Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Honda FR 2.0 c-tdci - Immo transfer eeprom 95320

CAR pass 29 Nov 2019 09:11 510 12
 • #1
  CAR pass
  Level 19  
  Witam
  Potrzebuje wymienić ECU 0281013521 Bosch EDC16 - grzeje się driver oraz dodatkowo ciśnienie jakie pokazuje na listwie to 180MPa
  Przy odłączonym czujniku wartość się nie zmienia. Przewody przestrzelone i sprawdzone do ECU piny 7, 41, 90, brak zwarć.
  Pytanie jest czy w eep jest pin i przebieg oraz kluczyki czy immo jest we Flash ??
 • #2
  fudddi
  Level 10  
  Ja na Twoim miejscu raczej sklonował bym cały sterownik nie sam eeprom (koszt takiej usługi to ~300zł zależy gdzie trafisz).
  Większość profesjonalnych firm wykonuje takie usługi BEZ OTWIERANIA sterownika więc kupując zaplombowany sterownik nie tracisz gwarancji sprzedającego.
 • #3
  CAR pass
  Level 19  
  Podpięty drugi komp i błędy te same P0193 i P2017
  wysoki sygnał czujnika FPR ( ciśnienia paliwa na szynie)
  wysoki sygnał zaworu długości kolektora dolotowego.
  Czujnik ciśnienia wcześniej podmieniony, czy jest wpięty czy wypięty cały czas w parametrach 180MPa, wnioskuję że to wartość domyślna.
  Przewody sprawdzone na ciągłość i zwarcie między sobą tzn. pomiędzy czujnikiem a ECU. Pompa wcześniej podmieniana wraz z zaworem ze sprawnej 2.2 ręce rozkładam. Macie może jakieś pomysły?? Nie potrzebuję ryby - wędkę dajcie. Czytałem coś w podobnym temacie na bba-reman ale rozwiązania nie znaleziono.
 • #6
  kamyczek
  Level 38  
  Próbowałeś skasować i odczytać błędy ponownie?
 • #7
  CAR pass
  Level 19  
  Zasilanie na żółto-czerwonym jest 5V. Tylko ciekawi mnie sytuacja kiedy to przewody są przestrzelone a błędem wali permamentnie czy czujnik jest czy też nie ma go wpiętego. Czujniki sprawdzone dobre. Mostkowanie pomiędzy pinem 2 a 3 nie zeruje wartości w ECU. Jak i jednego ECU ori tak i drugiego. Myślę że zależność może być gdzie indziej i w innym elemencie upatrywać należałoby przyczyny ale nie w instalacji. Tak mi się wydaje lecz wydawać mi się może. Schematem dysponuje wszystkie + i gnd do sterownika sprawdzone.
 • #9
  CAR pass
  Level 19  
  W Hondzie czy inna marka??

  Dodano po 7 [minuty]:

  W citroenie i peugeocie HDI to znam przypadłość. Wali błędem ale nie tym co trzeba a odpalić się nie da.
 • #11
  kamyczek
  Level 38  
  Platforma EDC16 ma grupowane zasilania czujników po kilka , ale jeśli czujnik ma zasilanie 5V to nie powinien być z nim problem możesz to sprawdzić w trakcie pracy rozrusznika jeśli napięcie nie ginie to powinien działać prawidłowo .
  Mnie bardziej zastanawia czy ktoś tam nie poprawił sterownika usuwając lub edytując listę błędów. Wtedy sterownik nie wyświetla usterki choć ją ma . można spróbować przywrócić oprogramowanie fabryczne i wtedy ponownie zdiagnozować auto może pokazać choinkę ;) .
 • #12
  CAR pass
  Level 19  
  Nie wiem czy czytałeś cały post ale podmieniłem już komputer na taki sam lecz nie robiłem klona i błędy te same. P0193 i P2017. Napięcie na pinie 1 czujnika 5V jest. Błędów nie da się usunąć. Interesuje mnie sygnał zwrotny z czujnika do kompa który biegnie niebiesko-białym przewodem do pinu 40 sterownika. Po podpięciu czujników na nim mam 5V czyli za dużo. Powinno być na zapłonie około 0,5V. Jak na jednym tak i na drugim czujniku te same wartości. Jak wcześniej wspomniałem przewody od czujnika do komputera sprawdzone na przejście i zwarcie. Mostek pomiędzy 2 a 3 pinem czujnika powinien wyzerować wartość z 180MPa do zera. Zostaje cięcie przewodów przy kompie ale jak już wcześniej pisałem sprawdzone zostały te przewody. Napięcie na czujniku jest. Czyżby obywa czujniki "padziocha"???. Może i tak być. Czytałem że często padają

  Dodano po 2 [godziny] 8 [minuty]:

  Tu jest podobny temat bez rozwiązania
  https://honda-tech.com/forums/honda-accord-cr...2-118/accord-2004-check-engine-light-3275625/

  Dodano po 10 [godziny] 11 [minuty]:

  Honda odpali jak w parametrach wskoczy 1MPa ale nie znam jeszcze zależności.
 • #13
  CAR pass
  Level 19  
  Ciężka sprawa nie do ogarnięcia :-))