Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESF2420 - cały czas pracuje pompa spustowa

19 Paź 2019 17:24 219 7
  • Poziom 10  
    Witam koledzy.
    Mam problem z tą zmywarką, chodzi cały czas pompa spustowa - zachowuje się tak jakby woda znajdowała się na tacy, nawet jak otworzę drzwi. Na tacy oczywiście nic nie ma, a pompa chodzi. Zmywarka w tym czasie pobiera wodę, ale z racji tego, że pompa chodzi cały czas to nie myje. Wystarczy, że odłączę napięcie od pompy i wszystko jest ok, a tak to na pompie na końcach jest napięcie 230V cały czas. Moduł był u elektronika, który przylutował triak i to tyle.
  • Poziom 16  
    Witam do sprawdzenia czy jest podawany sygnał sterujący z kontrolera bo może się wysypał i podaje cały czas. Albo zaciął się mikrowłącznik przeciwzalewowy.
  • Poziom 10  
    Jednak na zaciskach od pompy jest cały czas napięcie, a mikro włącznik działa bo jak go załączam od spodu to uruchamia pompę więc jest oki.
  • Poziom 19  
    No to może moduł nie został poprawnie, do końca naprawiony.
  • Moderator
    acer2244 napisał:
    Moduł był u elektronika, który przylutował triak i to tyle.
    Zatem zrób bardzo dobre fotki płytki PCB, a może uda mi się pokazać co być może ominął...
  • Poziom 10  
    Ok zrobię dziś i wstawię, ale chyba na module gołym okiem nic nie widać, ale ok. zrobię fotki i wstawię. Wymieniany był jeden uszkodzony tirak mały czarny na wyjściu z płytki od pompy jakoś tak.
  • Moderator
    acer2244 napisał:
    gołym okiem nic nie widać ale ok zrobię fotki
    Właśnie o to chodzi, że często dopiero na foto widać bo w realu to się robi pomiary :D
    acer2244 napisał:
    Wymieniany był jeden uszkodzony triak mały czarny na wyjściu
    Tyle wiem i inny każdy kto się tym zajmuje chodzi o to, że sama wymiana triaka to nie wszystko :idea: Trzeba sprawdzić lub wymienić jego sterowanie, a i tak istnieje możliwość, że port wyjściowy procesora padł :cry: