Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Regulator obrotów szlifierki katowej

r955 21 Feb 2020 00:10 1212 4
Bosch
    r955
    Level 2  
    Witam,
    Potrzebuje zmniejszyć obroty w szlifierce kątowej do maks 6000obr.
    Posiadam szlifierkę Bosch 1400W
    I tak się zastanawiam, czy moge to zrobić najprostszym regulatorem obrotów z allegro, czy jednak lepiej kupic coś budżetowego z regulacją obrotów (obroty uzywane sporadycznie).
    Kiedyś kupiłem marketowa szlifierkę 1000W z reg. obrotów, ale to był totalny niewypał, przy zmniejszeniu obrotow o połowę w ogóle nie miala mocy.
    Jestem ciekaw jak te lepsze maja rozwiązaną regulację, czy przy zmniejszniu obrotów znacząco spada moment, czy tylko trochę. A moze to dziala na identycznej zasadzie jak ten regulator z allegro za 20-50zl i nie warto inwestować w nową szlifierkę?
    Co o tym myślicie?
  • Bosch
  • Helpful post
    bearq
    Level 38  
    r955 wrote:
    Jestem ciekaw jak te lepsze maja rozwiązaną regulację, czy przy zmniejszniu obrotów znacząco spada moment, czy tylko trochę. A moze to dziala na identycznej zasadzie jak ten regulator z allegro za 20-50zl i nie warto inwestować w nową szlifierkę?

Lepsze szlifierki i droższe mają specjalny regulator który po zmniejszeniu obrotów na mniejsze mimo różnego obciążenia stabilizują prędkość obrotową silnika na stałym poziomie. Nie zależnie od tego czy szlifierka pracuje "na pusto" czy pod znacznym obciążeniem ma ciągle takie same obroty.
  • Bosch
  • Helpful post
    HenryK3
    Level 29  
    Silnik elektryczny ma moc znamionową przy określonych obrotach.
    Widziałem jak z potężnej młotowiertarki Hilti podczas wiercenia otwornicą w 2mm blasze rozdzielnicy na niskich obrotach poszedł siwy dym.. I było po maszynie :(
    Współczuję temu co wiercił. Wolałem odejść bo zbliżał się jego Szef.
  • Helpful post
    Shadowix
    Level 30  
    Sam regulator do silników obniży obroty i moment obrotowy. Jeśli potrzebujesz stałych 6000 obr przy stałym momencie to może poszukać czegoś dedykowanego? Szlifierki kątowe z regulacją obrotów i stałym momentem zaczynają się od około 600zł...
    r955
    Level 2  
    Dzieki wielkie Panowie, myslłem ze zaoszczędzę ale nie ma lekko :) pozdrawiam