Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner 110V na 220V pioneer 812 kielce

erio 25 Wrz 2005 18:32 3620 11
  • #1 25 Wrz 2005 18:32
    erio
    Poziom 10  

Mam zamiar kupic amplituner pioneer 812 6.1 100W na kanał, w Hameryce na 110V ... czy jest jakas firma ktora przerobi mi go na 230V ??? czy jedynym wyjsciem jest kupno autotransformatora za 130 zł 600Wat ???

0 11
  • #2 25 Wrz 2005 21:05
    bagi100
    Poziom 12  

Witam koszt takiej przerubki jes napewno wyższy niz kupno atotransformatora ale względy estetyczne no bo nie każdy na tyle miejsca
    w domu zeby trzymac taki transformator .Sprawdz czy nie ma możliwosci
    przełaczenia go na 220 V niekture typy mają odczepy od tranformatora w środku amplitunera

0
  • #3 25 Wrz 2005 22:35
    sidewinder3
    Poziom 14  

Prawda. Ja też mam wzmacniacz wyprodukowany na rynek amerykański NAD 3080 i transformator był przewidziany także do pracy w sieci 220V - trzeba było jedynie zajrzeć w schemat. Powodzenia

0
  • #4 25 Wrz 2005 22:38
    kaz69
    Poziom 27  

Miałem w naprawie Technicsa po padzie trafa.Firama zaśpiewała mi za każdy odczep po 60 zł (4 odczepy) plus pierwotne jakieś 350+ vat.Poszukaj przełącznika jeżeli jest takowy.Kup trafo z 220 na 120.

0
  • #5 26 Wrz 2005 00:26
    wmak
    Poziom 27  

Sprzęt w Ameryce jest znacznie tańszy niż w Europie i tym bardziej niż u nas
    ale przed takim zakupem trzeba dokładnie sprawdzić, czy będzie u nas w pełni funkcjonalny.
    Wersja na amerykański rynek oprócz zasilania 120v/60Hz nie będzie miała RDS a krok syntezy 200kHz, co oznacza, że radio będzie odbierać teoretycznie co drugą stację a znając złośliwość losu akurat nie odbierze naszych ulubionych.
    W niektórych modelach krok syntezy można zmienić na 100kHz ale zdarza się, że w modelu USA siedzi inna wersja procesora, bez możliwości zmiany rastra - wymiana nieopłacalna.
    RDSu też się nie dołoży.
    Tak więc ostrożnie - lepiej sprawdzić przed zakupem - można szukać wersji uniwersalnej "na różne regiony".
    Wmak

0
  • #6 26 Wrz 2005 11:37
    erio
    Poziom 10  

O ograniczeniach w stacjach radiowych wiem, nie mam zamiaru słuchac na nim radia ... tylko korzystac z Dolby Digital i zewnetrznych zodel dzwieku.

wersji uniwersalnej nie znalazlem takiej co mnei interesuje

kupilem już za 150 dolców już pioneera 812K ... 6.1 100W na kanał. zasilanie tylko 110V

Cytat:
    Prawda. Ja też mam wzmacniacz wyprodukowany na rynek amerykański NAD 3080 i transformator był przewidziany także do pracy w sieci 220V - trzeba było jedynie zajrzeć w schemat. Powodzenia

czyli co ... jest szansa że podłącze 220YV i zagra ... nei rozumiem ..

Cytat:
    Poszukaj przełącznika jeżeli jest takowy.Kup trafo z 220 na 120.

Przełącznika nie ma ... Kup trafo ... tzn mam kupić autoftransformator 600W za 122 zł brutto i przez neigo podłączyc ?
    a ja bym chciał zaplacic nawet 200 zł zeby mi ktos go przerobił ... na czym dokladnie polega taka przeróbka i ile ona kosztuje, jakie części się wymienia ? transformator (zwany przez niektórych trafo?) cos jeszcze ?

0
  • #7 26 Wrz 2005 12:31
    wmak
    Poziom 27  

Przeróbka transformatora polega na całkowitym demontażu i ponownym nawinięciu wszystkich uzwojeń,
    po przeliczeniu ze 120 na 230V i z 60 na 50 Hz.
    Fabryczny transformator po nawinięciu , włożeniu pakietu blach, owinięciu zlutowanym paskiem miedzianej blachy,
    przykręceniu lub przynitowaniu okuć montażowych jest próżniowo nasycany lakierem epoksydowym.
    Rozebranie tego jest bardzo trudne - czasem niemożliwe bez uszkodzenia.
    Po przewinięciu trzeba zmontować i zaimpregnować.
    Parametry przerobionego transformatora z regułu są gorsze od oryginału -
    zwiększa się rozproszony strumień, mogąc powodować przydźwięk, może się bardziej grzać, nie wiadomo,
    jak się uda nawijaczowi zrobić izolację pomiędzy pierwotnym a wtórnymi uzwojeniami co może grozić porażeniem.
    Nawet przy bardzo starannym przewinięciu moc takiego transformatora wychodzi przy przejściu z 60 na 50 Hz mniejsza.
    Fabryczne transformatory do tego samego modelu wzmacniacza wychodzą dla wersji 60 Hz mniejsze niż dla 50Hz -
    właśnie dlatego na amerykański rynek robi się tylko 60Hz bo można oszczędzić kilka dolarów.
    Czasem porównując dane tego samego sprzętu w wersji amerykańskiej i europejskiej (albo uniwersalnej)
    można znależc sporą różnicę w wadze urządzenia.
    Najprościej nie rozbierać - kupić zewnętrzny autotransformator.
    Aby przejście z 60 na 50Hz nie zwiększyło przydźwięku, nie kupować autotransformatora 230/120V -
    bezpieczniej 230/115 lub 110V.
    Maksymalna moc wzmacniacza i tak zawsze będzie mniejsza - szacuję, że spadnie ze 100 do 80W -
    no ale takiej różnicy (ok 1dB) nikt nie usłyszy.

