logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak przestroić Grundig P50-550TEXT CUC5350 na stereo w Polsce?

Tarnus 25 Wrz 2005 12:00 1188 5
REKLAMA
  • #1 1847610
    Tarnus
    Poziom 20  
    Posty: 445
    Pomógł: 4
    Ocena: 97
    Telewizor przywiozłem z Austri, wiec wiadomo u nas nie odbierał foni.
    W tv sa dwa rodzaje filtrów- 5,5MHz oraz 5,74 MHz.
    Pamiętam że jak przestrajałem kartę TV do komputera to był tylko 5,5MHz ktore zamieniłem na 6,5 i fonia jest i to w stereo. Natomiast tutaj po wymianie 5,5 na 6,5 fonia jest ale mono. Moze należy zamienić także ten drugi filtr 5,74 MHz ? Filtry te są obok układu TDA4482 - to tak jakby układ podwójnej foni, i sygnał z TDA4482 podawany jest na układ TDA6610-2 który jest dekoderem stereo.
    Czy ten tv mozna wogole przestroic tak aby odbierał stereo ? Czy w Polsce jest Stereo Nicam ?

    Marek
  • REKLAMA
  • #2 1847713
    Krzychu7
    Poziom 40  
    Posty: 4840
    Pomógł: 695
    Ocena: 530
    Witam. Filtr 5,74 służy do odbioru drugiej nośnej w systemie stereo A2. W Polsce nadawany jest dźwięk w systemie cyfrowym NICAM. Z opisu wynika, że TV odbiera tylko STEREO w systemie A2.
  • REKLAMA
  • #3 1847735
    telemechanika
    Poziom 19  
    Posty: 296
    Pomógł: 35
    Ocena: 17
    Witam.Wstaw fonię równoległom,njlepjej z MJM i po sprawie:D
  • REKLAMA
  • #4 1847795
    Krzychu7
    Poziom 40  
    Posty: 4840
    Pomógł: 695
    Ocena: 530
    Witam. Co tu pomoże fonia równoległa? Przecież kolega Tarnus ma już polską fonię. Problem dotyczy odbioru STEREO. TV prawdopodobnie odbiera tylko stereo w standardzie A2. Jeśli chcesz odbierać Nicam, to możesz założyć wielosystemowy dekoder dźwięku stereo typu F-15 firmy mjm (www.mjm.pl). Obsługuje on wszystkie standardy fonii, także Nicam.
  • REKLAMA
  • #5 1847833
    Tarnus
    Poziom 20  
    Posty: 445
    Pomógł: 4
    Ocena: 97
    No tyle że ten układ TDA6610-2 o którym wspomniałem jest chyba dekoderem Stereo Nicam. Taki mam wniosek po przegladnieciu noty aplikacyjnej tego układu. Moze nalezy cos przy nim podłubać ?
  • #6 1848162
    adam12
    Poziom 26  
    Posty: 872
    Pomógł: 74
    Ocena: 17
    Na pewno nikamu nie ma.
    Możesz jeszcze go rozwiercić (układ)i spróbować przystosować jak się czujesz na siłach.:D
REKLAMA