Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt car 2003 - Wyswietla sie napis SAFE , nie mam kodu, auto z 2001r

25 Mar 2020 14:26 300 12
  • Poziom 2  
    Witam Kupiłem kilka dni temu opla corse z 2001r. Radio nie działa, nie mam kodu ani ten co mi sprzedawał. Proszę o pomoc. Wyświetla się SAFE. Jakaś instrukcja, kody, cokolwiek, z góry dziękuje. Pozdrawiam
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 15  
    Jak nie masz car-pas z kodami to sam nic nie zrobisz tylko kumaty elektronik odczyta z enpromu, lub odczyta z naklejki z radia za pomocą spec. kalkulatora.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 2  
    Spróbuj zostawić włączone radio na około 1,5 godz. Włączony zapłon w aucie. Jest możliwość, że pojawi się opcja wpisania kodu.

Moderowany przez damiancz:

Jak nie znasz trybu wejścia w kod w CAR2003 to po co zabierasz głos w temacie.
    Odpowiedź jest niżej w poście Waldi58

• Poziom 32  
    Jest to radio analogiczne do CAR300 :) Można zdziałać to samo
  • Poziom 2  
    A co da odczyt eeprom? Skoro radio nie jest w trybie wprowadzania kodu. Na wyświetlaczu powinno być chyba 1000 i dopiero można klepać kod. A jest SAFE. Odczyt kodu z eeprom nic nie da. Zostaw włączone na godzinę lub dłużej. Włączony zapłon. Mam nadzieję, że znasz kod?

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Poziom 23  
    Samo trzymanie załączonego radia nic nie da . W tych radiach przy załączonych dwu zasilaniach należy przytrzymać klawisz AS i załączyć radio . Wtedy dopiero pojawi się 1000 i można wczytać kod jak się wie jaki to kod .
  • Poziom 26  
    pidgin73 napisał:
    A co da odczyt eeprom? Skoro radio nie jest w trybie wprowadzania kodu.
    Kolego jeżeli zbierasz punkty to pisz coś mądrzejszego.
    pidgin73 napisał:
    Mam nadzieję, że znasz kod?
    I czytaj ze zrozumieniem.
    Lipek-11 napisał:
    Radio nie działa, nie mam kodu ani ten co mi sprzedawał.
    W tym radiu kod jest zapisany w motoroli HC05, więc dla człowieka mało zorientowanego z radio-code dość trudny temat.
  • Poziom 2  
    emik-nie zbieram punktów -za sugerowałem się odpowiedzią robert73-6- który napisał o eeprom. Ale z tego co widzę to ty punkty bijesz nie czytając wszystkich odpowiedzi.Tak czy inaczej sam odczyt czy eeprom czy mcu nie wiele daje ponieważ radio nie jest w trybie wprowadzania kodu. Owszem doczytałem też, że gość nie zna kodu więc odczyt mcu jest pomocny. P.s. nie miałeś się do kogo przyczepić to do nowego forumowicza sie przyczepiłeś? Przypuszczam, że rokodowałem wiecęj car radio niż ty. I naprawiłem więcej sprzętu niż ty. Znalazł się fachowiec.

3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

• Poziom 26  
    pidgin73 napisał:
    Przypuszczam, że rokodowałem wiecęj car radio niż ty. I naprawiłem więcej sprzętu niż ty. Znalazł się fachowiec.
    Słabo zaczynasz swoją egzystencję na Elektrodzie. Tyle mojego komentarza.
  • Poziom 24  
    Trzy posty i każdy bezwartościowy, Panie pidgin73.

Po pierwsze - sposób odblokowania radia - poprawny podał Pan waldi58.

I jeśli ten sposób nie zadziała to szukamy uszkodzenia - najbardziej typowe: brak napięcia po stacyjce ale również uszkodzony wsad procesora HC05.

Po drugie - kod do tego radia można uzyskać po numerze seryjnym - w sieci, nawet chyba za darmo, lub bawiąc się w czytanie procesora, co, mimo dwudziestu kilku lat od pojawienia się radii Opla opartych o 68HC05B i dużej ilości materiałów w sieci na ich temat, jest pewnym wyzwaniem dla osoby nie tylko początkującej.

I po trzecie - nie toleruję osób, które kłócą się nie mając racji i dodatkowo obrażających innych użytkowników, w związku z czym zgłaszam Pana posty do moderatora.
  • Poziom 15  
    Jest też możliwość uzyskania car - pasu z kodami do radia w serwisie Opla, ale to kosztuje od 150 do 200 zł, to zależy od serwisu. Tak jak napisałem wcześniej odczyt eepromu (tutaj cena oscyluje między 50 -100 zł) lub z naklejki na radiu za pomocą kalkulatora do kodów, ale to tylko niektóre modele.
  • Poziom 41  
    waldi58 napisał:
    Samo trzymanie załączonego radia nic nie da . W tych radiach przy załączonych dwu zasilaniach należy przytrzymać klawisz AS i załączyć radio . Wtedy dopiero pojawi się 1000 i można wczytać kod jak się wie jaki to kod .
    Potwierdzam.
    Aby odczytać kod z HC05, trzeba posiadać wiedzę oraz odpowiednie "narzędzia".
    W przypadku tego, jednego radia, byłaby to: "sztuka dla jednej sztuki".
    O ile nikt nie "gmerał" w procesorze i wsad jest oryginalny, kod radia można wygenerować po numerach seryjnych.

Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    panie-adam white- wciśnięcie AS itp nie jest odblokowaniem tylko wprowadzeniem w tryb wprowadzania kodu. Odblokowanie następuje po wporwadzeniu poprawnego kodu. Wszyscy ładnie piszą nie wiedząc kto jakim sprzętem dysponuje i ile lat siedzi w tej dziedzinie. Napisze tylko tak Xprog, Martech, TL868 i jeszcze parę innych- to posiadam i nie kupiłem tego dla przyjemności. Co do punktów to chętnie wam je przekaże żeby nikt już nie płakał o te punkty. Jak dziecko o cukierki.

Dodano po 4 [minuty]:

robert73-6 napisał:
    Jak nie masz car-pas z kodami to sam nic nie zrobisz tylko kumaty elektronik odczyta z enpromu, lub odczyta z naklejki z radia za pomocą spec. kalkulatora.

Przeczytajcie sobie to pacany . I co nie widzicie co jest napisane. Hahahaha. Uwiesili sie mnie jak rzepy psiego ogona . Hahahahaha Co tam pisze? " enpromu" tego pacany nie widzicie? Hahahaha Fachowcy i spece od siedmiu boleści.I co wylece z elektrody? I wali mnie to hahahahahaha.

Dalsze Pana złośliwości na naszym forum skutkują :arrow: krótkim urlopem od pisania na przemyślenie.