Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda civic vi 1.4 IS bardzo dużo pali

Hoffman201 26 Nov 2019 18:31 438 2
    Hoffman201
    Level 2  
    Witam może komuś też tak się przytrafiło. A mianowicie mam problem z Honda zaczęła dużo palić w granicach 11-12 l/100km. Byłem na komputerze żadnych błędów nie pokazuje. Dodam jeszcze że podczas jazdy np. równym gazem i gdy chce przyspieszyć zaczyna tak jakby się dławić, jak by gdzieś na jednego gara nie chodziła. Kat wycięty ale przed wycięciem było to samo. A i jeszcze dodam może to też związane z tym że na zimnym trzyma 2 tys obrotów. Z góry dzięki za pomoc.
    sandamiano
    Level 29  
    Jeśli nie ma błędów w sterowniku to może złe wskazania czujnika temperatury silnika - podaj inną temperaturę - niższą niż rzeczywista co jest podstawą do określenia dawki paliwa. Sonda lambda oscyluje bogato/ubogo? termostat silnika nie jest uszkodzony? Nie otwarty cały czas?
    Hoffman201
    Level 2  
    Termostat jest wymieniony bo był otwarty cały czas i nie chciała się za grzać. A co do temp jaką pokazuję czyli chodzi ci odczyt z komputera tak? Z tego co dziś zerklem to było dobrze pokazywało taka jaka zeczywiscie mogła być. Jeszcze męczy mnie ta sonda z nią może być coś nie tak bo jak wycinalem kata to widziałem że kable chyba były lepione do niej i może to ona pierdaczy całą sprawę