logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Sterownik KENTRONIC WRT-15 - uszkodzenie czujnika, stałe 180V na wyjściu

kucharz_86 21 Lis 2019 23:04 3147 6
REKLAMA
  • #1 18293109
    kucharz_86
    Poziom 12  
    Posty: 139
    Ocena: 7
    Witam.
    Padł mi sterownik tzn. pokazuje mi uszkodzenie czujnika temperatury ( wyświetla mi we wszystkich kolumnach poziome belki), ale czujnik jest ok. Na tyle co mogłem sprawdzić to jeden opornik podajże od czujnika c.o. był nie sprawny. Wymieniłem go ale to nic nie dało.
    Dodaje fotę płytki:

    https://obrazki.elektroda.pl/9814212100_1574373709.jpg]

    Zaznaczę, że zemnie nie jest żaden elektryk raczej bardziej mechanik:D
    Jeszcze jedno, jak mierzyłem miernikiem to na wyjściu dmuchawy, podajnika i pomp jest cały czas 180v.

    Sterownik KENTRONIC WRT-15 - uszkodzenie czujnika, stałe 180V na wyjściu
    Za wszelka pomoc dziękuje z góry.


    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 18293169
    kucharz_86
    Poziom 12  
    Posty: 139
    Ocena: 7
    Diody i oporniki wszystkie sprawdzone są dobre. Nie wiem jak te triaki i tranzystory sprawdzić 😛
  • #4 18301765
    kucharz_86
    Poziom 12  
    Posty: 139
    Ocena: 7
    Witam.
    Dzisiaj troszkę miałem czasu to zabrałem się za ten sterownik.
    A więc tak:

    tranzystory: c33725 w78
    Sterownik KENTRONIC WRT-15 - uszkodzenie czujnika, stałe 180V na wyjściu

    wskazania miedzy stopkami:
    1-3 i 3-1 - 0.L nic
    natomiast
    + do 2 i 2-1;2-3 - po 696

    triak bt138 600e
    Sterownik KENTRONIC WRT-15 - uszkodzenie czujnika, stałe 180V na wyjściu

    wskazania:

    1-3; 3-1 - 132,
    2-3; 2-1 - 0L nic


    regulator - stabilizator coś takiego się doszukałem:D

    Sterownik KENTRONIC WRT-15 - uszkodzenie czujnika, stałe 180V na wyjściu

    pomiary:
    + do 3 i 3-1 - 572
    + do3 i 3-2 - 1338
    a diody powinny chyba tylko w jedna stronę pokazywać wskazania jesli się nie myle i pomiary lepiej robić na płytce czy wlutować??

    Narazie tylko tyle udało mi się pomierzyć:|

    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #5 18301864
    jurand87sca
    Poziom 31  
    Posty: 1562
    Pomógł: 207
    Ocena: 317
    Raczej nie znam tego typu sterownika jeszcze. Ale te tranzystory, diody, triaki i przekaźniki to raczej elementy wykonawcze. Gasiki na rezystorach i kondensatorach to zabezpieczenia styków przekaźników przed nadmiernym wypalaniem przy załączaniu/rozłączaniu "obciążenia" Raczej nie ma to za wiele wspólnego z błędem czujnika temperatury. Skąd wiadomo że ten jest sprawny? Jaki jest jego typ i jak był sprawdzany? Podmieniony na nowy? Ma przedłużony przewód?
  • #6 18302012
    kucharz_86
    Poziom 12  
    Posty: 139
    Ocena: 7
    Witam.
    Tak czujnik podmieniony i jest na +/-1m kablu głośnikowym taki dostałem 😁 podmienialem czujniki tylko na 2.2k bo nie mieli 2k. I nic. W instrukcji pisze że czujnik półprzewodnikowy 2k przy temperaturze 25 stopni Celsjusza.

    Dodano po 2 [minuty]:

    A jeszcze jedno na internecie znalazłem, że czujniki mają skrót NTC jeśli to coś mówi 😉
  • REKLAMA
  • #7 18303329
    WS11
    Poziom 13  
    Posty: 21
    Pomógł: 7
    Ocena: 8
    To nie jest czujnik NTC tylko czujnik półprzewodnikowy KTY81-210.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z sterownikiem KENTRONIC WRT-15, który wskazuje uszkodzenie czujnika temperatury, mimo że czujnik został sprawdzony i uznany za sprawny. Po wymianie opornika, problem nie ustąpił. Użytkownik zmierzył napięcie na wyjściu dmuchawy, podajnika i pomp, które wynosiło 180V. W odpowiedziach sugerowano sprawdzenie półprzewodników, triaków, tranzystorów oraz przekaźników. Użytkownik podmienił czujnik na inny o oporności 2.2k, jednak problem nadal występuje. Okazało się, że czujnik powinien być typu KTY81-210, a nie NTC, co może być kluczowe dla rozwiązania problemu.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA