Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] IPhone se nie reaguje po akt do os13

02 Sty 2020 07:17 273 12
  • Poziom 9  
    Witam.
    Jak w temacie. Wczoraj chciałem zrobić aktualizacje IPhone se do tej którą proponował wersji 13. Pobrało się, zaczęło instalować i tak zostawiłem na noc. Od tej pory ekran zapala się na biało z logo Apple na jakieś 20 sekund i gaśnie i tak w kółko. Aktualizacja robiona z poziomu telefonu.
    IPhone se nie reaguje po akt do os13
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Podepnij pod iTunes, prawdopodobnie, trzeba będzie odtworzyć telefon. Jeżeli nie masz kopii zapasowej w iCloud ani na komputerze dane zostaną utracone.
  • Poziom 9  
    No właśnie iTunes go nie widzi całkiem... Na danych mi nie zależy aby tylko się w ogóle uruchomił
  • Poziom 34  
    Zaktualizuj iTunes spróbuj połączyć się na innym kablu. Możesz też, spróbować najpierw zostawić telefon podłączony do ładowarki na parę godzin.
  • Poziom 9  
    ITunes zaktualizowałem, kabel mam inny, zostawiłem go na całą noc na ładowarce. I dalej to samo to znaczy zapala się na biało na ok 30 sekund i gaśnie na chwilę i spowrotem. Raz się wyświetlil normalnie ekran blokady ale nie zdążyłem wpisać kodu i wróciło do białego ekranu...
  • Pomocny post
    Admin grupy GSM
    Ściąg sobie soft taki jaki był przed aktualizacją, wprowadź telefon w DFU mode i spróbuj go wgrać przez itunes.
  • Poziom 9  
    Ok tylko jakbym mógł prosić o łopatologiczną wersję. Nigdy nie miałem Iphona i nic z nim nie musiałem robić. Chciałem komuś zaktualizować soft bo pewna aplikacja wymagała OS min 11 no i skończyło się jak się skończyło. Czyli:
    1. Jak ustalić jaki soft był fabrycznie, jaka wersja
    2. Jak/gdzie go pobrać
    3. Jak go wgrać gdy Itunes telefonu nie widzi, właściwie nawet jako dysku go nie wykrywa komputer po podłączeniu do USB, a wcześniej bez problemu widział i zgrywałem z niego zdjęcia.
    Dzięki
  • Poziom 34  
    Jeżeli na bieżąco aktualizowałeś iPhone to ze strony Apple możesz pobrać ostatnią wersję oprogramowania. DFU mode, odepnij iPhone od komputera, przytrzymając guzik home i power, podepnij kabel USB. Guziki trzymamy przez 10 sekund.
    Link

Jak nie uda się, popatrz na YouTube wpisz DFU mode iPhone se.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    tino2003 napisał:
    Ściąg sobie soft taki jaki był przed aktualizacją, wprowadź telefon w DFU mode i spróbuj go wgrać przez itunes.

Aktualnie jednym softem ktory mozna wgrac do SE to iOS 13.3 (17C54). Starsze nie sa juz podpisywane wiec nie ma to sensu. Pozostaje zrobic restore zamiast update (moze byc w DFU, moze byc w recovery - nie powinno miec to wiekszego znaczenia) i miec nadzieje, ze to tylko jakis problem z softem, zapchana pamiecia itp.
  • Poziom 9  
    Dzięki bardzo. Wyjeżdżam więc wypróbuję powyższe i dam znać. Z pamięcią raczej nie bo chwilę wcześniej zagrałem 17GB zdjęć.
    Softu nie aktualizowałem nigdy. To pierwszy raz od zakupu jakieś 2 lata temu.
    Miłego weekendu
  • Poziom 9  
    Ok poradziłem sobie.
    A więc po kolei.
    - zaktualizowałem iTunes bo jednak już miał OS13 i poprzedni tego nie ogarniał
    - niestety opcja restore z pozostawieniem danych nie pomogła.. Soft się ściągnął ok 3,5gb zainstalował i dalej było to samo
    - to co pomogło to odzyskanie, ale trochę inaczej niż tu pisaliście tzn najpierw trzymałem włącznik + home przez 10 sekund a potem puściłem start i trzymałem dalej sam home przez dobre 20 sekund i dopiero go wykryło w iTunes i można było wybrać opcję odzyskania.
    Dziękuję za pomoc wszystkim

Temat rozwiązany można zamykać.
  • Poziom 9  
    Ok poradziłem sobie.
    A więc po kolei.
    - niestety opcja restore z pozostawieniem danych nie pomogła.. Soft się ściągnął ok 3,5gb zainstalował i dalej było to samo
    - to co pomogło to odzyskanie, ale trochę inaczej niż tu pisaliście tzn najpierw trzymałem włącznik + home przez 10 sekund a potem puściłem start i trzymałem dalej sam home przez dobre 20 sekund i dopiero go wykryło w iTunes i można było wybrać opcję odzyskania.

Temat rozwiązany można zamykać.

