Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

radiotwarzacz gubi sygnał

Łukasz G 21 Sep 2005 18:55 1562 8
    Łukasz G
    Level 10  
    no właśnie podczs jazdy gubi sygnał. wymieniłem je nawet na nowe radio ale to nic nie pomogło. i nie wiem co robić aby nie przerywało.

zapomoc z góry dzięki.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    bol123
    Level 22  
    Proponuję zabrać sie za sprawdzenie anteny , być może masz antene ze wzmacniaczem jak np: Opel i do wzmacniacza dostała się woda , a wzmacniacz mieści sie w mocowaniu dachowym anteny i jest to wrażliwy punkt .
    Łukasz G
    Level 10  
    jeszcze przed wymianą radia kupiłem nową antenę i ją załorzyłem, ale to nic nie pomogło.
    TYTUS...
    Level 32  
    To jeszcze pochwal się w jakim samochodzie to radio jest i gdzie jest umieszczona antena i jaka dluga jest.
    Stanisław Mikulec
    Level 14  
    Przepraszam bardzo, że się wtrącam. Mowa tutaj o gubieniu sygnału przez radio, o antenie i za chwile będzie w jakim samochodzie to jest.
    Dobrze by było się pochwalić co to za radio- marka, typ. Jeśli to Pionieer, czy Kenwood, czy też jakieś firmowe radio, to zwracam honor i faktycznie doczepianie się do instalacji jak antena itp. jest jak najbardziej na miejscu. Jeżeli jednak to jakiś Pionier ( przez jedno "e"), czy First lub cos podobnego, to rada może być tylko jedna- WYMIENIĆ RADIO NA PORZĄDNĄ MARKĘ.
    Pozdrawiam
    Stanisław
    TYTUS...
    Level 32  
    Szczerze to wątpie by !!!nowe!!! radio z taniej chińszczyzny odrazu po włożeniu zle odbierało. Zaczołbym od dobrego sprawdzenia instalacji antenowej.
    Stanisław Mikulec
    Level 14  
    Oj! tak, zgadzam się, tylko, że to dobre odbieranie jest na postoju a gdy tylko ruszymy w drogę, wychodzą te nieoczekiwane sprawy.
    Poczekajmy na pochwalenie się o jakim radiu tutaj mówimy.
    Stanisław
    Łukasz G
    Level 10  
    kupiłem wzmaczniacz antenowy i trochę to pomogło.
    zamykam temat.
    SlaweK
    Level 43  
    W sumie rozwiązałeś problem po najprostszej linii oporu, raczej na dłuższą metę mało skutecznie. Zobacz ten temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic398223.html
    Kolega pisał że sprawdzał antenę a jak się potem okazało, nie potrafił nawet omomierzem sprawdzić kabla a przyczyna okazała się prozaiczna, uszkodzony bat anteny a dokładnie drut w plastikowej osłonie ktory udawał antenę.

A nawet nie napisałeś jakie masz radio i jakie auto.
    Ale cóż, skoro uważasz że problem jest rozwiązany...
    Moim skromnym zdaniem niefachowo, było już kilka przypadków podobnych na tym forum gdzie dokładne
    rozpoznanie usterki było czasochłonne ale dało efekty i użytkownicy są teraz zadowoleni.

SławeK