Aha - jak zwykle ostrzegam!
    Nie wolno w celu obniżenia napięcia stosować takich wtykanych do gniazda w ścianie małych lekkich
    pudełek z wypisaną na obudowie mocą rzędu 1600W - to się nadaje tylko do grzałek a elektronikę zabija!
    Wmak

0
  • #8 26 Wrz 2005 13:42
    erio
    Poziom 10  

Cytat:
    Przeróbka transformatora polega na ....
    Najprościej nie rozbierać - kupić zewnętrzny autotransformator.
    Aby przejście z 60 na 50Hz nie zwiększyło przydźwięku, nie kupować autotransformatora 230/120V -
    bezpieczniej 230/115 lub 110V.
    Maksymalna moc wzmacniacza i tak zawsze będzie mniejsza - szacuję, że spadnie ze 100 do 80W -
    no ale takiej różnicy (ok 1dB) nikt nie usłyszy.

to się nazywa wyczerpująca odpowiedz ... dzięki. Wnioskuję z tego że odradzasz stanowczo przeróbkę uzwojenia w oryginalnym trafo.
    A może kupie w telto lub toroidy.pl transformator taki jak jest potrzebny (na zamowienie ) i ( ktoś mi wymieni) wymienię ... oni powiedzieli ze mogą dla mnei zrobić wysokiej klasy transformator na podmianę z tym 110V o ile dam im dane ...jeśli profesjonalisci zrobiliby transformator na podmiankę to dalej lepiej byłoby kupić zew. autotransformator ?

Cytat:

Aha - jak zwykle ostrzegam!
    Nie wolno w celu obniżenia napięcia stosować takich wtykanych do gniazda w ścianie małych lekkich
    pudełek z wypisaną na obudowie mocą rzędu 1600W - to się nadaje tylko do grzałek a elektronikę zabija!
    Wmak

Ewentualnie planuję kupno autotransformatora w blaszanej obidowie o mocy 600W w telto.com.pl lub www.toroidy.pl za ok. 100 zł netto.

0
  • #9 04 Gru 2005 19:48
    erio
    Poziom 10  

Poniżej zdjecia wzmaczniacza który właśnie przyjechał

mam nadzieję że zbliżenia robiłęm transformatora odpowiedzialnego za 110V ... to jego trzeba zmienic zeby wzmacniacz dzialal na 220V ???

na nalepce jest napisane:
    ATT7043 TAM
    70B194D
    A M0303

1.Czy jest ktoś w okolicach Kielc kto byłby skłonny za opłatą przerobi ten wzmacniacz??
    zapraszam na Priv.
    2. Gdzie zamówic, jaki, i ile może kosztowac transformator który trzeba podmienic zeby sprzęt chulal na 220V .??

0
  • #10 06 Gru 2005 17:07
    rubens
    VIP Zasłużony dla elektroda

1.jak na moje oko i Twoje zdjęcia to trafo nie ma odczepu na 220 ( ale to trzeba by dokładnie sprawdzić mając sprzęt w ręku.
    2.jeśli tak jest to pozostaje ZAKUP transformatora 230V-110V min 600W
    - i tu z zakupem nie ma co oszczędzać bo potem będziesz żałował
    3. kupić możesz w telto , indelu lub gdzie indziej

0
  • #11 09 Gru 2005 00:10
    Ninja76
    Poziom 14  

Witam.Nie zapomnij ze musisz zmienic oba trafka,i to z zasilania koncowki i to male/z 5V/.Jezeli kupisz autotrafo problem z glowy-nie musisz nic wymieniac.Ja osobiscie pokombinowalbym jednak z wymiana.Pozdr.

0
  • #12 09 Gru 2005 08:28
    rubens
    VIP Zasłużony dla elektroda

-ninja - a jak myślisz - kto w rozsądnej cenie policzy i przewinie dwa transformatory?
    Nawet jeśli się ktoś podejmie to cena + ampli przewyższy cene zakupu od razu gotowego na nasz rynek ampli ( przestanie się kalkulować )

Najtaniej jest kupić trafo 230-110 i zrobić tak wtyczkę aby ktoś przez przypadek nie włożył do 230V.

0
  Szukaj w 5mln produktów