Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Liebherr 4023 - po osiągnięciu zadanej temperatury przestaje chłodzić

21 Lis 2019 17:00 291 6
  • Poziom 2  
    Lodówka Liebherr 4024 przestała chłodzić (zamrażalnik działa idealnie) i zamiast zadanej temperatury praktycznie nie chłodziła (10-12°C). Po wizycie specjalisty większość objawów została wykluczona (agregat, wyciek, odpływ etc.). Diagnoza była, że czujnik temperatury jest zepsuty. Po wymianie na oryginalny lodówka zaczęła chłodzić do zadanej temperatury (np. 3°C), ale w momencie w którym osiąga temperaturę wyłącza się i nie chłodzi, a temperatura rośnie do kilkunastu stopni.

Urządzenie zaczyna działać poprawnie po odcięciu zasilania i ponownym włączeniu. Czasem również uruchamia się sama z siebie i zaczyna chłodzić, nie utrzymuje jednak temperatury. Czy ktoś ma pomysł co to może być? Będę bardzo wdzięczny za każdą wskazówkę.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

• Poziom 39  
    Zanim cokolwiek zrobisz, dwa razy to przeczytaj.
    Wejdź w tryb serwisowy i spróbuj odczytać kody błędów.
    Zobaczymy co boli Twoją lodówkę.
    Załączniki:

• Poziom 39  
    Plik zamieniłem na właściwy. Spróbuj - tylko bardziej nie popsuj tej lodówki.
  • Poziom 2  
    Bardzo dziękuję za odpowiedź, udało mi się przejść w tryb serwisowy, przeszedłem kolejne kroki (włączał się agregator, światło, wiatrak etc..) niestety nie wiem jak przejść do kodów błędów a z instrukcji to nie wynika masz może pomysł?

• Poziom 39  
    W Twojej lodówce kodów błędów nie można odczytać. Przetestowałeś elementy więc wszystko jest w porządku.
    Możliwe uszkodzenie to uszkodzenie jeszcze jednego z trzech czujników.

Depending on this sensor
    - or the freezer compartment air sensor, the compressor is switched ON.
    - the solenoid valve is switched in A direction (refrigerator + freezer).
    - the defrosting phase is ended.

Position:
    Beneath the ceiling of the appliance.
    Fan ON when,
    - upon startup, the temperature is +8°C at the evaporator sensor and
    - fan function is ON and
    - compressor ON and
    - refrigerator compartment door is closed.

Clipped into sensor holder on air duct panel.
    Depending on this sensor
    - and the refrigerator compartment air sensor, the compressor is switched OFF.
    - or on the refrigerator compartment evaporator sensor, the compressor is switched ON.