Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Parkside - Jakie ogniwa do regeneracji

23 Lut 2020 17:53 438 5
  • Poziom 15  
    Witam, mam pytanie o rodzaj ogniw jakie użyć do naprawy baterii.
    Nie chodzi mi tu o markę czy pojemność a o prąd wyładowczy.
    Posiadam Parkside wkrętarkę, piłę szablistą i kątówkę, wszystkie na 18V.
    Baterie pasują zamiennie przy czym w kątówce mam podwójny pakiet, czyli 2.6Ah reszta 1.3Ah.
    Najnowsza bateria mi padła ale okazało się że jedno ogniwo siadło, podmieniłem je i póki co hula jak trzeba ale reszta baterii już po woli kończy swój żywot.
    Aha dodam jeszcze że kątówka pracuje tylko na dużej baterii, na reszcie tylko się uruchamia i wyłącza, pewnie pobór prądu za duży.
    I stąd moje pytanie, jaki prąd wyładowczy ciągły mają oryginalne baterie które były.
    Oraz jakie by założyć aby szlifierka pracowała na wszystkich a i piła szablista nie miała problemów.
    Jak tez, czy jest sens kupować mocniejsze, czy przypadkiem elektronika nie ograniczy i tak max.p prądu który, pójdzie na urządzenie?
    Oryginalne ogniwo
    Parkside - Jakie ogniwa do regeneracji
  • Poziom 15  
    Najważniejsze, żeby prąd rozładowania był minimum 20A. Spróbuj zrobić ten akumulator na 1,5 - 2Ah ogniwach i wtedy będziesz widział czy pociągnie szlifierkę czy nie. Bo być może stan ogniw nie pozwala na pociągnięcie większego prądu.
    Robiłem już taką przekładkę. Zdjęcia na początku galerii www.elektroserwis.xyz/galeria/
  • Poziom 15  
    Dziękuję za odpowiedź, właśnie do wkrętarki mam 10A to założę, mam starą obudowę z padniętym pakietem, zapewne wystarczy. Ale trudno mi znaleźć ile mają oryginalne, bo pewnie będę potrzebował 30A, tyle że takie muszę zamówić drogą wysyłkową.
    A właśnie wcześniej bym wolał wiedzieć czy w ogóle zakup takich jest zasadny, czy przypadkiem elektronika bakterii i tak nie ograniczy ich zapału.
  • Poziom 15  
    Nie zakładaj 10A to za mało, tak jak wcześniej napisałem, największy prąd pobierany jest podczas uruchamiania urządzenia.
  • Poziom 15  
    Może nie przesadzaj my, miałem wkrętarkę 60Nm z baterią 2Ah i ogniwami 20A, a tu mam 28Nm i mniejsze obroty.
    Zaraz weekend, będę miał czas to złoże i zobaczymy, skoro i tak się walają ogniwa...
    Tylko czy do piły kupować 30A czy nie ma sensu. W końcu dziesięć ogniw.
  • Poziom 15  
    Złe porównanie nie uwzględniające przekładni i innych. Czy np w Inżynierowie Boscha to głupki bo niepotrzebnie do słabych wkrętarek dają ogniwa o dużym prądzie, poczytaj sobie na forum jak ludzie wymieniają ogniwa w akumulatorze do starych wkrętarek i mają problem z bms do tych ogniw, przecież nie z małego poboru prądu.
    Kolega nie chce wiedzieć jak rozwiązać swój problem, tylko szuka poparcia dla swoich idei.
    Pozdrawiam