Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyka Crawford ECS950 z CDM9

02 Lis 2019 18:05 588 2
  • Poziom 10  
    Witam,

Szukam instrukcji montażowej / schematu elektrycznego do sterownika bramy Crawford ECS950 + CDM9.
    Na forum znalazłem dokumenty dotyczące innych wersji sterowników (ECS930 / ECS940), aczkolwiek występują różnice, np. w złączach.

Załączone zdjęcie przedstawia PCB „(ang.) Manoeuvring card” tego systemu. Na pierwszy rzut oka widać, że złącze X1 ma mniej pinów niż np. w wersji np. ECS940.
    Automatyka Crawford ECS950 z CDM9

Próbuję uruchomić system z demontażu, ale występuje problem, z którym nie mogę sobie poradzić. Po włączeniu zasilania na wyświetlaczu widnieje kod E24, co wg. znalezionych dokumentów prawdopodobnie oznacza: „(ang.) E24 Power failure. Normal error code after mains break or disengagement. Run the Door to fully open.”
    Gdy ten kod jest wyświetlany, system reaguje tylko na przycisk „otwierania”. Skutkuje to uruchomieniem silnika w kierunku otwierania, lecz nie zatrzymuje się on samoistnie. Jedyna opcja aby silnik przestał pracować to wciśnięcie przycisku Stop.

Czy do tego sterownika wymagane są jakieś dodatkowe krańcówki?
    Gdzie można wpiąć sygnał z czujnika listwy powietrznej?
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 10  
    Dziękuję bardzo za pomoc.
    Plik bardzo się przydał. Brakowało mi zwory na X3. A po podłączeniu czujnika listwy powietrznej, byłem w stanie przeprowadzić programowanie (wykonałem te same kroki jak dla modelu ECS940).