Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Traktorek mtd Silnik nie reaguje na zapłon

25 Mar 2020 23:31 90 4
  • Poziom 5  
    Witam forumowiczów
    Mam problem związany z moim traktorkiem MTD s765n z silnikiem Briggs&Stratton 16hp. Problem polega na tym że traktorek stał kilka lat że tak powiem w nieużytku a teraz zdecydowałem się do przywrócenia mu dawnej sprawności, jednakże mam problem z uruchomieniem silnika a może któryś z kolegów podpowie mi co nieco. Otóż po przekręceniu stacyjki nie reaguje rozrusznik, kontrolki się świecą, tak że kwestia prądu i akumulatora jest wyjaśniona. ;) Nic się nie kręci, nic nie działa, prócz kontrolek, żarówki na kontrolkach przygasają w momencie przekręcenia stacyjki na, że tak się wyrażę, "rozruch". Rozebrałem górną pokrywę silnika, ale nie brałem się jeszcze za rozrusznik, być może tutaj ktoś oszczędzi mi czasu na szukanie przyczyn usterki. Ja podejrzewam że problem z rozrusznikiem lub z samą elektroniką, tzn. z kablami, chociaż nie jest ich dużo i po wstępnych oględzinach wydają się być w porządku, nie sprawdzałem ich miernikiem ani nic, na razie tylko przyjrzałem się im czy wszystko podłączone, czy nigdzie nie są przerwane.
    Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 23  
    Sprawdź czujnik w siedzisku (o ile występuje), czujnik sprzęgła (jak jest), czujnik załączenia kosiska, i to co najbardziej prawdopodobne to selenoid - przekaźnik rozrusznika. Po kablu od akumulatora dojdziesz gdzie jest zamontowany.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 5  
    Generalnie to nic z wymienionych przez kolegę rzeczy nie miało wpływu na brak zapłonu, stwierdziłem więc, że problem tkwi w samym rozruszniku. Zdjąłem i rozebrałem, próbowałem uruchomić rozrusznik podłączając bezpośrednio do akumulatora (ten przekaźnik jest istotny w poprawnym jego działaniu?), niestety nie zareagował... Tak myślę, że może problem jest ze szczotkami, co o tym myślicie?
  • Poziom 23  
    Jeżeli dajesz bezpośrednio prąd na rozrusznik to żaden czujnik nie stoi na przeszkodzie w jego zadziałaniu. Więc rozrusznik do naprawy.
  • Poziom 5  
    Sprawdziłem rozrusznik pod kątem czy wszystkie przewody w środku są w porządku, tzn. czy nie są zaśniedziałe, naderwane, itp, przeczyściłem szczotki i dalej nic. Jakieś pomysły?