Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 49pus6412 - Brak działania sterowania głosem.

02 Jan 2020 19:20 3246 14
  • Level 9  
    Witam.

Jakiś czas temu już zakupiłem tv jak w tytule. Na pilocie brak było przycisku od sterowania głosem. Jakoś nie pragnąłem tego używać, ale ostatnio chciałem to jakoś uruchomić skoro mam androida to kupiłem pilot z tej "aukcji"
    Link

Wygląda to tak, że po sparowaniu pilota przycisk mikrofonu wyzwala wyszukiwanie, ale cokolwiek się powie, to nie reaguję. Wszelkie mi znane ustawienia androida są ustawione, by zezwalało na mowę. Podłączyłem odbiornik pilota do laptopa i na nim pilot w wyszukiwarce chociażby działa.

Czy ktoś ma jakieś sugestię ?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 18  
    The command may not be compatible because lcd may not recognize the pen.
  • Level 11  
    Cześć.
    Mam dokładnie ten sam problem.
    Tv to 55PUS6412/12.
    Te wyszukiwanie głosowe to jakaś porażka.
    Działa jedynie po przywróceniu tv do ustawień fabrycznych - /ustawienia - wszystkie ustawienia - ustawienia ogólne - zainstaluj ponownie telewizor/ ostatnio u mnie około doby działało, już nie działa.
    Pomimo tego że mam wyłączone aktualizacje firmware'u telewizora i aplikacji w sklepie, to w jakiś sposób gdzieś się aktualizuje (widać to po szacie graficznej sklepu). A potem to już problem z mikrofonem. Pokazuje tylko "Naciśnij mikrofon i zacznij mówić" i nic.
    Jakbyś coś się dowiedział w temacie to daj znać.
  • Level 5  
    Witam.
    Mam ten sam problem.
    Używam tego tv od dwuch lat. Do tej pory miałem podłączony mikrofon USB i wszystko pięknie działało aż do ostatniej aktualizacji systemu.
    Ma ktoś pomysł skąd pobrać poprzednią wersje softu?
    Aktualnie mam TPM171E_R.107.001.101.002
  • Level 9  
    _Trolk_ wrote:
    Witam.
    Mam ten sam problem.
    Używam tego tv od dwuch lat. Do tej pory miałem podłączony mikrofon USB i wszystko pięknie działało aż do ostatniej aktualizacji systemu.
    Ma ktoś pomysł skąd pobrać poprzednią wersje softu?
    Aktualnie mam TPM171E_R.107.001.101.002
    Na myśl przychodzi mi przywrócenie do ustawień fabrycznych, może wtedy zostanie wgranie oprogramowanie systemowe czyste.
  • Level 5  
    Trochę się pobawiłem i wiem już że:
    Mikrofon zaczyna działać po przywróceniu ustawień fabrycznych. I działa dopóki nie wyłącze tv na kilkadziesiąt minut.
    - wgranie oprogramowanie z marca 2019 nie pomaga
    - wyłączenie sklepu Play nie pomaga
  • Level 31  
    Jeszcze wczoraj ten temat był rozwiązany i opisany, ale został okrojony.
  • Level 5  
    Michał99 wrote:
    Jeszcze wczoraj ten temat był rozwiązany i opisany, ale został okrojony.

Tak zbyt wczesny triumf😉
  • Level 9  
    _Trolk_ wrote:
    Trochę się pobawiłem i wiem już że:
    Mikrofon zaczyna działać po przywróceniu ustawień fabrycznych. I działa dopóki nie wyłącze tv na kilkadziesiąt minut.
    - wgranie oprogramowanie z marca 2019 nie pomaga
    - wyłączenie sklepu Play nie pomaga

To moze kwestia jakiejś blokady w oprogramowaniu że strony producenta. Ja obecnie się w to nie bawię, ale może trzeba wrzucić androida z innego modelu tv? Lub z nieoficjalnej strony, gdzie nie będzie brandowany.
  • Level 5  
    Mam pewne obawy przed wgraniem softu z innego modelu. Wyższe modele różnią się trochę sprzętowo i obawiam się zablokowania tv i braku możliwości przywrócenia właściwego softu.
  • Level 5  
    Wyszukiwanie głosowe działa z aplikacją na telefon lub tablet Android TV remote oraz Philips TV Remote.
    Rozwiązanie oczywiście doraźne.
  • Level 9  
    _Trolk_ wrote:
    Wyszukiwanie głosowe działa z aplikacją na telefon lub tablet Android TV remote oraz Philips TV Remote.
    Rozwiązanie oczywiście doraźne.

To wiem, ale nie jest to wygodnym rozwiązaniem.
  • Level 5  
    Kolejna próba,
    Ponowna instalacja telewizora ale tym razem przed podłączeniem do WiFi wyłączyłem bluetooth. Następnie połączenie z siecią, instalacja aplikacji i kasowanie zbędnych. Tym razem nie wyłączyłem żadnych aplikacji systemowych. Po podłączeniu mikrofonu pod USB wyszukiwanie głosowe działa już drugi dzień😀
    Bluetooth jest cały czas wyłączone.

Kolejny dzień i dalej działa. Wydaje się że temat u siebie rozwiązałem.

Dziś znowu mikrofon przestał działać ale teraz pomaga odłączenie i ponowne podłączenie do USB - więc jest już znośnie.😉
  • Level 9  
    _Trolk_ wrote:
    Kolejna próba,
    Ponowna instalacja telewizora ale tym razem przed podłączeniem do WiFi wyłączyłem bluetooth. Następnie połączenie z siecią, instalacja aplikacji i kasowanie zbędnych. Tym razem nie wyłączyłem żadnych aplikacji systemowych. Po podłączeniu mikrofonu pod USB wyszukiwanie głosowe działa już drugi dzień😀

Dziś znowu mikrofon przestał działać ale teraz pomaga odłączenie i ponowne podłączenie do USB - więc jest już znośnie.😉

Ja u siebie zrobiłem za Twoją radą. Może coś źle robię, może nie ale nie działa. Podaj może model swojego pilota na jakim Ci działa wyszukiwanie. Bo na dobrą sprawę nie wiem czy masz w oryginalnym pilocie wyszukiwanie, czy jakiś no name.
  • Level 5  
    20614hdi wrote:
    _Trolk_ wrote:
    Kolejna próba,

Ja u siebie zrobiłem za Twoją radą. Może coś źle robię, może nie ale nie działa. Podaj może model swojego pilota na jakim Ci działa wyszukiwanie. Bo na dobrą sprawę nie wiem czy masz w oryginalnym pilocie wyszukiwanie, czy jakiś no name.

Używam pilota Logitech, ale to bez znaczenia bo mikrofon mam taki #Aliexpress 19,82 zł | 150 cm przenośny Mini Clip-on dookólna Stereo USB Mic mikrofon do komputer stancjonarny
    https://a.aliexpress.com/_UnqA7
    USB podłączony do telewizora.
    Wywołanie komendy głosowej po wejściu do funkcji smart w górnym lewym rogu ekranu mikrofon. Lub w każdej aplikacji która obsługuje wybieranie głosowe po wciśnięciu znaczka mikrofonu najczęściej w polu wyszukiwania.
    Przycisk wyszukiwania na pilocie podczas oglądania tv wywołuje u mnie klawiature ekranową z paskiem na tekst bez możliwości głosowego wpisania tekstu.