Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wideodomofon Somfy V300 brak komunikacji z panelem zewnętrznym

STEAVEN 20 Mar 2020 10:08 2349 6
 • #1
  STEAVEN
  Level 10  
  Witam.
  Posiadam następujący problem z somfy v300, wideodomofon potrafi z niewyjaśnionych przyczyn nie reagować na wciśnięcie przycisku na panelu zewnętrznym. Czasami zdarzy się, że sam zadzwoni. Po odłączeniu od zasilania i ponownym podłączeniu potrafi działać normalnie przez tydzień lub dłużej, a czasem nawet 2-3 razy dziennie potrafi się "zawiesić". Może ktoś tutaj miał podobny problem. Wykluczyłem elektrozamek (max 350mA), 2 przewody od panelu wewnętrznego raczej też w porządku.
 • #2
  Ircys
  Intercoms specialist
  Jak jest na gwarancji to reklamuj to cudeńko.

  Pozdrawiam
 • #3
  STEAVEN
  Level 10  
  Ircys wrote:
  Jak jest na gwarancji to reklamuj to cudeńko.

  Pozdrawiam


  Jak by była taka opcja to chyba bym tutaj nie pisał tylko oddał na gwarancję.
  Ale dzięki za sugestie.
  Pozdrawiam.
 • #4
  STEAVEN
  Level 10  
  Zostawię info dla potomnych. Problem rozwiązałem, usterka okazała się banalna, lecz problem był z lokalizacją. Winowajcą okazał się przełącznik wyboru 1 lub 2 lokali. Po wylutowaniu i wstawieniu zwykłej zworki śmiga bez problemu.
 • #5
  xyzrz
  Level 2  
  Witam.
  Mam identyczny problem. Oczywiście w serwisie powiedzieli, że wszystko jest ok. Niestety problem nie zniknął, nawet po zastosowaniu rozwiązania podanego przez użytkownika STEAVEN. Czy miał ktoś podobny problem ?
 • #6
  simonn_82
  Level 1  
  Witam
  Również mam ten sam problem i również liczę na sugestie innych użytkowników.
 • #7
  xyzrz
  Level 2  
  Ponieważ do tej pory nie udało mi się znaleźć rozwiązania, postanowiłem troszeczkę obejść problem. Jako, że wideodomofon działa bez problemu po restarcie zasilania, podłączyłem do niego cykliczny przekaźnik czasowy. Ustawiłem czas pracy na 15 min, a czas wyłączenia na 2 sekundy; czyli urządzenie pracuje ciągle przez piętnaście minut, resetuje się na dwie sekundy i znowu pracuje przez piętnaście minut. Na chwilę obecną wszystko działa jak powinno. Wiem, że jest to, być może, dziwne rozwiązanie, ale nie jestem elektronikiem i nawet mój znajomy, którego uważam za guru elektryki, spasował przy tym problemie, postanowiłem rozwiązać sprawę w ten sposób.
  Poniżej link do podobnego przekaźnika, może komuś to pomoże, skoro nawet serwis Somfy nie jest w stanie rozwiązać problemu.
  https://sklep.l4t.pl/p/423/19407/przekaznik-czasowy-opozniacz-mini-12v-white