Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kiano Intelect x3 HD + - Firmware plus sterowniki

Maniek911 25 Feb 2020 13:47 3723 16
    Maniek911
    Level 20  
    Witam ,
    Trafił do mnie Kiano intelect x3 hd + który nie chciał się zalogować do windows . Partycja recovery nie działał więc postanowiłem wgrać mu windowsa 10. Windows wgrał się ale nie mogę dobrać sterowników bo nie działa głos wifi oraz dotyk . Pobierałem sterowniki z portalów zaczynając się na chom..... i nadal nic.

Czy może jest to wina systemu, wgrałem mu zwykłego windows który instalujemy na laptopach komputerach. Może trzeba wersję tablet zaintalować jeżeli taka wogóle jest.
    Maniek911
    Level 20  
    @PITERRR dodawałem ręcznie sterowniki i nic , jak by ich nie widział. A w menadżer urządzeń mam chyba z 20 sterowników nieznane urządzenie. Może to jest problem że nie mogę wgrać. W tych sterownikach jest też by wgrać przez program i jest to samo.
    nutergsm
    Moderator of GSM
    Musisz po kolei wszystkie sterowniki zainstalować ręcznie. Jeżeli sterowniki są dobre, to się zainstalują.
    Maniek911
    Level 20  
    Po spędzeniu kilku godzin udało się zainstalować ręcznie wszystkie sterowniki . Ale mam kolejny problem mianowicie z dotykiem . Gdy klikam na dole coś to w tablecie jest reakcja u góry. Jak by był źle skalibrowany . Czy jest możliwość kalibracji ??
    mastmulti
    Level 2  
    Aby prawidłowo działał dotyk trzeba zainstalować właściwy sterownik. Dotyk : Urządzenie interfejsu HID , Ekran dotykowy zgodny z HID, numer sterownika : 10.0.19041.1 z dnia 21.06.2006r. Microsoft. Instalacja nowego systemu z automatu zapisuje nowszy sterownik, wtedy wszystko działa odwrotnie, góra /dół. Wracając jeszcze do urządzeń audio. Kontrolery dźwięku, wideo i gier , Intel SST Audio Device (WDM) prawidłowy sterownik to 604.10135.2747.5232 , data wydania : 09.08.2015 Intel. Przy nowszych, Kiano nie ujrzy ani głośnika ani mikrofonu, gniazdo słuchawkowe oczywiście też będzie martwe a dźwięk będzie możliwy tylko za pomocą połączenia Bluetooth. Warto mieć te pliki w rezerwie, gdyż nie są one stabilne w systemie i często potrafią zniknąć.
    oczzko
    Level 8  
    mastmulti wrote:
    Aby prawidłowo działał dotyk trzeba zainstalować właściwy sterownik. Dotyk : Urządzenie interfejsu HID , Ekran dotykowy zgodny z HID, numer sterownika : 10.0.19041.1 z dnia 21.06.2006r.

Czy może posiadasz odpowiedni sterownik? Te że strony producenta u mnie powodują ten sam błąd poszperałem troche w sieci jednak nie znalazłem właściwego.
    oczzko
    Level 8  
    Jeśli ktoś potrzebuje sterowniki do kiano intelect x3 HD to mam działające postaram się je tu umieścić póki co instaluje na nowo system na naszym problemowym tablecie
    mastmulti
    Level 2  
    oczzko wrote:
    Jeśli ktoś potrzebuje sterowniki do kiano intelect x3 HD to mam działające postaram się je tu umieścić póki co instaluje na nowo system na naszym problemowym tablecie

Witam. Przepraszam, że nie dostarczyłem sterowników ale jak zwykle brak czasu. Będę śledził postępy, których życzę oczywiście. Chętnie pomogę w razie problemów. Pozdrawiam.
    oczzko
    Level 8  
    Witam przedstawiam wam gotowy sposób na instalacje nowego czystego systemu Windows 10 na urządzeniu Kiano Intelect 3HD+

1. Potrzebne pliki oraz urządzenia:
    - pendrive minimum 8 giga
    - zasilacz/ kabel micro usb
    - działający komputer ami
    - program Media Creation Tool 20h2 pobieramy z linku poniżej

2. Proces pobierania systemu
    Proces pobierania systemu jest bardzo prosty ściągamy plik z linku poniżej, instalujemy na komputerze z Windows uruchamiamy i postępujemy zgodne z komendami tworzymy botowalny pendrive na który program ściągnie mam pliki instalacyjne Windows 10.

https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209

3. W naszym kiano przechodzimy do ustawień\ odzyskiwanie i klikamy uruchom ponownie teraz.
    Nasz Kiano uruchomi się w trybie wyboru opcji botowania podpinamy nasz pendrive z systemem Windows oraz zasilanie do naszego tabletu. szukamy opcji botowania uefi usb i klikamy enter.
    Instalacja Windows się rozpoczyna postępujemy zgodnie z tutorialem instalacji Windows 10 w chwili wybierania dysku do instalacji kasujemy wszystkie partycje (nowo instalowany Windows utworzy sobie swoje)

4. Po procesie instalacji mamy czysty Windows 10 ( jeśli mamy jakiś Windows 10 przypisany do konta microsoft automaczycznie licencja nam się doda) Nie mamy sterowników.

Tutaj przychodzę wam z pomocą wszystkie sterowniki są w pliku poniżej.

5 instalacja sterowników:
    Rozpakowujemy plik ze sterownikami na pendrive lub naszym kiano ( sterowniki w załączniku do posta)
    Odpalamy na naszym kiano menager urządzeń.
    klikamy na nieznane urządzenie i dajemy aktualizuj sterownik
    Następnie w nowym oknie mamy wybór automatycznie wyszukaj sterownik lub pozwól mi wybrać klikamy na pozwól mi wybrać.
    W oknie które się pojawiło szukamy katalogu głównego do którego rozpakowaliśmy sterowniki z załącznika i klikamy ok sterownik powinien się sam znaleźć po kliknięciu dalej i tak robimy ze wszystkimi urządzeniami.

wszystko powinno działać jeśli nie zachęcam do dyskusji.
    ogloszeniusz.pl
    Level 2  
    Witam, podbijam temat. U mnie również padła partycja recovery, wgrałem z USB czystego Win 10 x32 i mam problem ze sterownikami. Na stronie kiano są tylko sterowniki pod win 10 x64, a na tym ustrojstwie nie da się zainstalować systemu 64 bit.

Ma ktoś może oryginalny obraz dysku (win + sterowniki)?

Będę wdzięczny za podzielenie się.

Ps. Pościągałem drv z polecanych stron, nawet pisałem do kiano, ale oni chcą $$$ ;)

Z góry dziękuję i pozdrawiam
    mare2727
    Level 9  
    Posiada może ktoś obraz BIOS tego urządzenia bądź jest w stanie ktoś mi go zrobić ?
    trolllolm
    Level 1  
    udało mi się usunąłem sterowniki karty graficznej i dotyk zaczął działać poprawnie
    Robertdek
    Level 12  
    trolllolm czy możesz zgrać bios z tego kiano intelect X3 to jest minuta roboty .Może by mi pasował bo są dwie wersje płyty. Z góry dziękuję.