Telewizor przywiozłem z Austri, wiec wiadomo u nas nie odbierał foni.
W tv sa dwa rodzaje filtrów- 5,5MHz oraz 5,74 MHz.
Pamiętam że jak przestrajałem kartę TV do komputera to był tylko 5,5MHz ktore zamieniłem na 6,5 i fonia jest i to w stereo. Natomiast tutaj po wymianie 5,5 na 6,5 fonia jest ale mono. Moze należy zamienić także ten drugi filtr 5,74 MHz ? Filtry te są obok układu TDA4482 - to tak jakby układ podwójnej foni, i sygnał z TDA4482 podawany jest na układ TDA6610-2 który jest dekoderem stereo.
Czy ten tv mozna wogole przestroic tak aby odbierał stereo ? Czy w Polsce jest Stereo Nicam ?
Marek
W tv sa dwa rodzaje filtrów- 5,5MHz oraz 5,74 MHz.
Pamiętam że jak przestrajałem kartę TV do komputera to był tylko 5,5MHz ktore zamieniłem na 6,5 i fonia jest i to w stereo. Natomiast tutaj po wymianie 5,5 na 6,5 fonia jest ale mono. Moze należy zamienić także ten drugi filtr 5,74 MHz ? Filtry te są obok układu TDA4482 - to tak jakby układ podwójnej foni, i sygnał z TDA4482 podawany jest na układ TDA6610-2 który jest dekoderem stereo.
Czy ten tv mozna wogole przestroic tak aby odbierał stereo ? Czy w Polsce jest Stereo Nicam ?
Marek