logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Ożywienie chińskiego rejestratora DVR - Misecu NBD808R-PL

zaber 09 Mar 2020 11:40 4869 7
  • #1 18520105
    zaber
    Poziom 11  
    Posty: 58
    Ocena: 6
    Witam wszystkich
    Mam problem po aktualizacji rejestratora.

    Rejestrator to NBD8008R-PL trzy ostatnie cyfry z softu to 202 zaktualizowałem go do softu : 00000202(NBD8016R-PL-V2) ale coś mnie podkusiło i i jeszcze wgrałem C6380202(NBD8016R-PL-V2) no i już się nie podniósł.
    Wygląda tak że jak go podepnę pod sieć to przez 5 sekund odpowiada na ping i pada i za chwilę znowu .

    Softy wgrywałem z tej strony https://www.cctvsp.ru/articles/dvr-firmware-update

    Nie podpinałem się pod niego przez UART bo nie za bardzo wiem jak się za to zabrać.

    ............................................................................
    Ogłoszenie

    Zapraszamy do zapoznania się z poradnikami, tematami wyróżnionymi, artykułami, z zakresu systemów zabezpieczeń takich jak domofony, automatyka bram i szlabanów, systemy alarmowe, kamery, kontrola dostępu:
    Poradniki dot. systemów zabezpieczeń


    Jeżeli w w/w tematach nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, zapraszamy na forum:
    Systemy zabezpieczeń


    Zachęcamy również do odwiedzenia sekcji Poradniki Ogólne, gdzie znajdziecie materiały z pozostałych działów forum, w tym dla osób rozpoczynających swoją przygodę z elektroniką:
    Poradniki Ogólne
    Załączniki:
    • Ożywienie chińskiego rejestratora DVR - Misecu NBD808R-PL IMG_20200309_112809.jpg (1.12 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Ożywienie chińskiego rejestratora DVR - Misecu NBD808R-PL IMG_20200309_112744.jpg (1.01 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Ożywienie chińskiego rejestratora DVR - Misecu NBD808R-PL IMG_20200309_112458.jpg (828.66 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Ożywienie chińskiego rejestratora DVR - Misecu NBD808R-PL IMG_20200309_112511.jpg (758.65 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Ożywienie chińskiego rejestratora DVR - Misecu NBD808R-PL IMG_20200309_112552.jpg (447.17 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #2 18520762
    Dydelmax
    Poziom 39  
    Posty: 3834
    Pomógł: 654
    Ocena: 963
    Witam.
    zaber napisał:
    Nie podpinałem się pod niego przez UART bo nie za bardzo wiem jak się za to zabrać.

    Prawdopodobnie UART jest wyprowadzony na płycie jako CN8 - wlutuj tam goldpiny i połącz się z urządzeniem.
    Podobne urządzenie (inna wersja płyty) omawiane jest tutaj: https://ipcamtalk.com/threads/uart-rs232-on-nbd8008r-3536dv100-v1-01.31613/
    Jak już uda ci się połączyć to zamieść na Forum logi z konsoli.
    Pozdrawiam
  • #3 18520916
    zaber
    Poziom 11  
    Posty: 58
    Ocena: 6
    Jutro usiądę i przylutuje jaka tam pinologia będzie ??
    Generalnie póki co jak rejestrator się uruchamia to na obrazie przez VGA pokazuje się logo chwilę myśli i restart.
  • Pomocny post
    #4 18520965
    weleda
    Poziom 12  
    Posty: 36
    Pomógł: 2
    Tydzień temu w identyczny sposób uśmierciłem rejestrator. (te same softy, ale inna płyta główna)

    Naprawiłem po uart+tftp przy pomocy programu XM Device Explorer Free

    https://alarmsystem-cctv.ru/xm-device-explorer-free/

    Oczywiście to samo można zrobić za pomocą poleceń z konsoli.

    Plik .bin z softem to tak naprawdę archiwum zip, po rozpakowaniu otrzymamy obrazy poszczególnych partycji.

    W Twoim przypadku wystarczy z konsoli wgrać samą partycję "user" i rejestrator ożyje.. następnie normalnym sposobem zaktualizować oprogramowanie.
  • #5 18521127
    zaber
    Poziom 11  
    Posty: 58
    Ocena: 6
    W sumie to myślę że może lepiej wgrać całość bo będzie odświeżone urządzenie ale muszę najpierw się do niego podpiąć i zobaczyć co wypluwa.

    Myślałem że może i na niego są jakieś pliki autoupdate ale na tej stronie akurat do tego modelu nie ma ...

