Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes ML W164, na ciepłym silniku rozrusznik nie potrafi przekręcić wałem

09 Paź 2019 21:55 195 3
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich forumowiczów, może ktoś z kolegów mi pomoże. Mam Mercedesa ML W164 280 cdi, problem polega na tym, że jak jest silnik zimny to rozrusznik kręci bardzo dobrze, ale gdy jest ciepły to po około 15 minutach postoju gdy chcę zapalić auto, to kontrolki w liczniku przygasną i ma ciężko przekręcić pierwszą kompresję a następne już kręci jak szalony, i jest to nie zawsze 2-3 odpalenia na 10.
    Proszę kolegów o pomoc. Pozdrawiam wszystkich
  • Poziom 39  
    Podmień akumulator.
  • Poziom 42  
    decybel91 napisał:
    Podmień akumulator.
    Ciekawa porada. Na zimnym daje radę, a na ciepłym, gdy znacznie lżej, to już nie.
    Spotkałem się z blokowaniem szczotek w rozruszniku, gdzie właśnie przy nagrzanym silniku był problem, a przy zimnym szczotki poruszały się swobodnie. Po przeczyszczeniu prowadnic i lekkim przeszlifowaniu szczotek problem ustąpił.
  • Poziom 8  
    Witam dziękuję za zainteresowanie, spróbuję z akumulatorem muszę gdzieś owego pożyczyć, ale i tak nie daje mi to spokoju biorąc na logikę zimny kręci dobrze a ciepły gdy go zgaszę i próbuje od razu to kręci bardzo dobrze 100 na 100. Najgorsze jest to 15 minut postoju gorącego silnika i wtedy gdy odpalam to pierwsza kompresja przystopuje rozrusznik tak, że aż kontrolki przygasną dokładnie tak jak by mu złapał za koło zamachowe. Gdy już przekręci tą pierwszą kompresje dalej kręci bardzo dobrze. Muszę dodać coś, co może pomóc lub naprowadzić szanownych kolegów. To jest coś takiego, gdy zatankuję paliwo to jest tak jakby wyłączył mu jeden wtryskiwacz, to jest tylko na wolnych obrotach, ale jak musnę pedał gazu jest wszystko dobrze i mruczy jak szóstka i tak aż dojadę do świateł i wyjeżdżę do jednej czwarte zbiornika. Dodam, że filtr paliwa przejechane ma 7 tysięcy kilometrów, pomyślmy razem, aha zero dymu z rur.