Witajcie.
Męczy mnie znajomek by prócz baterii słonecznych podłączyć również wiatrak, który to ma od lat nie podłączony do niczego. Instalacja solarna ma być 2 kWp a wiatraczek ma ok. 1 kW. W inwerterze do jednego stringa podłączam baterie, natomiast po wyprostowaniu napięcia z wiatraka podłączę go do drugiego stringa.
Ma to sens?
Męczy mnie znajomek by prócz baterii słonecznych podłączyć również wiatrak, który to ma od lat nie podłączony do niczego. Instalacja solarna ma być 2 kWp a wiatraczek ma ok. 1 kW. W inwerterze do jednego stringa podłączam baterie, natomiast po wyprostowaniu napięcia z wiatraka podłączę go do drugiego stringa.
Ma to sens?