Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy przewód typu linka z zacisnietą tulejką mogę zastosowac do złączki wago ?

14 Sty 2020 16:40 1050 15
  • Poziom 13  
    Witam!
    Czy przewód typu linka z zaciśniętą tulejką mogę zastosować do złączki wago przeznaczonej tylko do drutu. Te przeznaczone do drutu mają mniejsze rozmiary a ja montuję panele ledowe podsufitowe i złączki wago 221 (przeznaczone do drutu i linki) są za grube żeby zmieściły się między panelem a sufitem. :(
  • Poziom 23  
    Nie wolno tak robić. Do linek są specjalne złączki Wago 221
  • Poziom 27  
    Jak montujesz panele LED to sprawdź złączki wago do płytek drukowanych.
  • Poziom 35  
    Magic_moon, informacja ze strony Wago.pl
    Cytat:
    Push-in CAGE CLAMP®: montaż wtykowy przewodów jednodrutowych, wielodrutowych i linkowych z tulejką, bez użycia narzędzi
  • Poziom 13  
    A jakiej złączki to dotyczy ?
  • Poziom 35  
    magnus27, złączki sprężynowej.
  • Poziom 15  
    Ryszard49 napisał:
    Magic_moon, informacja ze strony Wago.pl
    Cytat:
    Push-in CAGE CLAMP®: montaż wtykowy przewodów jednodrutowych, wielodrutowych i linkowych z tulejką, bez użycia narzędzi

Katalog jedno a życie drugie.... Jeśli będziesz miał źle zaciśniętą tulejkę linka może wyjechać.
  • Poziom 35  
    arlix, trzeba mieć profesjonalną zaciskarkę i nic nie "wyjedzie".
  • Poziom 23  
    Ryszard49. Cytat który umieściłeś dotyczy list ZUG a nie złączek Wago które montuje się przy gniazdach i oświetleniu.
  • Poziom 27  
    No i tam właśnie są złączki listwowe, a nie szybkozłączki instalacyjne. W każdym razie używanie w złączkach do drutu tulejki jest bardzo słabym pomysłem.

magnus27 Ile masz tam miejsca, że Ci nie wchodzi 221-412?
  • Poziom 23  
    Ryszard49 napisał:
    Magic_moon:

Link

To są złączki ZUG a nie złączki instalacyjne. A autorowi chodzi zapewne o złączki instalacyjne.
  • Poziom 17  
    Linkę miedzianą porządnie pocynować i jazda.
  • Poziom 35  
    Xaverito co napisałeś to oczywiście żart?.
  • Poziom 26  
    Szczytem druciarstwa jest montaż pocynowanego przewodu linka do złącza skręcanego. Niestety takie rozwiązanie było stosowane przez wielu producentów np. opraw oświetleniowych.
  • Poziom 34  
    To może po prostu złączka oświetleniowa Wago będzie dobrym rozwiązaniem? Jeśli nie no to chyba zostaje wyskrobanie dziury w tynku.