Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] ariston blu r 80 v1.8k - dziwnie grzeje

duke3 21 Nov 2019 11:16 369 1
 • #1
  duke3
  Level 9  
  Witam
  niedawno okazyjnie kopiłem termę/bojler Ariston blu r 80 v1.8k niby roczny (ale facet nie miał papierów, na tabliczce nabite 2018r) i mam takie z nim problemy:
  - zaraz po podłączeniu coś mi nie pasowało bo światełko nie świeciło ale podpiąłem przez watomierz i był pobór (1600-1700W) wiec pomyślałem że może dioda spalona
  - bojler ustawiony na trzy kropki (przedostatni zakres) strasznie długo grzeje wodę ponad 3h
  - gdy temp wody osiągnie już jakaś temperaturę światełko się zaświeca podczas grzania - chociaż tez nie reguły bo raz świeci a raz nie
  - no i najważniejsze - bojler grzeje nazwę to "skokowo/cyklowo" np. minute idzie, minute stoi i tak w kolko, aż dobije do danej temp. wtedy dogrzewa raz na jakiś czas (i wtedy przeważnie światełko już działa)


  co zrobić? co wymienić? co kupić? jak naprawić?

  z góry dzięki za pomoc
 • #2
  duke3
  Level 9  
  Problem rozwiązany - rozkręciłem termę i była MOCNO zakamieniona, grzałka cała oklejona kamieniem tak, że nie chciała nawet przejść przez otwór (wyniosłem wiadro kamienia) po wyczyszczeniu, wymoczeniu grzałki w occie wszystko wróciło do normy. Prawdopodobnie podczas grzania kamień trzymał ciepło i termostat wariował (bo tez był oblepiony kamieniem)

  ///
  a i najważniejsze terma przestała syczeć - tak że jeśli twoja terma syczy podczas grzania na 100% ma masę kamienia!