Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maszyna łucznik szyje do tyłu sciegiem zygzak

02 Kwi 2020 08:52 252 8
 • Poziom 3  
  Hej mam taki problem że maszyna szyje do tyłu i tylko zygzakiem nie potrafię jej przestawić żeby szyla sciegiem prostym dostałam ja i nie mogę ogarnąć
 • Poziom 28  
  zygzak jest na potencjometrze u góry 1-5, ustaw 0. jazda przód tył w postumencie po prawej, ustaw na 4. Cofanie jest do zaszywania na początku i końcu szwu, żeby się nie pruło po obcięciu nitki.
 • Poziom 3  
  Dziękuję bardzo już szyje do przodu tylko że mam jeszcze takie dwa problemy z nią te czarne kółeczko się zacina i wtedy maszyna przestaje szyc muszę trochę nim podkręcić i szyję ale po chwili znów się zacina
 • Poziom 3  
  Właśnie nie chce się wcale ruszyć
 • Poziom 28  
  To czarne kółeczko na kole pasowym służy do wyłączania szycia podczas nawijania nici na szpulkę bębenka, ma być dokręcone chyba w prawo do oporu. A żeby wyłączyć zygzakowanie, opuść stopkę i poruszaj kołem pasowym, jednocześnie pociągając dźwignię zygzaka. Przełącznik centrowania ściegu powinien być wtedy w pozycji środkowej ( te trzy kropeczki po prawej)
 • Poziom 32  
  Przecież pokrętło ściegu zygzakowego jest na 0 czyli ścieg prosty. Rozwiązania siłowe to do siłowni a nie do naprawy maszyny do szycia.
  Najpierw maszynę po długim postoju należy przejrzeć i nasmarować ( może nawet oczyścić z rdzy w środku- przyda się penetrator) a nie do szycia od razu.
  Na początek płaski wkrętak , odkręcić dwie śruby obudowy z góry, zdjąć pokrywę i ocenić stan mechanizmu.
 • Poziom 3  
  Dziękuję za odpowiedź

  Dodano po 46 [minuty]:

  Sciaglam górę i stan wygląda na dobry nie ma rdzy jest tylko problem z tym kółkiem od sciegu bo tylko mogę ruszyć od 1do 5 nie mogę ruszyć go na zero
 • Poziom 32  
  Zdjęcie słabej jakości, proszę zaznaczyć położenie pokrętła ściegu zygzakowego (chodzi o położenie śrubek) zdjąć i obejrzeć stan "kamienia" przesuwającego się w prowadnicach.