Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Honda FR 2.0 c-tdci - Immo transfer eeprom 95320

CAR pass 29 Nov 2019 09:11 510 12
    CAR pass
    Level 19  
    Witam
    Potrzebuje wymienić ECU 0281013521 Bosch EDC16 - grzeje się driver oraz dodatkowo ciśnienie jakie pokazuje na listwie to 180MPa
    Przy odłączonym czujniku wartość się nie zmienia. Przewody przestrzelone i sprawdzone do ECU piny 7, 41, 90, brak zwarć.
    Pytanie jest czy w eep jest pin i przebieg oraz kluczyki czy immo jest we Flash ??
    fudddi
    Level 10  
    Ja na Twoim miejscu raczej sklonował bym cały sterownik nie sam eeprom (koszt takiej usługi to ~300zł zależy gdzie trafisz).
    Większość profesjonalnych firm wykonuje takie usługi BEZ OTWIERANIA sterownika więc kupując zaplombowany sterownik nie tracisz gwarancji sprzedającego.
    CAR pass
    Level 19  
    Podpięty drugi komp i błędy te same P0193 i P2017
    wysoki sygnał czujnika FPR ( ciśnienia paliwa na szynie)
    wysoki sygnał zaworu długości kolektora dolotowego.
    Czujnik ciśnienia wcześniej podmieniony, czy jest wpięty czy wypięty cały czas w parametrach 180MPa, wnioskuję że to wartość domyślna.
    Przewody sprawdzone na ciągłość i zwarcie między sobą tzn. pomiędzy czujnikiem a ECU. Pompa wcześniej podmieniana wraz z zaworem ze sprawnej 2.2 ręce rozkładam. Macie może jakieś pomysły?? Nie potrzebuję ryby - wędkę dajcie. Czytałem coś w podobnym temacie na bba-reman ale rozwiązania nie znaleziono.
    kamyczek
    Level 38  
    Próbowałeś skasować i odczytać błędy ponownie?
    CAR pass
    Level 19  
    Zasilanie na żółto-czerwonym jest 5V. Tylko ciekawi mnie sytuacja kiedy to przewody są przestrzelone a błędem wali permamentnie czy czujnik jest czy też nie ma go wpiętego. Czujniki sprawdzone dobre. Mostkowanie pomiędzy pinem 2 a 3 nie zeruje wartości w ECU. Jak i jednego ECU ori tak i drugiego. Myślę że zależność może być gdzie indziej i w innym elemencie upatrywać należałoby przyczyny ale nie w instalacji. Tak mi się wydaje lecz wydawać mi się może. Schematem dysponuje wszystkie + i gnd do sterownika sprawdzone.
    CAR pass
    Level 19  
    W Hondzie czy inna marka??

Dodano po 7 [minuty]:

W citroenie i peugeocie HDI to znam przypadłość. Wali błędem ale nie tym co trzeba a odpalić się nie da.
    kamyczek
    Level 38  
    Platforma EDC16 ma grupowane zasilania czujników po kilka , ale jeśli czujnik ma zasilanie 5V to nie powinien być z nim problem możesz to sprawdzić w trakcie pracy rozrusznika jeśli napięcie nie ginie to powinien działać prawidłowo .
    Mnie bardziej zastanawia czy ktoś tam nie poprawił sterownika usuwając lub edytując listę błędów. Wtedy sterownik nie wyświetla usterki choć ją ma . można spróbować przywrócić oprogramowanie fabryczne i wtedy ponownie zdiagnozować auto może pokazać choinkę ;) .
    CAR pass
    Level 19  
    Nie wiem czy czytałeś cały post ale podmieniłem już komputer na taki sam lecz nie robiłem klona i błędy te same. P0193 i P2017. Napięcie na pinie 1 czujnika 5V jest. Błędów nie da się usunąć. Interesuje mnie sygnał zwrotny z czujnika do kompa który biegnie niebiesko-białym przewodem do pinu 40 sterownika. Po podpięciu czujników na nim mam 5V czyli za dużo. Powinno być na zapłonie około 0,5V. Jak na jednym tak i na drugim czujniku te same wartości. Jak wcześniej wspomniałem przewody od czujnika do komputera sprawdzone na przejście i zwarcie. Mostek pomiędzy 2 a 3 pinem czujnika powinien wyzerować wartość z 180MPa do zera. Zostaje cięcie przewodów przy kompie ale jak już wcześniej pisałem sprawdzone zostały te przewody. Napięcie na czujniku jest. Czyżby obywa czujniki "padziocha"???. Może i tak być. Czytałem że często padają

Dodano po 2 [godziny] 8 [minuty]:

Tu jest podobny temat bez rozwiązania
    https://honda-tech.com/forums/honda-accord-cr...2-118/accord-2004-check-engine-light-3275625/

Dodano po 10 [godziny] 11 [minuty]:

Honda odpali jak w parametrach wskoczy 1MPa ale nie znam jeszcze zależności.
    CAR pass
    Level 19  
    Ciężka sprawa nie do ogarnięcia :-))