Ogólnie co, po co i dlaczego- znam zasady. Powyższy rysunek serwisowy widziałem ale nie mając dostępu do niczego online nie mam pewności czy ewentualnie w dalszej części schematu sprzęgło/dzwon skrzyni- w/w tulejka nie występuje. Osobiście nigdy takiego rozwiązania nie widziałem bo albo była tulejka, albo łożysko ale alfą i omegą nie jestem więc nie wykluczam takiego rozwiązania. Co do dorabiania tego elementu- na zdjęciu widać, że od strony skrzyni tulejka ma "kołnierz", który zachodzi na brzeg bieżni łożyska. Całość jest naprawdę w tak wąskiej ściance, że wyłączyłem drogą dedukcji opcję "home made". Ścianka tej tulejki przypomina tulejki montażowe wahaczy np. na daną chwilę po przemierzeniu dwóch wałków w skrzyniach i przyjęciu, że łożysko 6203 ma wewnątrz 17mm to łożysko w zamachu jest sztuką dla sztuki bo w powietrzu wałek. Jeszcze jedna kwestia oznaczenie NSE dla łożysk NACHI to RS dla "naszych łożysk czy inny parametr?