Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hp laserjet 1020 - nie mozna zainstalować

bazz 25 Wrz 2005 00:08 27615 27
  • #1 25 Wrz 2005 00:08
    bazz
    Poziom 12  

witam mam nastepujący problem, nie moge zajnstalować drukarki hp laserjet 1020, sterowniki ktore dostalem na plytce jak zaroowno sciagniete ze strony producenta nie dzialają, wyskakuje mi blad (nizej link) Moze jakies sugestie, co mozna zrobic w takim wypadku, pozdrawiam !!

http://img187.imageshack.us/my.php?image=blad0bf.png

info:
    windows XP (sp2)
    256 ddr ram
    usb 1.1

0 27
  • SterControl
  • #3 25 Wrz 2005 01:14
    bazz
    Poziom 12  

witam, instalwoałem te dwa sterowniki i nic, tutaj jest inny problem. Szata graficzna instalacji jest troche inna ... instaluje mi drukarke po pewnym czasie wyskakuje komunikat ze zostala znaleziona nowa drukarka i za jakeis 7 minut wyskakuje blad (zadnego wczesniej ostrzezenia) i instalacja jest anulowana. Moze jakeis inne sugestie ?

0
  • SterControl
  • #4 25 Wrz 2005 01:34
    Adam770
    Poziom 19  

Problem pewnie leży tutaj (opis ze strony HP):

Cytat:
    Minimalne wymagania systemowe:
    Microsoft® Windows® 98 SE, Me, 2000 lub XP, procesor Pentium® 90 MHz, 120 MB wolnego miejsca na twardym dysku (minimum 10 MB dla instalacji), napęd CD-ROM, port USB (zgodny ze specyfikacją USB 2.0)

0
  • #5 25 Wrz 2005 01:44
    bazz
    Poziom 12  

własnie tak samo nad tym myslałem (podalem dla tego rodzaj USB) czy to mozliwe zeby drukarka byla tylko pod port USB 2.0 a starszych juz nie obslugiwala ?
    Moze troche tego nie rozumiem :
    "port USB (zgodny ze specyfikacją USB 2.0)" czyli to musi byc koniecznie PORT USB 2.0 czy jakas latka lub cos innego ?

0
  • #6 25 Wrz 2005 11:52
    byrrt
    Poziom 21  

Adam770 napisał:
    Problem pewnie leży tutaj ... port USB (zgodny ze specyfikacją USB 2.0)

Nie wydaje mi sie ja u siebie na usb 1.1 uzywalem tej drukarki... to nie to :]

Pozdrawiam
    Piotr

0
  • #7 25 Wrz 2005 12:00
    bazz
    Poziom 12  

heh :( no to ta teoria zostala zniszczona, teraz to nie mam pojecia czemu tak sie dzieje, byrrt moglbys powiedziec na jakim systemie dzialala ta drukarka i czy był to laptop czy zwykly PC ? Masz jakies SP instalowane itp ? Pozdrawiam i jak mozesz to odpowiedz ;]

0
  • #8 25 Wrz 2005 12:08
    byrrt
    Poziom 21  

Byl to zwykly komp cel 400 128MB itp.. Jedna sprawa jeszcze - mam win98 i pod nim to dzialalo.. pod xp nie sprawdzalem... U mnie w pracy sa komputery jakies durony i maja takie drukarki.. Glowy sobie uciac nie dam ale tam chyba nie ma USB 2.0 (za stare i za tanie). Jest tam winxp wydanie pierwsze a czy ktos instalowal jakis SP to nie wiem...

Pozdrawiam
    Piotr

ps. drukarka ma zdaje sie jeszcze zlacze LPT.. jezeli bylaby to wina USB to instalator nie moglby sie wywalac bo niby jak sie instaluje te drukarke na LPT? A swoja droga mozesz sprawdzic o ile masz kabel...

