Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Almera N16 1.5 - Nissan Almera n16 1.5 benzyna błąd czujnika polozenia wa

22 Mar 2020 16:09 252 15
  • Poziom 9  
    Raportuj | Pomocny post? (0) 

Witam 
    Posiadam Nissana Almere N16 1.5 2004 2 miesiace temu zapalila mi się kontrolka silnika i za ok dwóch dni sama gasla. Samochód sam gasl podczas jazdy i wtedy zapalila się kontrolka silnika. Na zimnym oraz rozgrzanym silniku odpalal bez problemu . Po miesiacu znowu sie zapalila i podłączyłem pod komputer i wyskakiwal błąd czujnika polozenia walka rozrządu. Wymieniłem czujnik I problem powraca tzn na zimnym silniku zapala się kontrolka I ma teraz problem z odpalaniu na zimnym silniku. Po skasowania błędu odpala po kilku razach jak się rozgrzeje to nie ma problemu z odpaleniem I kontrolka się nie zapala A więc problem jest na zimnym silniku. Ma też problem z obrotami tzn bardzo powoli spadają I po naciśnięciu sprzęgła obroty ida do góry do 1500 I powoli spadają. Co może być przyczyną?
  • Poziom 34  
    Gdybyś wygoglał kod błędu, to byś się dowiedział, że takie objawy w tym silniku daje naciągnięty łańcuch rozrządu .
  • Poziom 9  
    Tak czytałem że to może być przyczyną tylko dziwne jest to że objawy tak naprawdę co chwilę są inne. Tydzień temu palił na zimnym tyle że zapalila się kontrolka. Teraz ma problem z odpaleniem I problem z obrotami W ciągu tak naprawdę dwóch tygodni Łańcucha nie słychać.
  • Poziom 34  
    W tym silniku łańcucha nie słychać. Skoro objawy zmieniły się po wymianie czujnika, to powróć do poprzedniego, a przy okazji obejrzyj piny we wtyczce czy nie są luźne.
  • Poziom 9  
    No ale kontrolka tylko zapala się przy odpaleniu na zimnym silniku. Czy piny mają wpływ ?

Dodano po 6 [minuty]:

Wymieniłem na stary czujnik I od razu zapalila się kontrolka silnika Ale obroty silnika powróciły do normy
  • Poziom 34  
    Czasem niepewny styk daje pozory powtarzalności. Ponadto możesz zrobić" próbę szarpaną".
  • Poziom 9  
    Co to za próba? Dodam że na starym czujniku samochód szarpie jak przyspiesza

Dodano po 2 [minuty]:

Co to za próba? Dodam że na starym czujniku samochód szarpie jak przyspiesza
  • Poziom 34  
    Uruchamiasz silnik i szarpiesz wiązkami ruszasz wtyczkami, jeżeli coś jest nie tak z kablami lub wtyczkami to zazwyczaj wychodzi.
  • Poziom 9  
    Wtyczki są ok. Zmieniłem spowrotem na nowy czujnik na ciepłym jest wszystko ok. Problem jest na zimnym silniku.
  • Poziom 34  
    Na początek na zimnym silniku wypsikaj trochę plaka do tapicerki do kolektora ssącego , jeżeli zapali chętniej to zainteresowałbym się jeszcze takimi zagadnieniami jak:
    Ciśnienie paliwa. Wskazania czujnika temperatury silnika na zimnym silniku. Fałszywym powietrzem.
  • Poziom 9  
    Sprawdzę tylko nadal jest pytanie czemu jak odpali na zimnym to zapala się kontrolka silnika i pokazuje błąd czujnika walka? Stawiam na rozrząd bo nie mam pomysłu.
  • Poziom 34  
    Ten silnik z wypiętą wtyczką jednego czujnika odpala nie pamiętam teraz czy wału czy wałka, tylko trzeba kilka sekund pokręcić.
  • Poziom 9  
    Chciałbym sprawdzić czy to napewno rozrzad zanim go wstawię do wymiany jest to koszt połowy almery czy wie może ktoś ile powinien mieć wysunięty naciągnąć łańcucha?
  • Poziom 34  
    Spróbuj poszukać w internecie workshop serwice manuala do tego samochodu tam powinny być te dane, ale po angielsku.
  • Poziom 9  
    Ok dzieki za pomoc
  • Poziom 13  
    Napinacz ma ok 25mm zakres pracy. Połowa tej wartości kwalifikuje łańcuch do wymiany.