Dodano po 7 [minuty]:

Elektroda.pl
    Strona Główna / Forum elektroda.pl / GSM / GSM Początkujący / IPhone se nie reaguje po akt do os13
    IPhone se nie reaguje po akt do os13 sagios 02 Sty 2020 07:17 180 11
    Odpowiedz Rozwiązano - zamknij temat | Podbij temat | Nowy temat
    3
    #1 02 Sty 2020 07:17
    sagios
    Poziom 9   Online
    Raportuj
    Witam.
    Jak w temacie. Wczoraj chciałem zrobić aktualizacje IPhone se do tej którą proponował wersji 13. Pobrało się, zaczęło instalować i tak zostawiłem na noc. Od tej pory ekran zapala się na biało z logo Apple na jakieś 20 sekund i gaśnie i tak w kółko. Aktualizacja robiona z poziomu telefonu.
    IPhone se nie reaguje po akt do os13
    rozwiń opcje
    #2 02 Sty 2020 12:33
    staś pytalski
    Poziom 31   Offline
    Raportuj | Pomógł mi?
    Podepnij pod iTunes, prawdopodobnie, trzeba będzie odtworzyć telefon. Jeżeli nie masz kopii zapasowej w iCloud ani na komputerze dane zostaną utracone.
    rozwiń opcje
    #3 02 Sty 2020 16:32
    sagios
    Poziom 9   Online
    Autor tematu Raportuj
    No właśnie iTunes go nie widzi całkiem... Na danych mi nie zależy aby tylko się w ogóle uruchomił
    rozwiń opcje
    #4 02 Sty 2020 17:01
    staś pytalski
    Poziom 31   Offline
    Raportuj | Pomógł mi?
    Zaktualizuj iTunes spróbuj połączyć się na innym kablu. Możesz też, spróbować najpierw zostawić telefon podłączony do ładowarki na parę godzin.
    rozwiń opcje
    #5 04 Sty 2020 09:32
    sagios
    Poziom 9   Online
    Autor tematu Raportuj
    ITunes zaktualizowałem, kabel mam inny, zostawiłem go na całą noc na ładowarce. I dalej to samo to znaczy zapala się na biało na ok 30 sekund i gaśnie na chwilę i spowrotem. Raz się wyświetlil normalnie ekran blokady ale nie zdążyłem wpisać kodu i wróciło do białego ekranu...
    rozwiń opcje
    #6 04 Sty 2020 10:47
    tino2003
    Admin grupy GSM   Offline
    Raportuj | Pomógł mi?
    rozwiń opcje
    #7 04 Sty 2020 13:37
    sagios
    Poziom 9   Online
    Autor tematu Raportuj
    Ok tylko jakbym mógł prosić o łopatologiczną wersję. Nigdy nie miałem Iphona i nic z nim nie musiałem robić. Chciałem komuś zaktualizować soft bo pewna aplikacja wymagała OS min 11 no i skończyło się jak się skończyło. Czyli:
    1. Jak ustalić jaki soft był fabrycznie, jaka wersja
    2. Jak/gdzie go pobrać
    3. Jak go wgrać gdy Itunes telefonu nie widzi, właściwie nawet jako dysku go nie wykrywa komputer po podłączeniu do USB, a wcześniej bez problemu widział i zgrywałem z niego zdjęcia.
    Dzięki
    rozwiń opcje
    #8 04 Sty 2020 13:48
    staś pytalski
    Poziom 31   Offline
    Raportuj | Pomógł mi?
    Jeżeli na bieżąco aktualizowałeś iPhone to ze strony Apple możesz pobrać ostatnią wersję oprogramowania. DFU mode, odepnij iPhone od komputera, przytrzymając guzik home i power, podepnij kabel USB. Guziki trzymamy przez 10 sekund.
    Link

Jak nie uda się, popatrz na YouTube wpisz DFU mode iPhone se.
    rozwiń opcje
    #9 04 Sty 2020 16:35
    tino2003
    Admin grupy GSM   Offline
    Raportuj | Pomógł mi?
    Tu znajdziesz soft, reszta już napisana. https://www.idownloadblog.com/download/
    rozwiń opcje
    #10 04 Sty 2020 17:47
    blahfff
    Poziom 34   Offline
    Raportuj | Pomógł mi?
    tino2003 napisał:

Aktualnie jednym softem ktory mozna wgrac do SE to iOS 13.3 (17C54). Starsze nie sa juz podpisywane wiec nie ma to sensu. Pozostaje zrobic restore zamiast update (moze byc w DFU, moze byc w recovery - nie powinno miec to wiekszego znaczenia) i miec nadzieje, ze to tylko jakis problem z softem, zapchana pamiecia itp.
    rozwiń opcje
    #11 05 Sty 2020 00:00
    sagios
    Poziom 9   Online
    Autor tematu Raportuj
    Dzięki bardzo. Wyjeżdżam więc wypróbuję powyższe i dam znać. Z pamięcią raczej nie bo chwilę wcześniej zagrałem 17GB zdjęć.
    Softu nie aktualizowałem nigdy. To pierwszy raz od zakupu jakieś 2 lata temu.
    Miłego weekendu
    rozwiń opcje
    #12 09 Lut 2020 09:39
    sagios
    Poziom 9   Online
    Autor tematu Raportuj
    Ok poradziłem sobie.
    A więc po kolei.
    - to co pomogło to odzyskanie, ale trochę inaczej niż tu pisaliście tzn najpierw podłączyłem pod kabel potem trzymałem power + home przez 10 sekund a potem puściłem power i trzymałem dalej sam home przez dobre 20 sekund i dopiero go wykryło w iTunes i można było wybrać opcję odzyskania.