0
  • #9 25 Wrz 2005 12:17
    bazz
    Poziom 12  

własnie niestety nie mam kabelka LPT, ale watpie czy to wina USB ... testowałem na dwoch kablach (na jednym wczesniej dzialala drukarka ale inny model)
    Teraz zaczynam podejrzewac SP2, dzis odinstaluje SP2 i postaram sie jeszcze raz zajnstalować drukarke (mam nadzieje ze beda jakies rezultaty)
    Moze ktos jeszcze miał podobny problem i ma jakies sugestie aby rozwiązać problem ?? Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #10 25 Wrz 2005 20:21
    Adam770
    Poziom 19  

Podobny problem poruszono już na stronach HP:
    http://forums1.itrc.hp.com/service/forums/bizsupport/questionanswer.do?threadId=957764

Spróbuj zainstalować według przepisu zawartego w ostatnim poście tego wątku:
    http://answers.google.com/answers/threadview?id=552400
    - autor twierdzi, że to rozwiązuje problem.
    Może wystarczy użyć pliku usbprint.inf z Install CD Windows XP.

bazz napisał:
    Teraz zaczynam podejrzewac SP2, dzis odinstaluje SP2 i postaram sie jeszcze raz zajnstalować drukarke

Chyba masz rację z tym SP2, poczytaj tutaj:
    http://forums.storagereview.net/index.php?showtopic=18816&mode=linearplus

0
  • #11 25 Wrz 2005 23:56
    bazz
    Poziom 12  

Adam770 to nie jest juz na 100% wina SP2, dowiedziałem sie ze u innych dziala normalnie pod SP2 i o dziwo nie museli nic kombinować z wyzej wymienionym sposobem. Jutro bede sie starał ściągnąć ten plik, tylko za bardzo nie wiem gzie mam znaleźć adres tego pliku :( Co dokladniej mam sprawdzic w tym menedzerze ...

0
  • #12 26 Wrz 2005 08:55
    StefaniakNorbert
    Poziom 16  

Adam 770 ma racją a sposób z usbprint.inf działa na 100% sprawdzone tylko że podobny problem pojawiał się u mnie na płytach z chipseten SISa nie zależnie od SP2

0
  • #14 26 Wrz 2005 19:57
    bazz
    Poziom 12  

oj wielkie dzieki za pomoc wam, szczegolnie dla Adama770 ze nie lał wody tylko dawał konkret odpowiedzi. Tak jak powiedział Norbert sposob wyrzej napisany dziala na 100% Wiec nic mi nie zostało jak podziekowac Adamowi770 i mozna spokojnie zamknac temat !! Pozdrawiam !!

0
  • #15 06 Lut 2006 17:48
    djtomi2
    Poziom 16  

sposob na instalacje bez sciagania plikow

1. wchodzimy w menadzer urzadzen
    2. drukarka 1020 ze znakiem wykrzyknika
    3. atualizuj sterownik
    4. zainstaluj z listy lub lokalizacji
    5. nie wyszukuj wybiore sterownik
    6. kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej
    7. uniwersalna drukarka usb

KONIEC

0
  • #16 21 Kwi 2006 15:42
    michal11897
    Poziom 14  

przy instalacji z oryginalnymi sterami nie mozna jej podłaączać do kompa. dopiero gdy cie o to poprosi
    .

0
  • #17 23 Kwi 2006 11:16
    upior
    Poziom 12  

Dodam tylko na koniec ze wyzej opisywane problemy zwiazane z HP1020 rozwiazalem w inny sposób, mianowicie po wielu probach u swoich klientów doszedlem do wniosku ze kable połączeniowe USB np frimy ACT zupełnie nie nadaja sie do USB 2.0 - własnie na nich drukarki swirowały przy instalacji albo w trakcie pracy (prawdopodobnie sa za cienikie, lub uzyte materialy lipne) zakupilem kable USB od modemów internetowych z kablówki od zanjomego i wszystkie problemy znikneły jak reką odjąć, krótko mowiąc kabel musi spełniac wymogi USB 2.0 - wtedy drukarka dziala nawet na 5m przewodzie. Co ciekawe nie ma znaczenia do jakiego typu portu podłącza sie drukarke (1,1 czy 2.0), przewód musi byc jednak dobrej jakości.
    Pozdrawiam wszystkich.