    Soft najlepiej wgrywać ten co działał ??
  • Pomocny post
    #6 18521263
    weleda
    Poziom 12  
    Posty: 36
    Pomógł: 2
    Soft wgraj z oznaczeniem 00000202, bo na tym C6380202 na bank nie ruszy, w tym sofcie na partycji user jest coś co powoduje te restarty, może jakieś zabezpieczenie? ten soft ma wygląd kafelek windowsa 10 (jest to soft brandowany pod jakiegoś producenta rejestratorów)

    Na stronie XM znalazłem jeszcze dwa inne softy, brandowane pod innych producentów. Jeden z nich działa u mnie bez problemu, i ma bardzo ładny wygląd. Drugi soft odpala ale nie mozna dodać kamer (nie widzi kanałów)

    Możliwe że u Ciebie będą działać oba softy, bo np mój rejestrator można kupić z 2 rodzajami licencji, jako 9, lub 16 kanałowy. I myślę że licencja jest problemem.

    Jak wrócę do domu to zamieszczę linki.





    Edit:

    00000202(NBD8016R-PL-V2).zip (2019-09-04) <--- soft XM bez brandu (działa)
    https://download.xm030.cn/d/MDAwMDAyMjA=

    C6380202(NBD8016R-PL-V2).zip(2019-12-30)<--- soft brandowany pod jakiegoś producenta, z menu o wyglądzie Win10 (ubiłem nim rejestrator, uszkodzenie następuje po wgraniu partycji: user-x.cramfs.img)
    https://download.xm030.cn/d/MDAwMDAyOTA=

    09901202(NBD8016R-PL-V2).zip (2019-03-04) <--- soft brandowany pod jakiegoś producenta, menu inne niż w pozostałych softach (rejestrator startuje lecz nie widzi żadnych kanałów)
    https://download.xm030.cn/d/MDAwMDA1MTg=

    E92A7202(NBD8016R-PL-V2).zip (2019-07-12) <--- soft brandowany pod jakiegoś producenta, ma dość ciekawy wygląd menu (działa u mnie bezbłędnie)
    https://download.xm030.cn/d/MDAwMDA1MzM=

    Jak już wcześniej wspominałem, mamy płyty główne o zupełnie innej budowie.. ale oprogramowanie do naszych rejestratorów jest identyczne, to dlatego że nasze płyty identycznie się "zgłaszają"

    "Hardware" : "NBD8008R-PL"
    "DevID": "000002021100100000400000"

    Niewykluczone też że soft 09901202 może działać u Ciebie normalnie, bo np. mój rejestrator kupiłem z brandem 345B1202 Mam do niego oprogramowanie ze strony "producenta" ale dosyć stare bo z 20190416 i rejestrator zachowuje się na nim identycznie jak na tym ww. sofcie (tzn. nie widzi kanałów)





    Edit2:

    Stworzyłem Ci plik update.img na bazie firmware:

    00000202(NBD8016R-PL-V2)
    General_General_NBD8016R-PL-V2_V4.03.R11.7601.Nat.OnvifC.20190904.bin
    "Hardware": "NBD8008R-PL"
    "DevID": "000002021100100000400000"

    Plik auconfig.txt oraz update.img wrzuć do głównego katalogu na pendrive, następnie pena włóż do portu USB w rejestratorze, DVR podłącz do prądu i czekaj... w tym czasie będziesz widział info na TV o postępie aktualizacji :)


    Edit: 14.03.2021

    Na prośbę jednego z użytkowników zrobiłem firmware *.img dla rejestratorów o oznaczeniu 00000203(NBD8008R-PL)

    "Hardware": "NBD8004R-PL"
    "DevID": "000002031100100000400000"

    Plik update.img powstał na bazie Firmware: General_General_NBD8008R-PL_V4.03.R11.7601.Nat.OnvifC.20190730.bin
    Załączniki:
    • 00000203(NBD8008R-PL)_update.img.zip (12.37 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • 00000202(NBD8016R-PL-V2)_update.img.zip (12.98 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #7 18522203
    zaber
    Poziom 11  
    Posty: 58
    Ocena: 6
    Bardzo ci dziękuje urządzenie działa, póki co nie mam jak podpiąć do kamer ani sieci ale już mam do niego dostęp przez VGA ;-)

    A czy może wie ktoś czy da się udostępnić dysk HDD od nagrywarki w sieci LAN, żebym mógł zgrywać nagrania na moje PC bez logowania się na nią ?
  • #8 18523553
    zaber
    Poziom 11  
    Posty: 58
    Ocena: 6
    Dla potwierdzenia napiszę że temat zakończony, wszystko działa, sprawdzone.
    Jeszcze raz dziękuję za pomoc

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłosił problem z rejestratorem DVR Misecu NBD8008R-PL po nieudanej aktualizacji oprogramowania, co spowodowało, że urządzenie przestało się uruchamiać. Po podłączeniu do sieci rejestrator odpowiadał na ping przez krótki czas, a następnie się resetował. Użytkownicy forum zasugerowali użycie interfejsu UART do naprawy, a także wgranie odpowiedniego oprogramowania. Ostatecznie, po wgraniu wersji oprogramowania 00000202, rejestrator został ożywiony. Użytkownik zadał również pytanie o możliwość udostępnienia dysku HDD w sieci LAN, aby zgrywać nagrania na komputer bez logowania się do rejestratora.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA