Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hyundai Tucson - Oświetlenie wewnętrzne

01 Oct 2019 12:03 1644 4
  • Level 2  
    Hyundai Tucson. Zrobił mi się problem z oświetleniem wewnętrznym. Spalił się bezpiecznik odpowiedzialny za te światła , podświetlenie tablicy licznika i oświetlenia w drzwiach.
    Po wymianie spalił się ponownie. Bezpiecznik przepala się nawet po włożeniu go przy zamkniętych wszystkich drzwiach .
    Odłączyłem kostkę z tyłu tablicy bezpiecznikowej zasilającą oświetlenie kabiny.
    Oświetlenie tablicy i czerwone światła w drzwiach teraz są. Bezpiecznika nie pali.
    Jek podam zasilanie 12V do kostki zasilającej oświetlenie to oświetlenie po włączeniu ręcznym jest , w bagażniku też.
    Po włożeniu kostki na swoje miejsce od razu pali bezpiecznik. Podejrzewam awarię modułu odpowiedzialnego za oświetlenie kabiny tylko nie wiem gdzie on jest. Może przyczyna jest inna. Może ktoś miał taki przypadek lub ma pomysł co sprawdzić.
  • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
  • Helpful post
    Level 23  
    Schemacik- Hyundai Tucson - Oświetlenie wewnętrzne
    -Moduł sterujący jest pod konsolą dźwigni zmiany biegów.
  • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
  • Level 2  
    Dziękuję za schemat i wskazanie miejsca modułu.
    Niestety to nie moduł. ewidentne jest gdzieś zwarcie plusa zasilającego lampki kabiny i masy.
    Awaria nastąpiła w sierpniu kiedy samochód stał w upalny dzień na słońcu.
    Jak podaję z małego akumulatora plus do kostki zasilającej lampki a minus do masy samochodu to mam ewidentne zawarcie.
    Ma ktoś pomysł jak zdiagnozować miejsce zwarcia?
  • Helpful post
    Level 23  
    Wiązka zasilająca oświetlenie schodzi w okolice lewego przedniego słupka ( na lewo od pedału sprzęgła) a następnie idzie do bezpiecznika nr.22-10A.
  • Level 1  
    Witam,

Malez4 czy możesz mi podpowiedzieć jaki kolor przewodu (masa) ze schematu jest w wiązce w progu auta (tuson TL 2015) ?! Chciałby podłączyć nakładki na progi LED, które zapalają się po otwarciu drzwi i jak rozumie, sterowanie jest masą od czujnika otwarcia drzwi. W białym cienkim przewodzie (jest ich kilka w wiązce) jest cały czas napięcie 11V drzwi otwarte/zamknięte
    Dzięki za ewentualne info.

pzdr