • #4
  ucy7400
  Level 21  
  kamikul wrote:
  Wygląda na to, że spaliły się dwa tranzystory (wejściowy i jeden od przetwornicy).

  A jakieś symbole mają, może numer ich z płyty?
 • #5
  kamikul
  Level 9  
  Witam!
  Tak, mają symbole P06B03LVG, to podwójne tranzystory MOS (datasheet w internecie). To, że się spaliły to moja wina, przyczyna nie działania dekodera jest inna. Jak na razie zamówiłem nowe, zobaczymy co dalej.
 • #6
  kamikul
  Level 9  
  Witam ponownie!
  Sprowadzone tranzystory MOS z Chin, to niestety to jakieś podróbki. Po wlutowaniu do dekodera nie działały (kanał miał dużą impedancję). Ten dekoder nie został naprawiony. Dziękuję za pomoc.
 • #7
  retciak
  Level 7  
  Witam, ka mam mały problem właśnie z tym modelem, zrobiło mi się zwarcie na płycie i model niestety nie wstaje. Ma ktoś może pomysł albo schemat płyty modelu BXZB w celu znalezienia obwodu zasilania?
 • #8
  kamikul
  Level 9  
  Witam!
  Najprościej tłumacząc zasilanie znajdziesz w tym miejscu płyty, gdzie znajdują się kondensatory elektrolityczne, przetwornice z tranzystorami Dual MOS. Proponuję sprawdzić półprzewodniki tzn. tranzystor Dual MOS na wejściu (obok wtyczki zasilania). Datasheets zamieściłem w poście (NIKO-SEM_P06B03LV). Dodałem także inne datasheets do przetwornicy i tranzystorów. Na podstawie schematów aplikacyjnych w tych datasheets możesz się zoriętować co sprawdzać. Co do schematu tunera to nic nie znalazłem w internecie.
  Powodzenia.
 • #9
  samochod3
  Level 14  
  Schemat był dostępny na LAKI jak działał , napisz do JacekTorun.pl, pewnie ma