0
  • #18 21 Maj 2006 15:30
    warszawianka
    Poziom 1  

Miałam identyczny problem jak tu opisywany z hp1020, kupilam kabel i nie mozna bylo wgrac sterownikow, pokazywala sie informacja nienzane urzadzeni.
    Na szczescie trafilam na to forum i po dlugi przemysleniach sprobowalam dosc prostego sposobu, pozyczylam ze skanera hp kabel usb i od razu zadzialalo (ale wtedy ta firma jeszcze byla na tyle szczordra ze dawala kabel a teraz kazdy musi szukac sam ktory bedzie dobry, a nie jest to takie latwe.

HP wstydz sie zeszlas na psy!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na pewno wiecej zadnego produktu z tej firmy nie kupie!!!!!!!!

Rada dla chcacych kupic drukarke, dobrze sie zastanowcie przed kupnem!!!!!!!!!!!!

0
  • #19 04 Cze 2006 15:18
    djtomi2
    Poziom 16  

a ktora firma daje kabel do drukarki 8=O

0
  • #20 05 Cze 2006 09:58
    buli -konrad
    Poziom 15  

witam. z tymi drukarkami są problemy odnosnie instalacji. najlepiej wyłącz w biosie usb2,0 niech bedzie 1,1 i zerknij czy da sie zainstalowac. powinno byc ok.

0
  • #21 30 Lip 2006 17:46
    madman
    Poziom 12  

Odswiezam temat ;)

Na wstepie zaznaczam, ze przeczytalem wszystkie watki o HP LJ 1020 na Elektrodzie (choc duzo ich nie bylo).

Tak jak niektorzy z Was, spotkalem sie z problemami z drukarka jak w temacie (a wlasciwie kilkoma takimi drukarkami). Najpierw nie chciala sie zainstalowac, komputer jej nie wykrywal. Wymienialem kable USB na grubsze, nie pomagalo (nie wiem, moze najgrubszy kabel jaki mialem nie byl najgrubszym jaki w ogole istnieje ;) ).
    Komputery na jakich probowalem instalowac te drukarki to Fujitsu Siemens Esprimo (serii C i P), system XP Home z SP2. Komputery te posiadaja 6 portow USB (1.1 i 2.0) wiec teoretycznie nie powinno byc z nimi problemow.
    Gdy instalator prosil o podpiecie drukarki i jej wlaczenie to przewaznie nic sie nie dzialo. Gdy jakims cudem udalo sie zainstalowac drukarke to albo nie przechodzila nawet testu wydruku albo po prostu po kilku wydrukach dokumentow dalej dzialac nie chciala. Pojawiala sie ikonka drukarki w trayu, w kolejce zostawaly dokumenty i wyswietlalo blad wydruku obok nazwy dokumentu. Pomagalo wyczyszczenie kolejki, wylaczanie drukarki (a nieraz i restart komputera) i ponowne puszczenie wydruku.
    Sprawdzalem chyba wszystko, ustawienia biosu, urzadzenia usb w systemie, wylaczalem im zarzadzanie energia (wylaczanie usb przy braku aktywnosci urzadzenia), nie pomoglo.
    Po udanej instalacji drukarki bywalo tak, ze po restarcie komputera system ponownie wykrywal urzadzenie i juz go nie mogl zainstalowac. W koncu zajrzalem do urzadzen usb w menedzerze i sprawdzilem wersje sterownika Standardowej drukarki USB. Byl to sterownik domyslny XP wiec (wczesniej nie czytalem nic na ten temat w internecie) sprobowalem go zaktualizowac z plytki do drukarki i... pojawilo sie USB Printing Support.
    Sprawdzilem jak bedzie dzialac drukarka. Restart systemu - ok, drukarka nadal jest w systemie. Puszczam wydruki - drukuj bez zajakniecia. Instaluje drukarke jako sieciowa na innych komputerach, sprawdzam - drukuje bez problemu. Zadowolony wyjezdzam od klienta i... po godzinie telefon, ze "znow nie dziala".

Objaw jest taki, ze raz drukuje a raz nie a jak nie drukuje to w trayu jest ikonka drukarki (bez zadnego pytajnika/wykrzyknika) i w zadaniach wydruku jest nazwa dokumentu, stan "drukowanie" i tyle, nic sie nie dzieje, mozna czekac i pare minut (ktos na forum pisal, ze drukarka drukujac sieciowo potrafi czekac i minute na wydruk) i nic :/
    Pomijajac juz problemy z wydrukiem na lokalnym komputerze, chcialbym wiedziec czy Wy takze spotkaliscie sie z takimi problemami w wydruku sieciowym na tej drukarce? Czy macie na to jakas rade? Support HP stwierdzil, ze "tych drukarek lepiej nie uzywac sieciowo", lol, nie ma to jak dobra rada :D

Nie wiem juz co z tym zrobic. Pewnie bedzie trzeba wymienic drukarke na inny model, moze nawet innej firmy i zapewne bedzie to model na LPT...

