Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Saeco Incanto HD8917 - brak intensywnego smaku

22 Lut 2020 17:04 282 8
  • Poziom 3  
    Saeco Incanto HD8917 w po pewnym czasie użytkowania ekspresu (ok 3lat) kawa zaczęła wylatywać z dużym trudem w niewielkiej ilości itp. Dotarłem do sitka które było całkowicie zabrudzone, więc wyczyściłem i zadowolony że rozwiązałem problem robię kawę, kawa płynie jak należy i... kawa jest mało intensywna, nie posiada tej charakterystycznej pianki, moje skojarzenie to jak z ekspresu przelewowego. Dodam, że przed czyszczeniem sitka kawa jak już wyleciała była taka jak powinna być - ma ktoś jakiś pomysł?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    Wyczyść zaworek cremy, przykręcony dwiema śrubkami na górze zaparzacza (nad sitkiem które czyściłeś).
  • Poziom 3  
    Wyczyściłem tą dysze - niestety nie pomogło - jak już pisałem wszystko teraz jest drożne niestety z dysz w trakcie robienia kawy nie wylatuje piana tylko chwilę ciemny płyn - kawa - a zaraz woda
  • Poziom 25  
    Zmniejsz grubość milenia, zwiększ ilość kawy, sprawdź temperatur wypływającej kawy.

Jak wygląda pastylka fusów?
  • Poziom 3  
    Saeco Incanto HD8917 - brak intensywnego smaku

Dodano po 3 [minuty]:

zastanawiam się czy pompa ciśnienia nie padła , ale czy wtedy leciała by wogóle kawa - stawiam na coś z ciśnieniem
  • Poziom 25  
    Wyglądają nieźle, choć jak dla mnie to mielenie za grube.
    tomusia3 napisał:
    chwilę ciemny płyn - kawa - a zaraz woda
    Ile to ml i ile sekund do momentu gdy zacznie płynąć woda?

Dodano po 3 [minuty]:

tomusia3 napisał:
    zastanawiam się czy pompa ciśnienia nie padła , ale czy wtedy leciała by wogóle kawa - stawiam na coś z ciśnieniem
    To sprawdzisz tylko wymieniając pompę na nową.
  • Poziom 25  
    Faktycznie lura i bez pianki. Zaparzacz skrzypi strasznie - nasmaruj. Młynek skręć na drobniejsze mielenie.
  • Poziom 3  
    Express - trafił do servisu wymieniono wszystkie uszczelki przeczysczono młynek dokonano prac konserwacyjnych - koszt 450 zł i znów mogę cieszyć się dobrą kawą - serwisu nie polecam - myślę że jak się mówi że oddzwonie to się oddzwania .Express naprawiony w ciągu jednego dnia a ja byłem pozbawiony expresu cały tydzień - no nie ładnie panowie z serwisu ,nie ładnie