Witam
Chciałem sobie co nieco zautomatyzować ogrzewanie w salonie.
Znalazłem coś takiego jak na zdjęciu:
Można nastawić temp. w ciągu dnia, w nocy, ma czujnik otwartego okna itp.
Problem w tym że czujnik temperatury jest zamontowany w głowicy i jakoś nie wydaje mi się że jak nastawię 22 stopnie w salonie to będę miał 22 stopnie. W końcu przy grzejniku zawsze jest cieplej, tym bardziej że grzejnik jest częściowo za kanapą.
Potrzebowałbym coś takiego ale z zewnętrznym czujnikiem radiowym. Czujnik montuje na ścianie i wg. tego czujnika głowica steruje temperaturą.
Niestety przekopywanie google na nic się zdało - elektroniczne głowice termostatyczne nie występują w opcji z zewnętrznym czujnikiem - chyba że słabo szukałem i ma ktoś jakąś ciekawą propozycje jak temu zaradzić?
Chciałem sobie co nieco zautomatyzować ogrzewanie w salonie.
Znalazłem coś takiego jak na zdjęciu:
Można nastawić temp. w ciągu dnia, w nocy, ma czujnik otwartego okna itp.
Problem w tym że czujnik temperatury jest zamontowany w głowicy i jakoś nie wydaje mi się że jak nastawię 22 stopnie w salonie to będę miał 22 stopnie. W końcu przy grzejniku zawsze jest cieplej, tym bardziej że grzejnik jest częściowo za kanapą.
Potrzebowałbym coś takiego ale z zewnętrznym czujnikiem radiowym. Czujnik montuje na ścianie i wg. tego czujnika głowica steruje temperaturą.
Niestety przekopywanie google na nic się zdało - elektroniczne głowice termostatyczne nie występują w opcji z zewnętrznym czujnikiem - chyba że słabo szukałem i ma ktoś jakąś ciekawą propozycje jak temu zaradzić?