Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei mate 20 lite - Zalany telefon

20 Lut 2020 23:28 264 8
  • Poziom 2  
    Witajcie.

Dziś mój ukochany telefon uległ wypadkowi. Wykąpał się we wiadrze z wodą. Jako laik pierwsze co zrobiłam to zaczęłam suszyć go suszarką. Wiem, że to był błąd. Woda dostała się dalej i przestał działać. Głupia rada mojego męża. :/ Gdy wrócił natychmiast rozkręcił mi telefon na części pierwsze. Telefon po kilku godzinach suszenia ma granatowy ekran wygląda tak jak by wyświetlacz padł, przyszedł raz dźwięk powiadomienia. Telefon działa tylko gdy trzymam przycisk włączenia i wyłączenia.

Liczę na Was mądrzejszych od nas, że podpowiecie czy warto inwestować w naprawę i ewentualnie co zostało uszkodzone.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Tak zrobię. Jutro zaniosę do znajomego niech oceni. Dam znać jutro jaki zapadł werdykt. Ostatecznie pomożecie podjąć decyzję. Jako osoby bezstronne, a nie chcące zarobić
    :D
  • Admin grupy GSM
    W telefonach po zalaniu postawienie diagnozy jest trudne nawet mając sprzęt i doświadczenie.
    W takim przypadku jak Twój trzeba by zacząć od podstawienia sprawnego wyświetlacza.
  • Poziom 2  
    Dziś telefon cudownie ożył. Jednak nie wyświetlacz. Pewno po czyszczeniu będzie umierał powoli. Sprzedam go w cenie uszkodzonego. Dołożę i kupię nowy. I tu teraz pytanie do Was eksperci. Jak wyjąć z niego baterię, by wyczyścić pozostałe części. Mąż dostał się tylko do tego co pod klapką.
  • Poziom 20  
    Bardzo możliwe że masz przepalone złącze fpc wyświetlacza i /lub taśmę wyświetlacza. W tym modelu wyjęcie baterii jest potrzebne jedynie do jej wymiany. Całą resztę można wyczyścić lub naprawić buz jej demontau.
  • Poziom 2  
    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Nie zrozumieliśmy się. Wyświetlacz działa. Zostało przeczyszczenie elektroniki. Chwilowo korozji na nich nie widać. Obawiam się, że z czasem może się pojawić.
    Kiedyś bez rozkręcania telefony pożyły mi kilka lat. w dawnych czasach sagem i jakieś 8 lat temu samsung galaxy. Pamiętam tylko, że bateria spadała do 83 procent potem rozładowywała się wolniej. Postanowiłam sprzedać telefon i kupić nowy taki sam. W moich stronach za używany liczą sobie 700 zł w odległości plus minus 50 km podobnie.
  • Admin grupy GSM
    kasia-kasia3 napisał:
    Telefon po kilku godzinach suszenia ma granatowy ekran wygląda tak jak by wyświetlacz padł

kasia-kasia3 napisał:
    Nie zrozumieliśmy się.

Kto się nie zrozumiał?