0
  • #22 30 Lip 2006 21:16
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

Po pierwsze primo ściągnij ten program http://www.sysinternals.com/Utilities/LogonSessions.html i jak drukarka na XP home nie działa to go uruchom i zobacz ile jest aktywnych zalogowanych sesji do komputera. Z tego co wiem o ograniczeniach Home to jak ma więcej sesji niż 15 to odrzuca inne. Pozatym można by sprawdzić czy system w trakcie "padu" drukarki widzi coś na tym porcie USB do którego podpięta jest drukarka (np everestem)... Home nie jest najlepszym systemem do udostępniania czegokolwiek.. przećwiczyłem to w aptekach :(

0
  • #23 30 Lip 2006 23:28
    madman
    Poziom 12  

kosmita napisał:
    Home nie jest najlepszym systemem do udostępniania czegokolwiek.. przećwiczyłem to w aptekach :(

Hehe, wiem cos o... aptekach ;)

0
  • #24 01 Wrz 2006 22:59
    come.pl
    Poziom 1  

Z tego co dowiedziałem się z infolinii HP w/w drukarka musi być podpięta na kablu nie dłuższym niz 1,5 m. Jak to usłyszałem to od razu wyobraziłem sobie biuro z drukarkami na podłodze a'la zalecenia hp kabelek 10 cm.....
    No dobra tak na serio to myśle, że kolejny raz HP zwaliło sterowniki. Mnie udało się ją zainstalować ale też była niezła jazda, a mam jeszcze kilka na stanie....
    Pozdro:D

0
  • #25 03 Wrz 2006 18:46
    madman
    Poziom 12  

Miesiąc temu pisałem tutaj o moich kłopotach z tymi drukarkami. Dziś już wiem w czym tkwił problem. Złe kable. Te, których używałem były cienkie (mówie o grubości) i nie były ekranowane a w dodatku nie spełniały norm USB 2.0. Znalazłem w MM kable firmy Hama, ekranowane a w dodatku skręcane (jak skrętka), grube na jakieś pół centymetra, jednym słowem solidne i z pomoca właśnie tych kabli problem całkowicie zniknął :) Drukarki instalują się odrazu, nie ma takich wałków jak ponowne wykrywanie drukarki po restarcie systemu, nie ma też żadnych problemów z udostępnianiem takiej drukarki w sieci :) Jedyny kłopot w tym, że taki kabelek kosztuje jakies 13zł a jak dotąd nie znalazłem żadnej hurtowni sprzętu komputerowego która by te kable sprzedawała.

0
  • #26 13 Gru 2006 02:34
    Marek_RADOM
    Poziom 18  

Mój kolega miał podobny problem, tyle, że u niego wykrywało drukarkę jako nieznane urządzenie, problem oczywiście tkwił w kablu. Wziąłem swój kabel i od razu poszło.

0
  • #27 18 Lut 2007 13:41
    pauler7
    Poziom 1  

Zgadza się. Rozwiązanie Adama działa u mnie ale tylko pod USB 1.1. Dla 2.0 już wyskakuje mi status : drukowanie ale nic się nie drukuje. Żeby było śmieszniej, u brata na laptopie pod 2.0 działa bez problemu. Przepraszam, jeśli czegoś nie doczytałem, ale ktoś wie co zrobić aby pod 2.0 drukarka także drukowała ?

0
  • #28 27 Wrz 2009 10:08
    machoney
    Poziom 15  

Witam,
    od pewnego czasu również miałem problem z prawidłowym zainstalowaniem tej drukarki. Nic nie pomagało. Obecnie jestem po pobraniu "usbprint.inf" i jak na chwilę obecną ruszyło (nareszcie). Potwierdzam skuteczność tej metody i dołączam plik.pzd

0