Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] iveco daily 35.15 - Ciśnienie doładowania za niskie

20 Lut 2020 21:04 753 8
  • Poziom 18  
    Witam koledzy pacjent iveco 35,15 rok 2007 . Auto w czasie jazdy ma moc normalnie przyspiesza . Turbo w czasie jazdy utrzymuje okolo 1.5 Bara . Przy przyspieszeniu max 2.2 bara. Problem zaczyna sie na postoju na komputerze pokazuje 0.5 Bara doładowania na wolnych obrotach aż zapali sie kontrolka edc i komputer łapie blad 0194 . Wtedy ciśnienie na komputerze rośnie do okolo 1 bara . Czujnik podmieniony instalacja sprawdzona . Miał ktoś podobny problem
  • AdexAdex
  • Poziom 40  
    Słabe podciśnienie z vaccum pompy lub coś z EGR otwiera się na wolnych obrotach i stąd problem.
  • Poziom 18  
    kolego powiedz mi czy mozna zaslepic ten egr
  • AdexAdex
  • Specjalista - IVECO Trucks
    Kolejno:szczelnośći drożność przewodów podciśnieniowych
    Wymiana elektrozaworu sterowania EGR, ze starego mogło się oderwać kawałek membramy i zatyka przewód podciśnienia.Ten kawałek 1-2mm może tkwić przy trójniku pod serwem.Jezeli tam masz też elektrozawór VGT do sterowania turbiny to i on może być wadliwy.Zatkana chłodnica lub kanały EGR w głowicy(jeżeli w nią wchodzą).Wadliwy czujnik ciśnienia lub przepływomierz lub ich zasilanie.Wskazane testy turbiny i EGR.Przewody i chłodnica powietrza doładowania.A może tylko filtr powietrza.
  • Poziom 18  
    kolega a powiedz mi jaki zasilaniem sterowany jest zawór egr . Bo zauważyłem za je auto pracuje bez błędu to na wężu od egr jest podciśnienie . A jak w momencie gdy podciśnienie znika auto wchodzi w tryb awaryjny
    Połóż nowy elektrozawór i sprawdź czy dalej tak jest,wcześniej przegoń samochód na trasie minimum 50 km na 3000 obrotów,czyli bez 6 biegu.
  • Poziom 18  
    Niestety kolego założenie nowego zaworu nic nie dało. Usterka występuje dalej . W czasie jazdy jest ok dopiero jak kilka minut na wolnych obrotach się zapala . Zawór oryginał iveco . Instalacja plus po stacyjce sprawdzony żarówka i masa z komputera sprawdzona nie ma przerw
    Nie wiem jaki zawór wymieniłeś, ja pisałem o elektrozaworze sterowania zaworem EGR.Podałem też wiele innych czynników związanych z tym błędem.Zobacz czy przypadkiem na rurkach za chłodniczką EGR i na kolektorze wydechowym nie masz przedmuchu spalin.Zdejmij kolektor ssący i oceń stan zabrudzenia sadzą.Podaj ostatnie 7 VIN nadwozia to się dowiem czy kanały EGR masz w głowicy, czy idą do kolektora ssącego.

Dodano po 11 [minuty]:

Zobacz też czy nie masz zamienionych lub zagnieconych(spłaszczonych)przewodów podciśnieniowych na wspomnianym elektrozaworze lub gdziekolwiek.Końcówki IN i VAG
  • Poziom 18  
    Uszkodzony był pin na kostce od przepływomierza