Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Zmywarka ESL67070R - błąd i30 czyli wyciek wody i wymiana uszczelki zbiornika

21 Feb 2020 01:33 453 3
 • Level 8  
  Mam problem ze zmywarką ESL67070R - błąd i30 czyli wyciek wody. Wygląda na to, że cieknie pomiędzy zbiornikiem (misą), a komorą z naczyniami. Czy w tej zmywarce da się wymienić uszczelkę zbiornika (misy) od góry, tzn. od komory z naczyniami bez demontażu całej misy?
 • Home appliances specialist
  ddziuda wrote:
  Czy w tej zmywarce da się wymienić uszczelkę zbiornika (misy) od góry, tzn. od komory z naczyniami bez demontażu całej misy?


  Nie, trzeba wyjąć miskę myjąca i dopiero będzie dostęp do uszczelki.
 • Level 8  
  Udało mi się wymienić tę uszczelkę od środka. Po odkręceniu 4 śrub mocujących da się misę na tyle wcisnąć do dołu aby przepchnąć uszczelkę między komorą, a wspornikami do mocowania rury spryskiwacza.

  Wyciek pomiędzy misą, a komorą wyeliminowałem. Stara uszczelka była wyraźnie spłaszczona na całym obwodzie, ale to nie rozwiązało w całości problemu. Miałem takie wrażenie od początku, że jest jeszcze nieszczelność przy gumie między misą, a pompą myjącą, ale zmylił mnie ten wyciek między misą, a komorą. Myślałem, że to po misie tam krople spływają, a wygląda na to, że dziurawa jest jeszcze ta guma. Wystarczy, że nie włączając w ogóle zmywarki zaleję misę wodą powyżej otworu do pompy myjącej i kapie z okolic łączenia misy z gumą.

  Muszę się jeszcze temu przyjrzeć, ale niestety bez wyciągania zmywarki się nie obejdzie.
 • Level 8  
  Problem rozwiązany. Tak jak zauważyłem nieszczelność była na gumowym połączeniu między misą a pompą myjącą. Niestety ten gumowy element jest klejony do misy i trzeba go kupić i wymienić razem z misą.
  Czyli ostatecznie demontaż całej misy mnie nie ominął. Po pierwszym myciu testowym na programie nr 5 - 1h wygląda, że naprawa się udała. Nie spadła ani kropla. Poobserwuję jeszcze przez kilka cykli.
  Koszt części ok. 150 zł - 20 za uszczelkę i 130 za misę z połączeniem do pompy myjącej.

  Zamykam temat bo problem wygląda na rozwiązany.