Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] ariston blu r 80 v1.8k - dziwnie grzeje

21 Lis 2019 11:16 153 1
  • Poziom 9  
    Witam
    niedawno okazyjnie kopiłem termę/bojler Ariston blu r 80 v1.8k niby roczny (ale facet nie miał papierów, na tabliczce nabite 2018r) i mam takie z nim problemy:
    - zaraz po podłączeniu coś mi nie pasowało bo światełko nie świeciło ale podpiąłem przez watomierz i był pobór (1600-1700W) wiec pomyślałem że może dioda spalona
    - bojler ustawiony na trzy kropki (przedostatni zakres) strasznie długo grzeje wodę ponad 3h
    - gdy temp wody osiągnie już jakaś temperaturę światełko się zaświeca podczas grzania - chociaż tez nie reguły bo raz świeci a raz nie
    - no i najważniejsze - bojler grzeje nazwę to "skokowo/cyklowo" np. minute idzie, minute stoi i tak w kolko, aż dobije do danej temp. wtedy dogrzewa raz na jakiś czas (i wtedy przeważnie światełko już działa)

co zrobić? co wymienić? co kupić? jak naprawić?

z góry dzięki za pomoc
  • Poziom 9  
    Problem rozwiązany - rozkręciłem termę i była MOCNO zakamieniona, grzałka cała oklejona kamieniem tak, że nie chciała nawet przejść przez otwór (wyniosłem wiadro kamienia) po wyczyszczeniu, wymoczeniu grzałki w occie wszystko wróciło do normy. Prawdopodobnie podczas grzania kamień trzymał ciepło i termostat wariował (bo tez był oblepiony kamieniem)

///
    a i najważniejsze terma przestała syczeć - tak że jeśli twoja terma syczy podczas grzania na 100% ma masę kamienia!