Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Denon AVR-X1000 - Podłączenie Aktywnego Subwoofera

jimmisek 17 Feb 2020 14:00 1437 8
    jimmisek
    Level 10  
    Witam
    Proszę o pomoc w podłączeniu głośników w systemie 5.1 , którędy podłączyć głośniki żeby był jak najlepszy efekt, przez Suba czy przez Denona.
    Drugie pytanie przez co lepiej podłączyć Amplituner poprzez TV czy Dekoder Cyfry ?
    Do czego jest przewód ze zdjęcia.

Denon AVR-X1000 - Podłączenie Aktywnego Subwoofera Denon AVR-X1000 - Podłączenie Aktywnego Subwoofera Denon AVR-X1000 - Podłączenie Aktywnego Subwoofera
    Polon_us
    Level 42  
    1 - wszystkie głośniki do amplitunera, a sam subwoofer podłączyć z amplitunerem przewodem CINCH - gniazdo Subwoofer Pre-Out do -> wejście A "SuB"
    2 - dekoder podłączyć do amplitunera do dow. wejścia HDMI
    3 - ten przewód to jest przewód optyczny TosLink - do połączeń cyfrowego audio
    jimmisek
    Level 10  
    1. Tak też miałem podłączone.
    To do czego są wejścia w Subie na głośniki?
    2.Ok
    3.Co mogę podłączyć ty przewodem?
    Polon_us
    Level 42  
    jimmisek wrote:
    To do czego są wejścia w Subie na głośniki?

Są to tzw. wejścia wysoko-poziomowe sygnału audio. Korzysta się z nich, kiedy amplituner/wzmacniacz nie ma wyjścia "Pre-Out Subwoofer"

ad. 3 - można połączyć wejście optyczne w tym amplitunerze (Optical 1 & 2) z każdym urządzeniem, które ma wyjście optyczne audio.
    Zygwald
    Level 7  
    Przepraszam że się wycinam ale mam pytanie. Czy można podłączyć subwoofer aktywny do wyjść głośników?
    Mam na myśli kolumny do zestawu A a subwoofer do B w amplitunerze?
    Subwoofer jest własnej roboty, wcześniej podłączałem przez wyjście słuchawkowe.
    qbencjusz
    Level 10  
    Jeśli subwoofer ma tzw. wejścia wysoko-poziomowe sygnału audio to wówczas można.
    qbencjusz
    Level 10  
    Zygwald wrote:
    A jak mogę to sprawdzić?

Prześlij zdjęcie we/wyjść lub opis, dane techniczne. Napisałeś że to własnej roboty subwoofer to nie wiemy zbyt dużo o nim.
    Zygwald
    Level 7  
    Szczerze to też nie pamiętam jest wzmacniacz w środku i filtr. Nie pamiętam skąd był schemat robiliśmy to z kumplem z dziesięć lat temu. Skleroza! Jest jedno wyjście podłączenie głośnika to wyżej i dwa wejścia L i P kanał.
    Podłączone było do wyjścia słuchawkowego ale cicho grało. Chciałem spróbować podłączyć pod wyjścia głośników tyle że boję się że spalę wzmacniacz. Denon AVR-X1000 - Podłączenie Aktywnego Subwoofera Denon AVR-X1000 - Podłączenie Aktywnego Subwoofera Denon AVR-X1000 - Podłączenie Aktywnego Subwoofera