Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Wymiana hydroforu od wody pitnej ze studni

24 Lut 2020 20:06 432 24
  • Poziom 7  
    Przyszedł czas na hydrofor wyprodukowany przez Grudziądz. Potrzebuję nowa pompę tego samego typu lub inną która zaciągnie wodę do zbiornika. Może ktoś miał podobna sytuację i może coś polecić?

Zdj1 taki typ pompy
    Zdj2 tabliczka

Wymiana hydroforu od wody pitnej ze studni Wymiana hydroforu od wody pitnej ze studni
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Skontaktuj się z Hydrovacum Grudziądz , wciąż istnieją i robią pompy. Więcej tu:http://www.hydro-vacuum.com.pl/
  • Poziom 7  
    Jerry, dziękuję, skontaktuje się i sprawdzę ofertę.
    Jeśli ktoś ma inne typy które się będą nadawać to proszę o podanie.
  • Poziom 29  
    Dobry tokarz jest w stanie zregenerować stara pompę i bedzie hulać jeszcze kilka lat.
  • Poziom 7  
    Wiesiekmisiek, ciężko rozebrać pompę, jutro ściągacz trzeba użyć, chodzi o to że jak pęknie lub coś to będę pogrzebany...
  • Poziom 29  
    wiesiekmisiek napisał:
    Dobry tokarz jest w stanie zregenerować stara pompę

Jeśli nigdy nie była "robiona", jak najbardziej.
    I to jest najlepsze rozwiązanie, lepsze niż zakup nowej- nie wiadomo jakiej.
  • Poziom 7  
    Jak dom wybudowany to nigdy nie była robiona, +/-35 lat. Jutro jeden facet pomoże mi ją rozebrać bo ciężko schodzi, w pracy kilka razy postukać i element schodzi a tu ciasno jak... Ehhm :) dlatego chciałem zobaczyć jakie nowe są i jak to cenowo wygląda.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Nowa to kilka tysięcy. P o regeneracji są z silnikiem łącznie w granicach 800 do 1000 nawet na OLX. Trzy lata wstecz u mnie za regenerację tokarz wziął 2 stówki. Do rozbieranie tnij te szpilki i tak trzeba nowe będzie dawać ale to już wszystko załatwia tokarz. Ja woziłem komplet i odebrałem komplet z silnikiem ( oczywiście swój po 2 dniach). W tym czasie korzystałem z sieci wodociągowej bo miałem dwa źródła . Nie kupuj tylko używanej pompy bo jej nie rozruszasz.
    Za mocno nie wal młotkiem bo obudowa jest z żeliwa, turbinki wewnątrz są z mosiądzu i siedzą na klinach.
  • Poziom 7  
    Dziękuję wiesiekmisiek za rady, szpilki obcięte, pompa wymontowana, jutro walczę dalej.
  • Poziom 7  
    Witam ponownie, pompa rozebrana lecz potrzebuje do niej uszczelnienie, dzwoniłem do Hydrovacum lecz do rocznika 1975 nie produkują już uszczelnień, może ktoś zna sklep lub inny punkt gdzie dostane części zamienne?
    Wymiana hydroforu od wody pitnej ze studni
  • Poziom 7  
    Temat uszczelnienia wygląda kiepsko, producent nie ma a 2 firmy mogą sprzedać inne o tych wymiarach. Postanowiłem zakupić nową pompę tylko potrzebuje opinii jakiej firmy najlepiej zamówić by wytrzymała jak najdłużej i by nie było problemu z zakupem części.
  • Poziom 34  
    Tak jak Ci pisałem kup od Hydro-Vacum Grudziądz . I następne 20 lat zapominasz o pompie. Jak masz dobry silnik to możesz kupić samą pompę .
  • Poziom 7  
    Silnik sprawny lecz muszę kupić całą pompę jeśli chodzi o SM
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Zanim zamontujesz nową pompę, wstaw w rurę ssącą taki filtr⬇
    Zatrzymuje drobiny piasku, co znacznie zwiększa żywotność pompy.
  • Poziom 22  
    750kV napisał:
    Zatrzymuje drobiny piasku,

I jednocześnie jest dodatkowym zaworem zwrotnym. (niskooporowym).
  • Poziom 41  
    ziemek56 napisał:
    750kV napisał:
    Zatrzymuje drobiny piasku,

I jednocześnie jest dodatkowym zaworem zwrotnym. (niskooporowym).

Moze to kolega naświetlić? filtr jest zaworem zwrotnym :D
  • Poziom 22  
    Po mojemu jest to zawór zwrotny z osadnikiem. Nie filtr.
  • Poziom 27  
    ziemek56 napisał:
    Po mojemu jest to zawór zwrotny z osadnikiem. Nie filtr.
    To się Kolega myli.
    Tam nie ma żadnej blokady zwrotnego przepływu. Oto przekrój filtra⬇
  • Poziom 7  
    Mam problem, stara pompa podłączona była w ten sposób co na zdj: Wymiana hydroforu od wody pitnej ze studni tylko układ boczny, lecz mam na myśli ssanie a tłoczenie. Teraz pompy Grudziądza mają ssanie przy silniku, moje pytanie czy wszystkie? Chętnie bym ją obrócił lecz nie mam miejsca a przerabiać rury wiąże się z przesunięciem zbiornika...

Filtr dokupię po znalezieniu pompy, dzięki za podpowiedź.
  • Poziom 30  
    Kolego czy masz możliwość poprowadzić zasilanie do studni? Pięć lat temu miałem ten sam problem co TY i za namową znajomych ze sklepu kupiłem pompę głębinowa. Już po pierwszym uruchomieniu zobaczyłem różnice. CISZA W DOMU!!!.
    Jak bym miał teraz podłączać jakąś studnię to tylko głębinowa pompa. Polecili mi jakiegoś chińczyka, chyba OMNIGENA na razie (ponad 5 lat ) nic się z nią nie dzieje.

Na przykład:
    https://www.sklep-watermark.pl/sklep/produkt/...MIkvjByrn35wIV2aSaCh3auw0SEAQYBSABEgIg3_D_BwE

A jak boisz się chińskich tworów to może być niemiecka:
    https://www.nawodnienia.eu/pompy/pompy-do-wody-wilo/pompy-glebinowe
  • Poziom 7  
    Dziękuję za zainteresowanie, problem będzie z prądem ponieważ musiałbym przejść przez pół piwnicy, ścianę, pod schodami i podjazd by wejść z kablem do studni. Myślę że zostanę przy modelu pompy jaki już był. Jeśli wszystkie będą miały ssanie przy silniku to czeka mnie też trochę pracy.
  • Poziom 22  
    750kV napisał:
    To się Kolega myli.

Dziękuję za konstruktywną krytykę. Jestem niedoinformowany :)
  • Poziom 7  
    Zamówiłem pompę SK 3.02
  • Poziom 7  
    gsmfon napisał:
    Zamówiłem pompę SK 3.02

Pompa zamontowana, wszystko działa. Dziękuję za pomoc.
    Opis w postach