Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Electrolux ESF2420 - cały czas pracuje pompa spustowa

acer2244 19 Oct 2019 17:24 627 7
    acer2244
    Level 10  
    Witam koledzy.
    Mam problem z tą zmywarką, chodzi cały czas pompa spustowa - zachowuje się tak jakby woda znajdowała się na tacy, nawet jak otworzę drzwi. Na tacy oczywiście nic nie ma, a pompa chodzi. Zmywarka w tym czasie pobiera wodę, ale z racji tego, że pompa chodzi cały czas to nie myje. Wystarczy, że odłączę napięcie od pompy i wszystko jest ok, a tak to na pompie na końcach jest napięcie 230V cały czas. Moduł był u elektronika, który przylutował triak i to tyle.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    mariusz840
    Level 18  
    Witam do sprawdzenia czy jest podawany sygnał sterujący z kontrolera bo może się wysypał i podaje cały czas. Albo zaciął się mikrowłącznik przeciwzalewowy.
    acer2244
    Level 10  
    Jednak na zaciskach od pompy jest cały czas napięcie, a mikro włącznik działa bo jak go załączam od spodu to uruchamia pompę więc jest oki.
    qwazarpl
    Level 20  
    No to może moduł nie został poprawnie, do końca naprawiony.
    TONI_2003
    Moderator
    acer2244 wrote:
    Moduł był u elektronika, który przylutował triak i to tyle.
    Zatem zrób bardzo dobre fotki płytki PCB, a może uda mi się pokazać co być może ominął...
    acer2244
    Level 10  
    Ok zrobię dziś i wstawię, ale chyba na module gołym okiem nic nie widać, ale ok. zrobię fotki i wstawię. Wymieniany był jeden uszkodzony tirak mały czarny na wyjściu z płytki od pompy jakoś tak.
    TONI_2003
    Moderator
    acer2244 wrote:
    gołym okiem nic nie widać ale ok zrobię fotki
    Właśnie o to chodzi, że często dopiero na foto widać bo w realu to się robi pomiary :D
    acer2244 wrote:
    Wymieniany był jeden uszkodzony triak mały czarny na wyjściu
    Tyle wiem i inny każdy kto się tym zajmuje chodzi o to, że sama wymiana triaka to nie wszystko :idea: Trzeba sprawdzić lub wymienić jego sterowanie, a i tak istnieje możliwość, że port wyjściowy procesora padł :cry: