Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta Whirlpool Single Zone 3kW - błąd C85

25 Mar 2020 14:34 111 6
  • Poziom 12  
    Witam,

Mam w naprawie płytę indukcyjną Whirlpool Sungle zone 3kW. Wymieniłem uszkodzony tranzystor FGA30S130P na taki sam i elementy koło niego, dwa rezystory oraz diodę na której było oznaczenie X3 na diodę BZT52C2V4 (mam nadzieję że to dobry zamiennik).
    Płyta po włączeniu i ustawieniu mocy na górnym lewym polu bez garnka jak i z garnkiem pokazuje błąd C85
    W instrukcji błąd ten jest opisany jako: "Płyta nie może dostarczyć mocy do naczynia" - nie odpowiednie naczynie, użyj innego naczynia.
    Nie jest to wina naczynia bo pokazuje błąd nawet bez naczynia zamiast symbolu brak naczynia.

Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem?
  • Specjalista AGD
    Coś poszło nie tak musisz dalej mierzyć albo ta dioda jest zła albo wstawiłes chiński tranzystor.
    Ciężko wywrozyc.
  • Poziom 12  
    Tranzystor jest oryginał.
    Czy może ktoś jeszcze dla pewności sprawdzić czy dioda BZT52C2V4 jest dobrym odpowiednikiem diody X3(na niej była jeszcze cyfra 5 obrócona o 90stopni w lewo)
  • Specjalista AGD
    Źle dobrales diode zenera. Musisz szukać dalej co to za dioda i wstawić odpowiednią.
  • Poziom 12  
    Tylko to jest problem, znalazłem w sieci taką stronkę: http://www.s-manuals.com/smd/x3 i to według niej dobrałem diodę. Nic innego nie mogę znaleźć.

Dodano po 19 [minuty]:

Już chyba doszedłem co jest nie tak, zamówiłem diodę BZT52C2V4 która ma napięcie Zenera 2,4V a powinienem zamówić BZT52C62 która ma napięcie Zenera 62V.
    Mój błąd przy zamawianiu.
    @abuhamza - dzięki za naprowadzenie na trop :-)
  • Specjalista AGD
    Wydaje mi się, że te 62V to trochę za duża dioda.
  • Poziom 12  
    Nie wiem, tak wynika z tabeli. Zamówię i zobaczę czy będzie działać.